rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Sukces uczniów z ekonomika (wideo) (0)
  • Złoto i brąz dla Feniksa (2)
  • Ze Stargardu do Tokio (1)
  • Dwa weekendy, dwa Grand Prix (0)
  • Rzuty nożem i toporkiem w Bielkowie (3)
  • Stargardzcy karatecy z medalami (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Pracowity weekend zapaśników
  • Brązowi medaliści z ekonomika
  • Spójnia powalczy o awans (wideo)
  • Feniks na najwyższym stopniu podium
  • ZS 1 z kolejnym sukcesem
  • Tancerki z MDK najlepsze
  • Fight Academy nie zwalnia tempa
  • Stargardzki uczeń Mistrzem Polski w sumo
  • Kolejne sukcesy stargardzkich zapaśników
  • Stargardzkie morsy kończą sezon
  • Feniks Pesta z kolejnym sukcesem
  • Monika Pyrek pobiegnie w Stargardzie
  • Sukcesy klubu Fight Academy
  • Ogromny sukces WMLKS Pomorze
  • Plan Błękitnych na rundę wiosenną
  • Sukces karateków w Berlinie
  • Kolejny sukces zapaśniczek
  • Mądrowska 5 w Szwecji
  • Złote medale Feniksa i Zielonych
  • Zakład karny na 1 miejscu
  • Bal Sportowca 2017
  • Feniks Pesta podsumował rok
  • Młodzi Błękitni z kolejnym trofeum
  • Stargardzki WMLKS na pierwszym miejscu
  • V Mistrzostwa w połowie Troci i Łososia
  • Będzie awans?
  • Mądrowska 8 na Mistrzostwach Świata
  • Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców
  • Paulina powołana do reprezentacji
  • Skoki spadochronowe w tandemie – sprawdź swoją odwagę!
  • Medalowe sukcesy młodych zapaśników
  • Mądrowska w Krajowej Lidze Zapaśniczej
  • Milczenie OSiRu
  • Skoki spadochronowe także dla niedoświadczonych? To możliwe z „tandemem”
  • Finały wojewódzkie w biegach przełajowych
  • Złoto i brąz zawodniczek Feniks Pesta Stargard
  • Skoki spadochronowe dla każdego? To możliwe z tandemem!
  • Ciemnogród bez przyszłości
  • Medalowe sukcesy zapaśników Feniks Pesta
  • Sukcesy stargardzkich biegaczy
  • Milczenie OSiRu
    Tagi: OSiR, modernizacja, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2482

       

       Jakiś czas temu,  wiele mówiło się o planowanej przebudowie basenu w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Chcieliśmy dowiedzieć się szczegółów szumnie zapowiadanej inwestycji. Prezes OSiRu podobnie jak urzędnik stargardzkiego magistratu, uchylają się od odpowiedzi, co może budzić wątpliwości czy ta inwestycja w ogóle zostanie zrealizowana.

        Zarówno do prezes OSiR Beaty Radziszewskiej jak i urzędnika z Biura Prezydenta Miasta, wystosowaliśmy zapytania w kwestii planowanej modernizacji basenu. Pytaliśmy czy modernizacja obiektu w ogóle będzie przeprowadzona – jeśli tak to kiedy,  jaki jest koszt planowanej modernizacji i jakie będą źródła finansowania,  czy można zapoznać się z wizualizacją projektu i jaki będzie zakres przebudowy. 
     
       Pierwsze zapytanie, skierowane zostało do OSiR. Odpowiedź została przesłana szybko, ale niestety nic nie wyjaśniła: - W kwestii modernizacji obiektu OSiR Stargard Sp. z o. o. przy ul. Szczecińskiej 35 trwają starania o pozyskanie środków zewnętrznych i stworzenie pełnej inżynierii finansowej inwestycji.  W odpowiednim momencie zostanie wydany konkretny komunikat dla prasy – krótko poinformowała Beata Radziszewska, prezes OSiR. 
     
       W związku z tym, podobne pytania zostały skierowane do stargardzkiego magistratu. Odpowiedź była następująca: -  Modernizację będzie prowadził Ośrodek Sportu i Rekreacji. Informacje na temat szczegółów działań posiada Spółka. Jestem przekonany, że Pani Prezes odpowie na Pani pytania – napisał Piotr Styczewski z BPR w UM w Stargardzie.
     
       Ponowna prośba o  odpowiedź na pytania, przesłana do prezes OSiR pozostała bez echa. 
     
       Odpowiedzi  OSiR i UM budzą moje wątpliwości -co do przyszłości planowanej inwestycji. Czy Państwo również mają takie spostrzeżenia?


    fot. Prezes OSiR Beata Radziszewska

    Marta KUBACKA - 26.10.2016






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Po co ten Osir?:)
    haha (95.160.152...) 26-10-2016 11:38
    2.
          Pani Marto czego Pani nie rozumie w odpowiedzi z OSIRu?Co tam jest takiego trudnego?? I proszę sprawdzać pisownię bo są błędy ("jaki i urzędnika").
    Maciej (83.21.54...) 26-10-2016 12:45
    3.
          Tak, Panie Macieju, trzeba sprawdzać błędy, interpunkcyjne również. Na przykład brak przecinków przed "bo" oraz "czego" :)
    KK (83.16.234...) 26-10-2016 13:34
    4.
          Ale ja nie udaję ze jestem dziennikarzem
    Maciej (83.21.54...) 26-10-2016 13:47
    5.
          Jam jest prosty rolnik po zawodówce i mi chyba błędy interpunkcyjne można wybaczyć.
    Maciej (83.21.54...) 26-10-2016 13:56
    6.
          Myślę, że Pani Marta również ...
    KK (83.16.234...) 26-10-2016 13:57
    7.
          Ale co Pani Marta również? Jest rolnikiem po zawodówce??
    Maciej (83.21.54...) 26-10-2016 14:02
    8.
          6) było do 4) Do 5) Wobec tego proponuję pozostać przy tym, na czym Pan się zna. Do 7) No comments ... (tu można użyć translatora , przepraszam - tłumacza internetowego. Bez odbioru (mam nadzieję, że w wojsku Pan był i to zrozumie).
    KK (83.16.234...) 26-10-2016 14:09
    9.
          Jeśli 6 było do 4 to trzeba było napisać, myślałem że Tobie błędy i nieścisłości się nie zdarzają. Skoro poprawiasz innych to trzeba też samemu się pilnować. Tak, zdecydowanie BEZ ODBIORU! I wojsko nie ma tu nic do rzeczy.
    Maciej (83.21.54...) 26-10-2016 14:22
    10.
          Milczenie Owiec
    film (95.160.152...) 26-10-2016 17:10
    11.
          Śmiechu warte od wielu lat basen miał być przebudowany . Projekty kiedyś już były . Tylko gadanie wstyd
    Marta (83.23.251...) 26-10-2016 19:33
    12.
          Teraz to porażka basen nic więcej ceny drogie mało godzin w których można chodzić szatnie roina szafki się nie zamykają prysnice ledwo działają.
    Ala (83.23.251...) 26-10-2016 19:39
    13.
          Stargard wstyd warunki słabe co do basenu drogo zero atrakcji. Tyle małych miasteczek jakoś potrafią mieć rozbudowane lepsze obiekty baseny chodzby Choszczno. Świdwin. Kołobrzeg. Szczecinek. Piła.Międzyrzecz. Świebodzin i wiele by tu wymieniać i ceny tam jakoś tańsze tylko nie Stargard
    Ela (83.23.251...) 26-10-2016 19:59
    14.
          Ten basen to dno i wodorosty.Mniejsze miejscowosci mają lepsze warunki odnosnie rekreacji basenowej.Dobrze że do Choszczna czy Gryfina nie jest tak strasznie daleko.Szkoda tylko dzieciaków ze Stargardu że niestety mają zacofany basen.
    on (81.190.38...) 26-10-2016 20:20
    15.
          no jak zawsze basen będzie ,amfiteatr, ścieżki rowerowe,imprezy kulturalne na wysokim poziomie punkt widokowy,oświetlenie przejść dla pieszych nooooooooooooo ale to przed wyborami aaaaaaaaaaaaaaaaa potem podwyżki podatków wody ścieków . śmieci ale to dopiero po wyborach aby sitwa miejska wraz z spółkami mogła grabić i poniewierać mieszkańców Stargardu żałosne ale to już od iluś lat mieszkańcy są otumanieni
    anty sitwa (91.226.236...) 27-10-2016 00:57
    16.
          Ale im Pani dofasoliła - aż im w pięty poszło! Brawo Pani Marto, zasługuje Pani na miano dziennikarki niezłomnej i niepokornej, co w tych trudnych czasach łatwym nie jest. Prawda nas wyzwoli. Ceńmy dziennikarstwo bezkompromisowe pozbawione fałszywego obiektywizmu.
    Maciej2 (89.229.102...) 27-10-2016 03:03
    17.
          szkoda ze artykuł o niczym a basem to fakt że do modernizacji
    Luiza (79.184.145...) 27-10-2016 09:01
    18.
          Panie Macieju ma pan 100% racji. I proszę z nim nie gadać bo z takimi co pozjadali wszystkie rozumy jak Pan widzi rozmawiać nijak się nie da, pozdrawiam
    Luiza (79.184.145...) 27-10-2016 10:18
    19.
          Zgadza się. 1. basen np. Choszczno 2. zakupy i kino to outlet, bo strach wchodzić do niektórych sklepów, czy butików. 3. Może pączka? Jeszcze niedawno na 1000-leciu pakowali w torebki przeznaczone do sprzedaży krewetek Tak trzymać!
    komentator (178.235.40...) 27-10-2016 10:34
    20.
          A kąpiel w chlorowanej wodzie jest zdrowa?:)
    hehe (95.160.152...) 27-10-2016 12:09
    21.
          Stargard to tak spadł na najgorsze miasto ,że szkoda słów !!!! Zamiast się rozwijać to wpada w ruinę , dziadostwo i nic więcej. Jest jeszcze gorsze niż- jak pamiętam - 30 lat temu !!!! BRUDNO , NUDNO , SMĘTNE I ZANIEDBANE NIC NOWOCZESNOŚCI , NIC NIE PRZYCIĄGA A WRĘCZ ODPYCHA !!! I jak tu czytam jeszcze władza kłamliwa , stereotypowe staruchy - SZKODA !!!
    bywalec (80.245.179...) 27-10-2016 15:57
    22.
          płytki [pamietają hitlera, a panią prezes widzimy tylko na rautach
    baska (83.20.70...) 27-10-2016 19:48
    23.
          Głosujecie na sitwe i byłych komuchów to tak jest i będzie tyle w temacie kibel w castoramie nowy kosztuje 300zł gdzie na OSIR nawet bezdony nie chce się zes...ć ale prezesi wypłaty po 10tyś.nagrody roczne po 30tys i nigdy nie w pracy.
    kosmopolita (77.112.148...) 27-10-2016 20:41
    24.
          Stargard bardzo mi się podoba, piękne zabytki mamy i tak dużo zieleni, nasze parki są bardzo ładne, powinniśmy jeszcze więcej drzew sadzić w naszym mieście. Bardzo jestem zadowolony że mieszkam w Stargardzie
    Zosia (79.184.158...) 28-10-2016 09:03
    25.
          O!Beata trochę schudła
    otago (77.115.10...) 28-10-2016 10:11
    26.
          OSIR to słynie tylko ze zmian kadrowych - Hajduk,wiśniewski, były dyr SCK, itd. Już wiem jak miałaby wyglądać ta rozbudowa. Podobnie jak tworzono strefe kibica - żenada i amatorstwo. Dostaniemy pół zjeżdżalni bezpośrednio na kort tenisowy i jakieś zagrzybione jacuzzi, w których odbywać sie będą orgie pracowników OSIR
    świr antoni (46.76.73...) 28-10-2016 11:19
    27.
          A gdzie toaleta a gdzie przystań kajakowa?a jak tam nasza "Stargardzka fryga"tj.Fontanna:)
    jwoiepck (46.169.150...) 29-10-2016 09:29
    28.
          żenujące warunki odpoczynku, sprzątaczki kręcą się pod przysznicami w czasie gdy panowie się kąpią .Co to jest?? wkurza mnie to nie chcę być oglądany bez mojej zgody
    wkurzony (83.20.205...) 29-10-2016 13:15
    29.
          Ten cały OSIR to jakas pomyłka, juz raz wyszło co tam robią, wala się radni na prawo i lewo jak i władzę osiru, zrobili sobie z miejskiej pływalni k..wi dołek gdzie moga sie napic poszaleć i sie pobzykac
    KD (95.160.153...) 29-10-2016 16:38
    30.
          Spokojnie Wam przebudują to będzie wycenione za 5 mln zł z czego faktur nie będzie a faktyczne koszta z 400 tyś reszta po kieszeniach prywatnych. Tak jak cały Budżet miasta się wydaje bardzo ale to bardzo podejrzany w każdej inwestycji. Zobaczcie na ofertę OSIR Goleniów czy Choszczno - 300% lepsza i 1000% tańsza - więc czemu tutaj tak drogi i takie wielkie gówno - bo tak się obdziera ludzi z gotówki w Stargardzie.
    Marcin Pomarczyn (89.228.247...) 29-10-2016 16:54
    31.
          OSIR:)
    bez komentarza (95.160.152...) 30-10-2016 11:54
    32.
          The Pulitzer Prizes - autorce tekstu ! Wybitny, ponad czasowy !
    ha ha ha ha (178.235.42...) 30-10-2016 20:09
    33.
          zobaczycie jak niedługo ruszy wspaniała przebudowa w Stargardzie!! i dwie nowe budowy!! OSIR też będzie odremontowany i przerobiony i to za normalne pieniądze a nie jak sugerują malkontenty , BRAWO STARGARD! Wspaniałe miasto , jak sie komu nie podoba to niech wyjedzie
    Laufer (83.20.236...) 31-10-2016 10:42
    34.
          OSiR do likwidacji. Wystarczy zrobić z niego wydział Urzędu i będzie z głowy. Oświatę połączyć z kulturą, jak było kiedyś, zanim Pajor go rozbił i zatrudnić kogoś z poza Urzędu, żeby zrobił porządek. Na prezydenta, któregoś z dyrektorów szkół, tylko takiego co nie wchodzi w żadne układy i będzie porządek w mieście.
    nie OSiR (94.254.186...) 12-02-2017 20:06