• Wypróbuj skoki spadochronowe w tandemie
  • Cztery medale LLKS Pomorze
    Tagi: piłka ręczna, mistrzostwo powiatu, Stargard
    Ilość wyświetleń: 607

Pierwszy raz w historii startów, reprezentacja szczypiornistów wywalczyła tytuł najlepszej  drużyny naszego powiatu w piłce ręcznej chłopców.  W ubiegłych latach zawodnicy ekonomika byli kilkakrotnie finalistami tych zawodów, ale  rywalizacja w tej dyscyplinie jest bardzo wyrównana a o końcowym sukcesie często decydują  predyspozycje natury psychicznej a nie jedynie umiejętności elementów gry.

Tegoroczna runda finałowa już na etapie półfinałów była dla naszego zespołu bardzo trudnym  wyzwaniem. Chłopcy musieli zmierzyć się w walce o finał z wielokrotnym mistrzem tych  zawodów – Zespołem Szkół nr 1. Całe spotkanie od pierwszej minuty miało charakter walki o  każdą bramkę. Żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi. Po pierwszej  połowie był remis 6:6. Niestety kontuzji doznał Grzegorz Szymusik i z lekkimi obawami rozpoczęliśmy drugą część meczu. Na szczęście dyspozycja pozostałych zawodników  ekonomika była w tym dniu bardzo dobra i ponownie podjęliśmy walkę na boisku. Również i  w tej fazie przebieg meczu był podobny jak wcześniej. Największa dramaturgia była 6 sekund  przed końcem spotkania, gdzie przegrywaliśmy jedną bramką. Krótka narada i akcja duetu  Kwaśniewski–Imaszewski zakończyła się golem Sebastiana dającym remis w  regulaminowym czasie gry. Dogrywka to głównie wojna nerwów. Nasi chłopcy wzorowo  wytrzymali tą próbę do końca i ostatecznie zwyciężyli 13:11.

Zmęczeni, poobijani, ale jeszcze bardziej zmotywowani przystąpiliśmy do finału z ZSBT. Tu  czekało na nas kolej wyzwanie – jak zatrzymać najlepszego snajpera tych zawodów. Po  pierwszej wyrównanej połowie okazało się, że siła tkwi w zespole a jeden zawodnik meczu nie wygra. W tym dniu reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 okazała się drużyną kompletną –  dyspozycja rzutowa Filipa Kwaśniewskiego, nieustępliwa obrona Sebastiana Imaszewskiego,  płynnie funkcjonujące szkrzydła, wszechstronność Mateusza Karwowskiego oraz nieoceniona  pomoc pozostałych zawodników, to obraz złotej drużyny z naszej szkoły.

Skład mistrzowskiej drużyny: Filip Kwaśniewski (kapitan), Sebastian Imaszewski, Mateusz Karwowski, Grzegorz Szymusik, Arkadiusz Kaciupa, Grzegorz Jóźwiak, Szymon  Polechoński, Kasprowicz Piotr, Adam Motyl, Wojciech Mikulski, Andrzej Szewczyk,  Mateusz Gruchała, Maksymilian Maczan, Patryk Trzciński.  Opiekunem reprezentacji był pan Mariusz Stencel.