Witaj
44.200.145.114

Weekendowe sukcesy Feniksa w pigułce

Ilość wyświetleń: 1296
   Stargardzianka Paulina Kucharczyk wystartowała w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Bielawie, które odbywały się w weekend. Będąc jedną z najmłodszych uczestniczek, przegrała tylko jedną walkę natomiast wygrała aż cztery.

W drodze do medalu wygrała na punkty 10:0 z zawodniczką Suplesu Wierzbica, kolejną przez tusz 5:0 z zawodniczką Sokoła Lublin i 10:2 na punkty z zawodniczką Tęczy Środa Wkp. W walce o brązowy medal wygrała 11:4 z Nikolą
Skorską z Suplesu Wierzbica. Jest to ogromny sukces Pauliny. Jej walki były poukładane taktycznie. Jest zawodniczką o wysokich umiejętnościach technicznych.

Dla przypomnienia jest to 6 medal Mistrzostw Polski zawodników Feniksa Pesty w roku 2018. Wcześniej juniorki wywalczyły 2 medale Mistrzostw Polski kolejne 3 medale wywalczyła Katarzyna Mądrowska.

Sześć medali przywieźli natomiast młodzi zapaśnicy Feniksa Pesty z IV Ogólnopolskiego turnieju zapaśniczego dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz dzieci i młodziczek w zapasach kobiet. Zawodnicy walczyli w silnie obsadzonym turnieju zapaśniczym w Osielsku.

Złote medale zdobyli Nikola Piechocka-37kg oraz Matwiejczyk Jakub-35kg. Srebrny Bluj Bartosz-42kg. Brązowe Kiszka Bartosz-34kg, Przybylski Jakub-38kg, Rudnicki Olaf-42kg. Poza podium uplasowali się: Sokołowski Kacper-34kg oraz Matwiejczyk Michał-38kg.

10 listopada br. FENIKS PESTA STARGARD walczył na trzech turniejach w trzech województwach (zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim, dolnośląskim). Grupa młodszych wzmocniona o czterech starszych zawodników walczyła na matach "polskich wikingów" w XII Turnieju Zapaśniczy w Stylu Wolnym o Puchar Burmistrza Miasta Gminy Wolin.

W zmaganiach uczestniczyło 142 zawodników z 12 klubów naszego województwa. Mając na uwadze święto niepodległości podczas oficjalnego otwarcia na prośbę organizatora dzieci odśpiewały hymn Polski. -
Nasza ekipa dzięki ogromnemu zaangażowaniu największego kibica, wielbiciela naszego klubu Adriana Kwarciaka, który przygotował oprawę w postaci biało czerwonych balonów oraz flag Polski brylowała spośród wszystkich klubów - mówi trener Mariusz Kucharczyk.

Jedenastka naszych "gladiatorów" stanęła w szranki w ośmiu kategoriach wagowych i pomimo "braterskich" (wewnątrz klubowych) walk zajęliśmy szóste miejsce zdobywając 7 medali: