rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
BRICO
ENEA
MPGK
MPK
PZERII
ZDP
Budowa ronda - autobusem jeździmy inaczej
Tagi: MPK, rondo, Stargard
Ilość wyświetleń: 1230
   Budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Szczecińskiej, Towarowej, 11 Listopada i Bema wymusi konieczność wprowadzenia zmian w kursowaniu autobusów MPK. Dołożymy wszelkich starań, aby w czasie realizacji inwestycji zrealizować wszystkie potrzeby przewozowe mieszkańców Naszego Miasta. 

   Z dniem rozpoczęcia inwestycji nieczynne będą przystanki „Szczecińska – DKK” oraz „Szczecińska”. Dla linii komunikacyjnych funkcjonować będą trzy trasy objazdów. Pierwsza trasa objazdów dotyczy linii komunikacyjnych nr 4 oraz 5. Od przystanku „Szczecińska – Słoneczna” autobusy tych linii kursować będą przez ulicę Kościuszki, Spokojną, Bogusława IV, Czarnieckiego i będą kończyć kursowanie na przystankach przy placu Wolności. Dojazd od placu Wolność w kierunku ulicy Szczecińskiej odbywać się będzie tą samą trasą.


Linia komunikacyjna nr 12 również kursować będzie przez ulicę Kościuszki, Spokojną i Bogusława IV, natomiast od ulicy Bogusława IV trasa linii przebiegać będzie ulicami: Staszica, Krzywoustego, Kazimierza Wielkiego, Portową do placu Wolności. Od placu Wolności linia 12 kursować będzie na stałej trasie przejazdu. Od ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Szczecińskiej trasa linii nr 12 przebiegać będzie również przez ulice Starego Miasta. Dla linii 12 zostanie wprowadzony tymczasowy rozkład jazdy.

 

Kolejna trasa objazdów od ulicy Szczecińskiej do ulicy Wyszyńskiego przebiegać będzie ulicami Pierwszej Brygady oraz Dworcową. Objazd dotyczyć będzie następujących linii komunikacyjnych: 10,13,19,20,22,28,100, N. Pomimo utrudnień wynikających z zamknięcia przejazdu od ul. Szczecińskiej do Wyszyńskiego zostanie zapewniony dojazd do przystanku „Wyszyńskiego – poczta” oraz „Wyszyńskiego – bank”. Proponując trasy objazdy przez ulicę Dworcową zapewniamy dojazd do zakładów pracy, zlokalizowanych w dzielnicach przemysłowych, dla osób przyjeżdżających do Stargardu pociągami. Zapewniony zostanie również dojazd do instytucji takich jak banki, poczta oraz placówek handlowych zlokalizowanych przy ulicy Wyszyńskiego. Dla linii nr 10 obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy.
Dodatkowa linia „0”

W celu zmniejszenia uciążliwości w podróżowaniu na trasie od ulicy Szczecińskiej do placu Wolności przez ul. Dworcową i Wyszyńskiego zostanie uruchomiona dodatkowa linia nr „0”. Kursowanie dodatkowej linii „0” w połączeniu z rozkładem jazdy linii funkcjonujących przez ulicę Dworcową zapewni dojazd do ulicy Wyszyńskiego z częstotliwością od 5 do 15 minut w zależności od pory dnia.
Kolejna trasa odjazdu dotyczyć będzie linii nr 2, 3. Od ulicy Szczecińskiej trasa linii przebiegać będzie ulicami Pierwszej Brygady, Konopnicką oraz Piłsudskiego, natomiast trasa powrotna realizowana będzie ulicami Wojska Polskiego oraz Konopnickiej. Dla linii nr 2 obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy


Linia nr 8 na trasie Tańskiego – pl. Wolności – Tańskiego Ostatnia wprowadzona zmiana dotyczyć będzie linii komunikacyjnej nr 8. Linia nr 8 kursować będzie od ulicy Tańskiego do placu Wolności. Na trasie od placu Wolności do ulicy Szczecińskiej przewozy realizowane będą linią dodatkową nr „0” oraz liniami funkcjonującymi przez ulice Dworcową. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie aby wyeliminować przejazd trasami objazdu dla linii komunikacyjnej, której rozkład jazdy realizowany jest w większości przez autobusy przegubowe. Dla linii nr 8 obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy. W aplikacji jakdojade.pl dostępna będzie wersja rozkładu jazdy uwzgledniająca objazdy w czasie trwania inwestycji.

Przepraszając naszych pasażerów za te niedogodności liczymy na zrozumienie. Więcej 
szczegółów o zmianach znajdziecie na naszej stronie: www.mpkstargard.pl . Służymy też całodobową informacją pod nr telefonu: 91 573- 13- 82. Do dyspozycji są nasi pracownicy w punktach informacyjnych przy ul. Piłsudskiego (tel.: 91 577- 24- 49) oraz przy Pętli Moniuszki (91 573- 24- 46) i na osiedlu Lotnisko (91 576- 21- 22).


 
MPK - 02.05.2018


R
e
k
l
a
m
a
1.
      A co to jeszcze nie narzekacie ej bieda dawc
Ja (37.47.169...) 03-05-2018 08:03
2.
      Dla 12 ta trasa jest o niebo lepsza. Bez przesiadki, bez biegania dojadę i do śródmieścia i na starówkę. Jak dla mnie ta linia powinna tak kursować.
**** (77.113.176...) 03-05-2018 09:17
3.
      To jest taka lipa i bałagan, kto to miał taki pomysł, aby w tym czasie zamknąć centrum Miasta, jak mają dojechać Inwalidzi od pętli Szczęcińskiej i innych ulic, do dworca, jak mają dojechać do Dworca Ci ludzie co dojeżdzając do pracy do Szczecina wyjazd godz 5.5 lub godz 4 ta codziennie, kto zwróci za TAXI, zamiast wyiść z domu godz 4.10, to teraz trzeba wyiść z domu godz 3.10, a w pracy musisz być godz 6oo i praca do godz. 15oo lub godz.16oo, a gdzie wypoczynek i prywatne życie. Przecież można zrobić również Przystanej na Szczecińskiej przy Magdonaldzie i na rondzie zawracać ponownie jechać Słoneczną koło Netto na Kościuszki. A dotego pytanie a co z rondem Magdonalda, kiedy zostanie zlikwidowany i kto za ten bałagan zostanie ukarany. Pierwsze to odpowiada Prezyden który wszystko podpisuje, dlaczego tym nie zaimie się Prokuratura lub CBA itp. Ludzie szykują się napisać skargę o popełnienia przestępstwa w Stargardzie prze Stargardzką Władzę. Dalej dlaczego nie wykonano prziście dla pieszych ze Szczecińskiej do Wyszyńskiego, wykonanie Tunelu, tak jak jest wykonano na ul. Warszawskie łącznie z Wiaduktem, jest wiele rozwiązań , dlaczego nie zapytano się Mieszkańców jak rozwiązać ten prgram, ale Mieszkańców onic się w Stargardzie nie pyta, bo po co tu żądzi klika nieuków, którzy biorą tylko kasę. W Stargardzie chyba nic się nie zmieni w tym Mieście mieszkam 70 lat i go odbudowywałem. Czekam o szybkie zmiany tej Władzy na zawsze.
obserwator (94.254.140...) 03-05-2018 10:53
4.
      na jesien sa wybory i co jakis czas dla higieny nalezy wymienic rzadzacych:)
Kadencyjność stołków (178.235.181...) 03-05-2018 11:41
5.
      Do "obserwatora" mamy rok 2018 70 lat temu to był rok 1948, jeżeli "obserwator" odbudowywał to miasto to powinien w 1948 mieć ok. 18 lat - wniosek teraz ma 88 lat czyli jest na emeryturze, więc nie jeździ pociągiem do pracy do Szczecina. A tak poważnie, zaproponowane zmiany są racjonalne i możliwe do przyjęcia, niektóre z nich wprowadzają nowe kierunki połączeń np. zmieniona trasa linii nr 12 jest ciekawym rozwiązaniem, nad utrzymaniem którego należy się zastanowić po zakończeniu przebudowy. Ja ze swojej strony zaproponowałbym przystanek tymczasowy na ulicy Dworcowej na wysokości ul. M.Reja.
mieszkaniec (83.8.128...) 06-05-2018 12:08
Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
Autor: 
Hasło: 
Tylko zarejestrowani  
Przepisz KOD: 
 
Najczęściej czytane:
 • Zamknięcie wiaduktu - p...
 • Prezydent Stargardu kąs...
 • Takie będzie rondo na p...
 • Stargardzki szpital...
 • Parkingi os. Zachód...
 • Konkurs na logo Stargar...
 • Remont basenu na pewno ...
 • OSiR oczami Chudzika...
 • Śmieciarka uderzyła w n...
 • Nocne wyścigi, drobni d...
 • Kontakt:
  Tel: 91 / 578 42 10
  Galeria zdjęć
  Kontakt z redakcją

  przepisz kod: 
  Wykonał: info
  Copyright © 2011 - info-wiadomości - info T. Cywka, Stargard, wiadomości, informacje, aktualności, dziennik