rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Modlitwa w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej (0)
  • Książkowy konkurs (0)
  • Wiosna w Galerii Jednego Obrazu (0)
  • Odcienia kobiecości (0)
  • Czekając na prawdziwą wiosnę (0)
  • Kolejne konkursy dla czytelników (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Książkowy konkurs
  • Dozwolone do lat 19
  • Wileńszczyzna po stargardzku
  • Sukces rozśpiewanej młodzieży z MDK
  • Ciąg dalszy być musi...
  • Koncert - Blisko daleko
  • Twórcy kultury nagrodzeni
  • Gala stargardzkiej kultury
  • Książkowy konkurs
  • Wystawa fotografii Reginy Skulskiej
  • Konkursy dla czytelników
  • Serial o książnicy
  • Hiszpańska mucha - konkurs!
  • Walentynkowy konkurs
  • Światowy sukces grafików z MDK Stargard
  • Archeologia Stargardu
  • Trzecia płyta zespołu Dice
  • Wystawa Stowarzyszenia BRAMA
  • Miniatury cerkwi i ekslibris
  • Walentynkowy konkurs!
  • Nowy album zespołu Dice
  • Debiut orkiestry Camerata Stargard
  • Koncert „Dziesiątka i Przyjaciele”
  • Podsumowanie konkursu plastycznego
  • Nowy rok i nowa galeria
  • Książkowy konkurs
  • Nowa płyta stargardzkiej kapeli
  • My dziewczęta z Pokoju 28
  • Książkowy konkurs
  • Z Kulturą na „Ty”
  • Prezent świąteczny dla męża - najbardziej oryginalne pomysły
  • III Stargardzkie Forum Kultury
  • Miłość do Ojczyzny w piosence
  • 15 lat Cantore Gospel
  • Stargard będzie miał orkiestrę
  • Książkowy konkurs
  • 70 lecie książnicy (wideo)
  • Książkowy konkurs
  • Wygraj bilety na spektakl
  • Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
  • Stargard będzie miał orkiestrę
    Tagi: orkiestra, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1952

       

       Stargard będzie miał własną orkiestrę kameralną. Decyzję o przekazaniu pieniędzy na jej rozwój podjęli radni podczas XXXV sesji Rady Miejskiej. W skład Cameraty - bo taką będzie miała nazwę, wejdą profesjonalni muzycy a także uczniowie i absolwenci stargardzkiej szkoły muzycznej. O szczegółach projektu opowiedział Grzegorz Konopczyński.

    JF - 03.11.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          ??????????????????????? Po co?
    podatnik (178.235.42...) 03-11-2017 15:49
    2.
          bo jeszcze jest za tanio a co
    www (91.241.26...) 03-11-2017 15:55
    3.
          ***
    *** (176.10.104...) 03-11-2017 16:07
    4.
          ***
    zaciekawiona (51.15.87...) 03-11-2017 16:08
    5.
          ***
    Marta (128.31.0...) 03-11-2017 16:10
    6.
          ***
    *** (178.235.42...) 03-11-2017 16:19
    7.
          ***
    zaciekawiona (163.172.212...) 03-11-2017 20:10
    8.
          No żesz cholera jasna!!! Nie ma wazniejszych wydatków w tym mieście? Do cholery z takimi Radnymi Ozdobnymi!!!! Chodniki by porobili na ulicach miejskich bo są takie, gdzie nadal trzeba chodzić po trawie lub środkiem jezdni. Przejścia dla pieszych by doświetlili, bo ludzi na pasach nie widać. Najpierw obowiązki i bezpieczeństwo, potem przyjemności.
    takaja (193.106.155...) 03-11-2017 21:21
    9.
          Dokładnie, głupota.
    wybory tuż tuż (178.235.42...) 03-11-2017 22:53
    10.
          ja akurat lubię muzykę więc mi pasuje, a co do tego mają wybory?? za rok wyborów może nie być wcale
    melośmiacz (83.11.72...) 04-11-2017 09:32
    11.
          Uważam,że sama orkiestra to dobry pomysł,ale czy nasze miasto powinno inwestować w takie sprawy,kiedy nie moze poradzić sobie z zaspokojeniem podstawowych potrzeb mieszkańców.Co z drogami,chodnikami,starymi lampami,ktore nie świecą.Przeciez koszty zwiazane z orkiestrą bedą rosnąć.Przekonacie sie juz za rok.
    Stefan (37.47.152...) 04-11-2017 11:50
    12.
          ad 10 skoro lubisz muzyke i ci pasuje to daj ze swoich i nie wciągaj w to osób którym nie pasuje a to oni będą sponsorami
    www (91.241.26...) 04-11-2017 12:32
    13.
          Ławki, kosze na śmieci, - brak w miescie. A tu orkiestra:)))
    cyrk Pytona (178.235.42...) 04-11-2017 13:57
    14.
          przecież ktoś będzie musiał grać jak "Tytanic" będzie tonął
    trębacz (87.205.66...) 04-11-2017 19:30
    15.
          Szkoda, że piszecie anonimowo. Mógłbym się z was ponabijać, że w wątku obok tyracie miasto, za to że nie chce budować nowego aquaparku, a tutaj krzyczycie, że najważniejsze to prostować chodniki, a nie wydawać kasę na rozrywki :)
    popo (178.235.41...) 04-11-2017 20:33
    16.
          Przejeżdżając przez miasto, po paru latach nieobecności, z przykrością stwierdziłam, że niestety nic fajnego w mieście nie widać ;) ul. M. Konopnickiej, ul. Wojska Polskiego oraz okolic e ul. Bydgoskiej od wieków ciągle tak samo biednie wyglądają. Poza tym żal mi Starówki, mam wrażenie, że wygląda teraz jak bunkier, brak oddechu... nie dziwię się, że turyści nie zatrzymują się tutaj...bo i po co. A tu nagle takie info, że ma powstać stargardzka orkiestra. Chyba stargardzkim radnym zabrakło juz pomysłów na lepszy, ładniejszy Stargard.
    była mieszkanka (91.52.134...) 04-11-2017 21:39
    17.
          Brawo brawo, ja jestem za orkiedtrą, jak widac że nie którzy nie lubia muzyki i nie maja pojęcia o muzyce, a czy jak jesteście na jakiejś uroczystości to też nie słuchacie muzyki lub nie spiewacie, to jest wielki wstyd. Uważam, że orkiestra powinna powstać tylko pytanie jaka i za jaką kasę. Przypomnę, że od wielu lat istnieje orkiestra Kolejowa i ona spełnia wszelkie wymogi i każdy jest zadowolony, jest i obsługuje wszystkie uroczystości Kościelne bo to jest bardzo miłe. Ja mam pomysł jezeli nie chciecie miejskiej orkiestry to może niech powstanie orkiestra Wojskowa jak kiedyż bywało, ale napewno nie którym też nie będzie pasowało, bo dla złej tanecniczy przeszkadza rąbej od spudnicy. To co nie którzy opisują o braku światła i ecetera to jest prawda, ale kochani chyba będzie miło jak na ulicy przy różnych uroczystościach będą grać młodzi muzycy, a dotego muzyka z różnymi figurami, mało to przecież taka orkiestra może występować w Amfiteatrze i na ulicach, może być też zapraszana na różne imprezy okolicznościowe. Ja też lubię muzykę chociaż jestem starym człowiekiem i tez kiedyś grałem, przypomnę, że kiedyś w dawnych latach w Stargardzie w dawnym Domu Kolejarza była tak zwana patelnia - muszla i były dechy,czyli Amfiteatr i tam w każda sobotę grała orkiestra amatorska i tam były potancówki i było to bardzo fajnie lub w dawnym Małpiaku i td i td. Przecież wielu z wasz chodzinie po różnych lokalach i tam też słuchacie muzyki, a w domu też słuchanie muzyki, a uważam komuś zależy aby takiej orkiestry nie było to jest bardz żle i nie ładnie.
    obserwator (94.254.139...) 05-11-2017 10:54
    18.
          Gdy słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serce mają, źli ludzie, wierzaj Mi, Ci nigdy nie śpiewają...
    kultur (37.249.64...) 05-11-2017 11:13
    19.
          Brawo do "obserwatora" w całości popieram inicjatywę rady miasta.To wstyd że dotychczas nikt o tym nie pomyślał.Popatrzcie na południową Polskę tam małe miasteczka mają orkiestry , a takie miasto jak Stargard oprócz Orkiestry Kolejowej nie miał nic.Kultura to nie tylko hip-hop i inne rodzaje muzyki elektonicznej.
    fan (89.229.97...) 05-11-2017 11:27
    20.
          Ale tam maja łaki, kosze na śmieci. A u nas zaczyna sie od orkiestry dętej:))
    ehh..stargard (178.235.42...) 05-11-2017 11:54
    21.
          Ławki do siedzenia dla emerytów
    ;; (178.235.42...) 05-11-2017 11:55
    22.
          Jak ktoś nie potrafi odróżnić orkiestry symfonicznej od dętej, to wcale się nie dziwie, że jest przeciwny. Świetny pomysł, brawo!
    meloman (91.226.236...) 05-11-2017 15:26
    23.
          meloman jedź do szczecina do filharmonii i przestań gwiazdorzyć. Dajcie nam ławki w mieście, toalety i inne przyziemne rzeczy.
    emerytka (178.235.42...) 05-11-2017 17:38
    24.
          a ja nie lubię pływać i nie chcę aquaparku!!!!
    kacap (83.11.76...) 05-11-2017 18:03
    25.
          Chodzi o zasady jak ktos cos obiecuje a pozniej się wije jak wąż:)))
    urna wyborcza (178.235.42...) 05-11-2017 18:54
    26.
          Bardzo dobry pomysł. Przydałby się koncert przynajmniej 1 raz w miesiącu
    LeAN (193.106.155...) 05-11-2017 19:05
    27.
          Ja nie twierdzę, że orkiestry nie chce. Napisałam w poście 8, że najpierw obowiązki, później przyjemności. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Mieszkam w mieście, przy ulicy należącej do miasta i miasto za nią odpowiada(nie pod Stargardem, nie przy ulicy powiatowe ani prywatnej). Nie ma na niej chodnika, żadnego, krzywego, zniszczonego, prowizorycznego, żadnego!!! Idziesz ulicą, w większości składającą się z kałuż bo krzywa jak cholera, zaniedbana, jedzie auto schodzisz na trawę, taplasz się w błocie. To ja się ubiorę w gumiaki bo inaczej się nie da, ufajdam je w tym błocie i przyjde zaczerpnąć kultury - posłucham koncertu. Nazwiecie mnie chamką? A z jakiej racji, takie mamy ulice!
    takaja (193.106.155...) 05-11-2017 19:58
    28.
          ***
    New Y (195.230.43...) 05-11-2017 21:29
    29.
          ***
    Palonio (212.47.239...) 05-11-2017 21:31
    30.
          ***
    kacap (137.74.167...) 05-11-2017 21:35
    31.
          ***
    cyrk Pytona (163.172.179...) 05-11-2017 21:38
    32.
          ***
    emerytka (93.174.93...) 05-11-2017 21:41
    33.
          ALE po co zabierać ludziom podatki aby na siłę wydawać na jakieś pierdoły. Kto chce grać niech gra ale nie urzędowo za nasze pieniądze wy przekrętasy
    fajsusy (94.254.130...) 05-11-2017 23:09
    34.
          Na Titaniku też była orkiestra.
    wyborca (178.235.42...) 05-11-2017 23:29
    35.
          ***
    wyborca (51.15.62...) 06-11-2017 00:35
    36.
          Może zatrudnią takiego jednego niby bezrobotnego muzyka, który lubi starsze panie i nie płaci alimentów na swoje dzieci. Taki śmieszny mały grubasek.
    enola (212.14.25...) 07-11-2017 11:52
    37.
          o kim ty enola myślisz ?
    vod (178.235.43...) 07-11-2017 18:18
    38.
          O mslym kurduplu na krzywych nóżkach.
    enola (31.0.42...) 07-11-2017 22:25
    39.
          Komentarz nt. kolejnej Idei FAO (Fantastyczno-Artystyczno-Orkiestrowej) Pana „Ojejku” Dyrektora PSM I i II stopnia w Stargardzie ( licentia poetica „Ojejku”: 04:34 filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mt1KX4swHL4). Informuję, że osobiście nie miałabym nic przeciw idei powstania nowej kolejnej w mieście orkiestry i TRZYMAM KCIUKI za jej powstanie i wieeeeeeloletnie jej istnienie z rzetelnym wydatkowaniem publicznych pieniędzy. Twierdze ponadto, że to mogłaby być faktycznie kulturalna korzyść, jednak mój obszerny komentarz niech „dmucha na zimne” aby „Ojejku” Dyrektor tym razem „nie spieprzył” kolejnej swojej „orkiestrowej inicjatywy”. Niech mój komentarz wywoła zastanowienie na tym - czy podejmując decyzję „na tak” dla inicjatywy powstania orkiestry Pan Prezydent i Radni Miasta Stargard byli niedoinformowani i nieświadomi tego, że ww. zainicjował już raz powstanie jednej orkiestry? „Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej” (dla zainteresowanych skład „SOJ” podany w linku: http://www.wiadomosci.rii.pl/index.php?H=5&HH=9753)? Niestety, nikt z grona Radnych i sam Pan Prezydent nie zapytał ww. „Ojejku” podczas jego „prezentacji” - czy istnieje jeszcze ta jego wcześniejsza „orkiestrowa inicjatywa” SOJ? Czy nikt z Radnych i Pan Prezydent (słuchający jej występów) o tej jazzowej inicjatywie nie słyszał? Czy ktoś zapytał przy okazji prezentacji inicjatywy nowej „Orkiestry” - co się dzieje z funkcjonowaniem wcześniej zainicjowanej orkiestry „SOJ”? Czy nie powinno to „rzucić cień” na perspektywy powstanie nowej orkiestry znów pod zarządem tej osoby? I praktycznie tylko na tym mogłabym zakończyć mój komentarz dla nowego „pomysłu” ww. Już tylko poprzestając na tym komentarzu, każdy mógłby odpowiedzieć sobie sam na pytanie o sens i perspektywę nowej inicjatywy pod „zarządem” tej osoby. Jeśli „SOJ” już nie istnieje to prawdopodobnie muzycy „SOJ” powiedzieliby więcej na temat tego co się stało?, jakich doświadczyli zachowań ww. i dlaczego zakończyli współprace z nim? Myślę też, że najwyższy czas by ktoś te nowe ideowe „mydlenie oczu” i hipokryzję „nazwał po imieniu” i aby nie dawać wiary słowom „pomysłodawcy”, że „cena za współpracę to logo Filharmonii Szczecińskiej na plakatach i wszystkich materiałach” (07:11 - 07:16 filimku https://www.youtube.com/watch?v=mt1KX4swHL4)! Ktoś wreszcie musi mieć odwagę odnieść się do idei powstania nowej orkiestry w mieście, kolejnej juz z inicjatywy ww. Dyrektora! Ktoś wreszcie musi mieć odwagę wprost stwierdzić, że zanim spełni cel wsparcia 23 absolwentów stargardzkiej szkoły – powstanie orkiestry wpierw stworzy dodatkowe miejsca pracy i zarobków dla szczecińskich filharmoników za publiczne pieniądze wypracowane przez Stargardzian! Zresztą, te założenie można wprost usłyszeć w wypowiedzi Pani Doroty Serwy - Dyrektor Filharmonii dla „Twojego Radia” w audycji http://twojeradio.fm/news.php?readmore=7348 (01:43 - 01:46 „znaczna część muzyków będzie rekrutowała się z muzyków Filharmonii”, a nadto 03:33 - 03:41 „muzycy wiedzą, które weekendy mają zajęte w Filharmonii i wtedy możemy sobie ułożyć te wolniejsze i wtedy zagospodarowują stargardzką”). A więc korzystając z okazji zauważonej na różnych stronach internetowych informacji o nowej, kolejnej Idei FAO (Fantastyczno-Artystyczno-Orkiestrowej) Pana „Ojejku” Dyrektora PSM I i II stopnia w Stargardzie postanowiłam napisać co myślę na temat wszystkich niezorientowanych i pomijających merytoryczne argumenty i analizę finansowania tej idei. Mam też nadzieje, że mój komentarz uświadomi i „oświeci” refleksją chociażby kilku czytających jego kolejne odcinki z braku czasu by napisać go od razu w całości. Czuje się upoważniona albowiem byłam kiedyś rodzicem ucznia szkoły muzycznej, a do dziś dnia pozostaję w kontakcie z kręgiem osób-rodziców posiadających przeszłą i bieżącą wiedzę dotyczącą życia tej szkoły, atmosfery w niej panującej oraz inicjatyw pod „zarządem” jednego i tego samego od lat „Ojejku” Dyrektora. Mam odwagę o tym napisać, bo ktoś wreszcie powinien. Jednak z braku czasu na spisanie od razu swoich wszystkich komentarzy - Cdn.
    ObiektywnieUprzedzonyRodzic (178.235.40...) 21-11-2017 15:45
    40.
          ObiektywnieUprzedzonyRodzic ODCINEK 2 / Cd.: Komentarza nt. kolejnej Idei FAO (Fantastyczno-Artystyczno-Orkiestrowej) Pana „Ojejku” Dyrektora PSM I i II stopnia w Stargardzie ( licentia poetica „Ojejku”: 04:34 filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mt1KX4swHL4). Kontynuując mój komentarz, z braku czasu <>, podkreślam, że chcę moimi refleksjami podzielić się przemyśleniami i opiniami w sprawie chociażby z kilkoma czytającymi kolejne odcinki. Własną wiedzą i tym, że kiedyś byłam rodzicem ucznia szkoły muzycznej w Stargardzie czuję się upoważniona by wyrazić swoje opinie i przemyślenia. Poza tym do dziś dnia pozostaję też w kontakcie z kręgiem osób-rodziców posiadających przeszłą i bieżącą wiedzę dotyczącą życia tej szkoły, atmosfery w niej panującej oraz inicjatyw pod „zarządem” jednego od lat „Ojejku” Dyrektora. Obiektywny czytelniku! Z relacji wielu osób (w tym wpisujących swoje komentarze), rodziców stargardzkiej szkoły muzycznej nie tylko „niewiele zmieniło się z byle-jakiego zarządzania tą szkołą” ale „jest dużo gorzej i podlej w relacjach międzyludzkich”. Było to już „za moich czasów” edukacji mojego dziecka i jest to ponoć od lat (jak mówi się „na mieście”) cechą tej osoby zarządzającej. Osoby, która zarządza nią jakoby swoją prywatną szkołą, kierując się korzyściami dla siebie oraz wybranego grona korzystających entuzjastów jego „pomysłów”. Jednak z braku czasu na spisanie od razu swoich wszystkich wątków mojego komentarza - Cdn. <>