rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
Poniższe wiadomości są przesłane przez internautów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


  • Mega wolny remont Al.Żołnierza (26)
  • Brońmy stargardzkiego szpitala (6)
  • Co dalej z basenem? (20)
  • Prezydent Stargardu kąsa! (42)
  • Konkurs na logo Stargardu - OD INTERNAUTY (51)
  • Parkingi os. Zachód (55)
  • Tematy wcześniejsze
  • Stargardzki szpital
  • List otwarty patriotek
  • Rozrzutnie, niebezpiecznie, szpetnie
  • Kłopoty MPK?
  • Jazda na suwak rondo Mc Donald
  • Sypią solą pod nogi ...
  • Urzędowe roszady
  • Komu przeszkadza wierzba?
  • Pielgrzymka kolejarzy
  • Dobrze że to nie gaz !
  • Nowy aquapark w Stargardzie?
  • Powiat teraz prostuje
  • Związki Zawodowe przeciwko dymisji
  • Brawa i ukłony dla radnej Marioli
  • Stargard pod Kosztowną Gwiazdą
  • Nocna i świąteczna opieka zdr.
  • dla Mieszkańców Stargardu
  • Królewskie potyczki nad Leśnicą
  • Czy to było morderstwo?
  • Spółdzielcy spłacą kredyt
  • Robert Z. wilk z Małkocina
  • Występy w dn 24 06 2017
  • Zaniedbany Park Jagiellonski
  • Budżet Obywtelski 2017
  • Aleja Żołnierza do wycinki?
  • bezkrólewie na warszwskiej
  • Gimnazjum nr 1
  • Teatr letni
  • Tajemnice pomnika 15 południka w Stargardzie -Turystyczny punkt
  • Budżet obywatelski w Stargardzie - prokuratura i CBA
  • Wybory tuż, tuż
  • Szansa p.Zająca.
  • Stargard potrzebuje takich ludzi
  • Firma z ul. Nasiennej 4
  • Na Zawsze w Naszej Pamięci !
  • Brak bezpartyjnych Komitetów!?
  • Lepsza klasa ludzi?
  • Kalendarz Miejski - kto wygrywa?
  • Do teraz czuję ogłuszenie
  • Piękne kłam­stwo?
  • Mega wolny remont Al.Żołnierza
    Tagi: Mega wolny remont Al.Żołnierza
    Ilość wyświetleń: 2408

       

       Remont Alei Żołnierza - mieszkańcy tej ulicy zastanawiają się, czy ktoś ze strony UM nadzoruje tę inwestycję? Każdy oczywiście liczył się z pewnymi utrudnieniami, ciesząc się jednocześnie z tak szerokiego zakresu w kwestii remontu tej ulicy, jednak prędkość wykonywanych prac to potężne nieporozumienie.



        Większość chodników przy posesjach została rozkopana i praca przy ich odbudowie idzie jak przysłowiowa "krew z nosa". Mieszkańcy zdają sobie sprawę, że robiono przyłącza wodne, ale są już pokończone i dalej kostkę układa w porywach 10 - 15 osób (na całej rozciągłości ulicy). Do tego przy wejściach do budynków powstał totalny "poligon", przez co trzeba "brodzić" albo w piachu, albo w błocie (jak spadnie deszcz). Z kolei przy płocie jednostki wojskowej mało uczęszczany chodnik jest na ukończeniu - taktyka godna podziwu.


       Wejść do mieszkań nie ma ale twardo pracownicy "dłubią" z prędkością żółwia. Coś mi się zdaję, ze te terminy w umowach są zdecydowanie za długie. Oczywiście nikt nie oczekuje cudu i niemożliwego. Mieszkańcy wytrzymują, ale człowieka trafia, że nie widać żeby to się jakoś poważnie posuwało do przodu. A potem będą podania o prolongatę terminów - bo kary. Tylko jak ma być szybciej, skoro na tak dużej inwestycji pracuje bardzo mało osób. Wystarczy poszukać zdjęć w sieci sprzed miesiąca i przejść się teraz po inwestycji - dużej różnicy nie będzie widać.

    Mieszkaniec - 06.06.2018


    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Lipnik, Szczecińska, al. Żołnierza, Ceglana. Zapewne Gdyńska i Bydgoska również. Strabag ma chody, ale nie ma ludzi i sprzętu na tyle inwestycji. Wykonuje to co najpilniejsze (Lipnik i Szczecińska), a reszta leży i kwiczy. Ustwiane przetargi z wyśrubowanymi terminami i taki oto wynik.
    Niezadowolony (94.254.131...) 06-06-2018 22:34
    2.
          Teraz jak są odpowiednie warunki pogodowe na budowie nie widać robotników. Jesienią (a nie daj Boże latem) jak będzie lało zapewne też nic na budowie nie będzie się działo "bo aura nie sprzyjająca" co będzie podstawą do wnioskowania o przedłużenie terminu inwestycji.TYPOWA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 🤣
    tacki (188.146.100...) 07-06-2018 06:35
    3.
          Panie Niezadowolony.... Informacje, które Pan tu przekazuje nadają się do prokuratury, bo przecież nie można w świetle prawa ustawiać przetargów. Jeżeli Pan posiada wiedzę na temat ustawiania przetargów i jak to Pan ujął "chody" Strabagu, proszę zgłosić to do odpowiednich instytucji, inaczej może Pan zostać posądzony o pomówienia.... o to już mogą być poważne konsekwencje..
    zwykły ludź (83.11.88...) 07-06-2018 08:09
    4.
          Niezadowolony - nie pomawiaj o "przetargach", to nieładnie. Przecież wszystkie dokumenty można przejrzeć - kto ile zawołał i za ile robi. Fakt jest jeden - za mało osób (podwykonawców) pracuje przy tej inwestycji.
    ... (193.105.251...) 07-06-2018 08:20
    5.
          Po co rozkopali wszystko na raz, skoro i tak robią punktowo? Ale nie ma co się dziwić przecież inżynierem miasta jest germanistka, kumpela Zająca.
    "fachowcy" z UM (188.146.238...) 07-06-2018 08:35
    6.
          Na jesieni przyjdzie PIS i rozgoni nygusów z UM. ROZLICZYMY WAS.
    siekierezada (217.97.99...) 07-06-2018 09:08
    7.
          Nam się to po prostu należy!!!! też będziecie pobierać??
    dana (83.11.88...) 07-06-2018 11:28
    8.
          Siekierezada.... rusz swojego PISowskiego ...zada i rozganiaj :) zobaczymy na ile Ci się to uda :) Niedoczekanie Twoje :)) Lepiej przygotuj kilka pustych frazesów, bo niebawem przed Tobą kolejne 4 lata hejtu na forum :))
    debeściak :)) (83.11.232...) 08-06-2018 08:36
    9.
          Fakt, rękawów sobie nie wyrywają. No ale to jest pewnie zgodne z harmonogramem robót...
    LeAN (94.254.166...) 08-06-2018 09:27
    10.
          Na Ceglanej nie ma nikogo od dawna , nic się nie dzieje , tylko samochody psują zawieszenia po rozryciu :(
    kierowca 123 (83.19.184...) 08-06-2018 15:24
    11.
          Po pierwsze nie ma ludzi do pracy to samo budowlanka,wychowaliście bezstresowo dzieci i rozpuściliście je,teraz chłopacy po 40 kg rurki na dupie i telefon to cały ich świat(oczywiście nie wszyscy)i takie są efekty, bardzo łatwo było to przewidzieć bo identyczna sytuacja była w rozwiniętych krajach europejskich i jedyny sposób ściągać np. pracowników z Ukrainy itp.Po drugie stawki są żenująco niskie i każdy szuka tam gdzie łatwiej i lekko bo młody nie doświadczony zaraz po szkole dostaje podobna kasę jak doświadczony fachowiec a "szef polaczek"zawsze płacze ,że nie ma a pod domem za 1 milion 3 auta za następny milion i bardzo dobrze ,ze ludzie otworzyli oczy i nie dają się "dymać"a te firmy powinny płacić ogromne kary itp.wtedy się nauczą ,że istnieją dzięki pracownikom a nie odwrotnie.Jak już ktoś wyżej pisał za taki syf,dziury na terenie budowy za granica taka firma już dawno została by zrównana z ziemią i nikt już nigdy by jej nie zatrudnił ale jak to w Polsce urzędasy itp. mają w dupie ludzi,sprawdzanie,kontrolowanie i jest jak jest np.Al. Żołnierza w studzience masa kamieni a potem lament ,że zapchana o przepustach w jezdni(dziurskach,że koła można urwać) nie wspomnę.
    prawda (31.1.42...) 08-06-2018 16:25
    12.
          robota aż im się pali w rękach, aż trzonki od łopat się połamały od opierania, ważne, że Stargard XXI ma sponsora...
    vonTusk (178.235.180...) 08-06-2018 18:25
    13.
          Zasadnicze pytanie do UM który wysyłał na szkolenia za granicę swoich pracowników za nasze pieniądze,którzy na pewno widzieli ,ze przy każdej takiej inwestycji robi kilka firm nie jedna czy tylko zwiedzali,chlali i ***.?
    pytam i czekam (5.174.222...) 09-06-2018 10:35
    14.
          ***
    vonTusk (178.235.180...) 09-06-2018 22:13
    15.
          Ja dzień w dzień albo tam przechodzę albo przejeżdżam rowerem i sytuacja wygląda tak, że albo nikogo nie widać z robotników albo 5 stoi i się patrzy, a 2 pracuje.
    przechodzień (213.136.224...) 11-06-2018 10:21
    16.
          mają termin którego muszą dotrzymać i KONIEC TEMATU!!!!!
    ... (83.11.149...) 11-06-2018 10:23
    17.
          Przy Al. Żołnierza trwają prace na obiekcie po byłym kasynie. Co tam będzie?
    kws1 (176.221.121...) 11-06-2018 10:34
    18.
          ***
    vonTusk (178.235.180...) 11-06-2018 18:05
    19.
          Do 17 - Plotki mówią że Stokrotka. Odnośnie Alei Żołnierza obstawiam miesięczne opóźnienie
    a (178.235.179...) 11-06-2018 22:46
    20.
          Ślimaczą się roboty nie tylko na Al. Żołnierza. Popatrzcie jak pracuje firma BEN BRUK przy budowie alejek w Parku Zamkowym. Rozpoczęto roboty kiedy jeszcze trzymał mróz, położono podkład, wytyczono alejki i do dziś nie zakończono prac, mało tego ktoś pomału zabiera i rozrzuca położoną kostkę. Mieszkańcy zaś klną w żywy kamień , bo najpierw błoto a teraz piach i kurz. A do zakończenia zadania nie brakuje wiele. A może robory zostały już odebrane?
    Obywatelbhr2v (89.228.246...) 12-06-2018 18:08
    21.
          Al. Żołnierza, Ceglana, Szczecińska to udawanie pracy przez wykonawcę. Są dni, że nic, absolutnie nic się nie dzieje ! Gdzie jest nadzór, dlaczego tak długie terminy?
    upierdliwa (37.47.191...) 13-06-2018 13:21
    22.
          dziś na całej długości Białych Koszar około 30 pracujących i 11 maszyn , chyba poczytali sobie hehehe
    Kazik (83.11.77...) 14-06-2018 09:01
    23.
          Ad. 8 - jeszcze będziesz się w pas kłaniał....
    siekierezada (217.97.99...) 14-06-2018 14:17
    24.
          przechodzień to łopata i do roboty pokaz jak się pracuje,wszyscy piszący to wszystko by zrobili w tydzień oczywiście przy wolnej sobocie i niedzieli
    kopara (188.146.160...) 15-06-2018 22:27
    25.
          do 24 przyspieszyliście. chyba termin zaczął gonić
    a (178.235.179...) 16-06-2018 12:26
    26.
          Postęp przez ostatni tydzień widać gołym okiem to najważniejsze.Czy firma wykonująca remont zdąży na czas to zobaczymy. Na razie nie ma co wróżyć z fusów.Najważniejsze że moja Aleja Żołnierza nabiera w końcu barw:-) Po remoncie będzie to jedna z reprezentacyjnych ulic miasta.
    Mieszkaniec 2 (94.254.137...) 18-06-2018 19:57
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: