rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
Poniższe wiadomości są przesłane przez internautów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


  • 12.11.18 - jak pracują przychodnie (2)
  • Kobylanka chce „dobrego wujka” czy wójta? (14)
  • Al. Żołnierza - opóźnienie? (27)
  • ronda - ulica Szczecińska (49)
  • Sonometry w KPP Stargard (8)
  • Mega wolny remont Al.Żołnierza (85)
  • Tematy wcześniejsze
  • Brońmy stargardzkiego szpitala
  • Co dalej z basenem?
  • Prezydent Stargardu kąsa!
  • Konkurs na logo Stargardu - OD INTERNAUTY
  • Parkingi os. Zachód
  • Stargardzki szpital
  • List otwarty patriotek
  • Rozrzutnie, niebezpiecznie, szpetnie
  • Kłopoty MPK?
  • Jazda na suwak rondo Mc Donald
  • Sypią solą pod nogi ...
  • Urzędowe roszady
  • Komu przeszkadza wierzba?
  • Pielgrzymka kolejarzy
  • Dobrze że to nie gaz !
  • Nowy aquapark w Stargardzie?
  • Powiat teraz prostuje
  • Związki Zawodowe przeciwko dymisji
  • Brawa i ukłony dla radnej Marioli
  • Stargard pod Kosztowną Gwiazdą
  • Nocna i świąteczna opieka zdr.
  • dla Mieszkańców Stargardu
  • Królewskie potyczki nad Leśnicą
  • Czy to było morderstwo?
  • Spółdzielcy spłacą kredyt
  • Robert Z. wilk z Małkocina
  • Występy w dn 24 06 2017
  • Zaniedbany Park Jagiellonski
  • Budżet Obywtelski 2017
  • Aleja Żołnierza do wycinki?
  • bezkrólewie na warszwskiej
  • Gimnazjum nr 1
  • Teatr letni
  • Tajemnice pomnika 15 południka w Stargardzie -Turystyczny punkt
  • Budżet obywatelski w Stargardzie - prokuratura i CBA
  • Wybory tuż, tuż
  • Szansa p.Zająca.
  • Stargard potrzebuje takich ludzi
  • Firma z ul. Nasiennej 4
  • Na Zawsze w Naszej Pamięci !
  • Al. Żołnierza - opóźnienie?
    Tagi: Al. Żołnierza - opóźnienie?
    Ilość wyświetleń: 2265

       

    Tak jak przewidywało wielu mieszkańców i obserwatorów remontu AL. Żołnierza (pisano również o tym tutaj: http://wiadomosci.rii.pl/index.php?H=15&HH=16020), remont jest już dość sporo opóźniony. Nadal brakuje oświetlenia, chociaż pan Styczewski z UM, na antenie "Twojego Radia" mówił, ze oświetlenie będzie montowane pomiędzy 15 a 20 października. Nie ma również nowych nasadzeń, chociaż zbliżają się przymrozki - wtedy nasadzeń robić nie wolno. Z czego wynika opóźnienie? Nie wiadomo. Zawsze problemem była pogoda, ale w tym roku wykonawcy nie mogli narzekać na niesprzyjającą aurę. Ile jest opóźnienia? Otóż wczytując się w Biuletyn Informacji Publicznej ma stronie Stargard.pl (bip.um.stargard.pl/files/zampub/zp17112017ogl.pdf strona 14 i 15 oraz 15 i 16 ), możemy wyczytać, że remont Alei Żołnierza został podzielony na dwa zadania tj. zadanie 1: "Rozbudowa Alei Żołnierza, wraz z przebudową infrastruktury technicznej" i zadanie 2: "Wykonanie nasadzeń drzew przy rozbudowie Al. Żołnierza". Zgodnie z ogłoszeniem nr 618060-N-2017 z dnia 2017-11-17 r., zadanie nr 1 (rozbudowa), powinno być zakończone do 1.10.2018r., natomiast zadanie nr 2 (nasadzenia) powinno być zakończone do 26.10.2018 (nawet się nie rozpoczęło). Także zadanie nr 1, ma już prawie miesiąc opóźnienia. O jakości wykonania ciągów pieszych w niektórych miejscach, również można by było dużo napisać, dlatego najprawdopodobniej czekają nas poprawki - czyli dalsze utrudnienia. W związku z tym pytanie, co na ten temat ma do powiedzenia generalny wykonawca, jak ustosunkuje się do tego Urząd Miejski i kiedy w końcu będzie zamontowane oświetlenie (rano jest ciemno i nie widać w ogóle pieszych)?


    Redakcja (24.10.2018r.): Czekamy na odpowiedź UM w tej sprawie.
    Redakcja (06.11.2018r.): Odpowiedź dostępna w linku:
     
    http://www.wiadomosci.rii.pl/index.php?H=5&HH=16549

    Miezkaniec - 24.10.2018


    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Juz po wyborach, wiec wszystko stoi.
    magnolia (178.235.186...) 24-10-2018 14:01
    2.
          świetnie się teraz jeździ
    kiero (83.11.81...) 24-10-2018 14:24
    3.
          kiero - nocą i nad ranem w szczególności. Nie widać pieszych (w tym dzieci) rowerzystów itp. Do tego wyjazd z Al. ŻÓłnierza Boczna - na wprost koniecznie lustro. Nie widać pojazdów jadących od Placu Słonecznego.
    Kierowca (188.146.128...) 24-10-2018 15:40
    4.
          Wyjazd ciężki z al. Żołnierza bo nie wiem co za idiota wymyślił tak blisko parking, ze zasłaniają drogę i wcale nie widac czy samochody z ronda jadą.
    Anonim55 (5.173.176...) 24-10-2018 16:38
    5.
          Oto prawda Zająca tak pięknie było przed wyborami otumiony lud poszedł głosować a rzeczywistość jest inna . To pierwszy kwiatek niedługo następne czas pokaże. Najważniejsze ze ma swoją radę i powiat nik mu nic nie powie na sesji - sami swoje- kłamstwa i przekręty to dewiza Zająca
    Maniek (5.173.0...) 24-10-2018 17:50
    6.
          A przed wyborami było tak pięknie i sielankowo. A faktycznie władza robi z nas idiotów, i co niektórzy z przykrością stwierdzam dali się nabrać. Dziś znajomy opowiadał że w jednej z komisji, jedna z pań wydawala tylko trzy karty, bez karty do rady miasta. Dopiero czujny wyborca zażądał czwartej karty. Ile nieświadomych np starszych ludzi mogło zostać tak oszukanych?
    Zaintrygowany (5.173.168...) 24-10-2018 18:13
    7.
          Spójrzcie na stronę PKWyborczej w niektórych okręgach oddano więcej głosów od wydanych kart do głosowania - toz to cud
    Tomek (5.173.0...) 24-10-2018 18:46
    8.
          Do "Maniek" - "... sami swoje- kłamstwa i przekręty to dewiza Zająca ..." To widzisz? A ja zmieniłbym tylko nazwisko zamiast "Zająca" wpisałbym "Kaczyńskiego" i sprawa staje się bardziej poważna pomyśl o tym.
    qwas (89.228.244...) 24-10-2018 18:59
    9.
          Wy żyjecie w jakimś matrixie, nawet mi was nie żal
    buahahaha (83.11.70...) 24-10-2018 19:09
    10.
          Kto kradł drzewa w "kluczewie" :)
    lesnik (5.173.168...) 24-10-2018 20:00
    11.
          Cud..., tyle dni nic się nie działo z lampami. Dzisiaj około 13:00 pojawiła się firma i raz,dwa, trzy wszystkie oprawy zamontowane. Jest godzina 20:13 - jeszcze podłączają do zasilania. Można? Widać, że można! Brawo - nareszcie jasność nastała
    Mieszkaniec (176.221.121...) 24-10-2018 20:14
    12.
          Ciekawe czy wykonawca zapłaci kary wynikające z umowy, zapewne nie bo znajdzie się. Luka!
    ciekawy (37.47.177...) 24-10-2018 22:02
    13.
          ale wiocha normalnie
    asia (178.235.186...) 25-10-2018 10:44
    14.
          wiocha to jesteście wy!!
    kiero (83.11.142...) 25-10-2018 11:25
    15.
          odezwał się miastowy::)))
    ale jaja (178.235.186...) 25-10-2018 12:13
    16.
          ad.12. zapomnij , kruk krukowi oka nie wykole !
    królik (193.200.150...) 25-10-2018 13:37
    17.
          Dajcie świeższe zdjęcia bo tak obecnie nie wygląda Al.Żołnierza.Nawierzchnia super, lampy od wczoraj się palą. ścieżka rowerowa jak autostrada. Chodniki też super (nie potykam się o wystające płytki chodnikowe jak to miało miejsce wcześniej). Z czym macie problem?Boli bo prezydentem został pan Zając (poza tym gratuluje panu kolejnych lat na tym stanowisku). Al.Żołnierza to teraz najlepsza ulica w Stargardzie. Brawo!
    Mieszkaniec 2 (5.173.208...) 25-10-2018 18:40
    18.
          Brawo zdzich
    Piott (5.173.32...) 25-10-2018 19:31
    19.
          zdzichu juz po wyborach, wyluzuj majty.
    tu sosna, tu sosna (178.235.186...) 25-10-2018 19:51
    20.
          Byłem przed chwilą świecą latarnie główne ,plus doświetlenie przejść.
    nek (176.221.121...) 25-10-2018 20:08
    21.
          "Mieszkaniec 2 (5.173.208...)" - świeże fotki? Proszę bardzo. Ale może małe słowo wstępu. Latarnie - fakt świecą. Asfalt jest. Ale kostka brukowa na chodnikach, w niektórych miejscach to SKANDAL! Krzywo, szczeliny ogólnie badziewie. Bruk na chodnikach, jest z firmy POLBRUK i zgodnie z zaleceniem producenta fuga powinna mieć szerokość odpowiednio: dla powierzchni chodników 2-3 mm, a w wypadku nawierzchni drogowych 3-4 mm. Jednak w niektórych miejscach fugi mają szerokość po 12 mm. DO POPRAWY. Bo jak powinna być położona <<< kostka niefazowana, można zobaczyć na parkingu sklepu Lidl przy ul. 11-listopada. Co do fotek, są pod poniższymi linkami. Może teraz szczeliny są zasypane piachem, ale nadal są. Gdzie? Nie będę wskazywał, zobaczymy jak przebiegnie odbiór i czy urzędnicy znajdą te okropnie ułożone miejsca. >>> https://zapodaj.net/4139b0f95a1c8.png.html <<<>>> https://zapodaj.net/19e97df36bc0d.png.html <<<>>> https://zapodaj.net/7d600650f94b5.png.html >>> https://zapodaj.net/a9322f4c058c3.png.html <<< I żeby nie było polityki, nie winię tu absolutnie prezydenta Zająca - od tego są ludzie, kierownicy budowy itp. - żeby tego dopilnować. No i oczywiście odbiór końcowy :)
    ... (176.221.121...) 25-10-2018 20:57
    22.
          Powiem zrobić selekcje w urzędzie i zmienić nieudaczników bo to wszystko idzie na jego konto
    Ttt (94.254.184...) 25-10-2018 21:07
    23.
          Zgłosić do programu Usterka
    kaszana (178.235.186...) 26-10-2018 09:37
    24.
          Tak powinni porobić wszystkie główne ulice w mieście - PRZEDE WSZYSTKIM ul. PIŁSUDSKIEGO !!!!! bo WIELKI WSTYD mieć taką ulicę , która powinna być WIZYTÓWKĄ STARGARDU - zrobić tu KONIECZNIE DEPTAK REPREZENTACYJNE MIEJSCE MIASTA !!!! Panie prezydencie.....
    urodzony w Stargardzie (77.88.191...) 28-10-2018 13:49
    25.
          Daj mi spokój, już po wyborach jest.
    Hehe (185.135.2...) 28-10-2018 17:23
    26.
          Latarnie po co takie wysokie,żeby ptakom oświetlać gniazda ?.Gdyby były niższe takie jak przy przejściach dla pieszych byłoby jaśniej a tak światło rozprasza się nie wiadomo gdzie.
    obiektywny (188.146.66...) 28-10-2018 20:04
    27.
          obiektywny - przy przejściach jest jaśniej bo: a) są dwie latarnie vis a vis siebie, b) jest to zupełnie inne widmo światła, zeby wyostrzyć pieszego. Właśnie dlatego jest jaśniej a nie dlatego, ze latarnie są niższe!
    Mieszkaniec (176.221.121...) 28-10-2018 21:42
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: