rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Pojawiły się tabliczki (1)
  • Młoda Krew Ratuje Życie (0)
  • Jest najbezpieczniejszy, będzie jeszcze większy (5)
  • Kolejne miliony z Jeremie dla przedsiębiorców (0)
  • Bridgestone zainwestuje 194 mln euro (7)
  • ALA ma już 30 lat (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Debata na Chopina
  • Uwaga kierowcy! Szczecińska zablokowana AKTUALIZACJA
  • Stargardzianki uczą się bronić
  • Stargard powalczy o rekord Polski!
  • Szpitalna woda bez zanieczyszczeń
  • Od dziś ulice mają inne nazwy
  • Debata ewaluacyjna
  • Bakteria coli w szpitalu (wideo)
  • Stargard z dopłatami z BGK
  • Zaadoptuj psa z Bricomarche
  • Roznegliżowany 4 latek na al. Żołnierza
  • Towarowa zamknięta
  • 25 lat PEC
  • Orkan Ksawery szalał nad Stargardem
  • Dofinansowanie na Park Podworski
  • Decyzja zapadła, Bakun odejdzie
  • List otwarty to manipulacja polityczna?
  • Ważne konsultacje w sprawie Pyrzyckiego
  • Kolejna podwyżka
  • Bilety MZK za 1 zł
  • Umowa na termomodernizację podpisana
  • Nocna opieka przy szpitalu
  • Obraz Matki Bożej Solidarności
  • Zacieśniamy współpracę z Elmshorn
  • Zderzenie karetki z osobówką
  • Progi zwalniające na Słowackiego
  • Miasto przejęło ulice
  • Seniorzy uważajcie na oszustów
  • Rzecznik bardzo dobrze o Stargardzie
  • Dwie miejskie spółki połączone
  • Koperta do lodówki, czy nie?
  • Eksmisja przy Bydgoskiej
  • Stargardzki szpital przejmie nocne dyżury!
  • Seniorki lepsze w łowieniu
  • Radni pytają - co z basenem?
  • PKP przygotowuje teren przy ZCP
  • W grudniu otwarcie KFC w Stargardzie
  • Dymisja Pawła Bakuna
  • Zebraliśmy ponad tonę surowców
  • Wielki spór o nową radę (wideo)
  • Rzeźba kolejarza stanie na rynku
    Tagi: kolejarz, rzeźba, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2196

       

       Jest wizualizacja rzeźby, która stanie na Rynku Staromiejskim. Podczas XXVII sesji Rady Miejskiej, odbyła się dyskusja na temat ewentualnych zmian w wyglądzie kolejarza. Kontrowersje pośród radnych wzbudził "stalinowski wąs". Rzeźba ma mieć rozmiary 1:1 a koszt wykonania to kwota ok. 130 tysięcy złotych. 

       Warto wspomnieć, że Stargard od lat 50 XX wieku do obecnego milenium zwany był „miastem kolejarzy”. Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Stargard” były największym zakładem w mieście. W szczycie zatrudnienia pracowało w nich ponad 2300 osób. Ponadto w związku z węzłowym położeniem miasta znajdowały się tu: lokomotywownia, wagonownia, kilka służb m.in. drogowa, mechaniczna, eksploatacyjna, zaopatrzenia. Łącznie w latach 70. XX wieku w zakładach związanych z koleją pracowało ponad 5 tysięcy osób.

    JF - 02.03.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          A rzeźba szwaczki kiedy i gdzie stanie ???
    Krawiec (89.229.105...) 02-03-2017 12:50
    2.
          nie ma cie na co kasy wydawac
    daria (94.254.138...) 02-03-2017 12:55
    3.
          Krótko - postument powinien stanąć na środku ronda Pl. Wolności. Zostawić podstawę po radzieckiej "sztycy", odnowić ją i tam go postawić - wysokość 3 metry. Obok symboliczny "semafor" i ławeczka. Całość oświetlić. I to jest miejsce na wyeksponowanie "kolejarskiego" charakteru miasta Stargard i jego pionierów. Nie jakiś Rynek Staromiejski - co ma piernik do wiatraka?
    Anty PiS (193.105.251...) 02-03-2017 13:12
    4.
          Pomysł z lokalizacją pomnika na Pl. Wolności zamiast kolumny na cześć sowietów jest bardzo dobry.
    PS (83.20.199...) 02-03-2017 13:32
    5.
          Szkoda ,że na ścieżki rowerowe nie macie a zobaczycie ,że długo nie postoi.
    rower (46.215.101...) 02-03-2017 15:10
    6.
          Ławek nie ma , szaletów nie ma. Pomnikomania
    co za miasto (95.160.152...) 02-03-2017 17:38
    7.
          chodniki się sypią na pyrzyckim
    aaaaa (81.190.33...) 02-03-2017 18:12
    8.
          lepiej już by ten pomnik pasował na pl. Wolności niż na Rynku Staromiejskim
    mieszkaniec (178.235.42...) 02-03-2017 18:33
    9.
          Ciekawe kto z włodarzy miał taki durny i drogi pomysł?
    ona (193.106.155...) 02-03-2017 19:54
    10.
          Tez się zastanawiam po co ten pomnik, pewnie podzieli los renifera, który tak krótko stał przy Placu Wolności, bo został zniszczony. Ale jeśli już faktycznie musi być, bo jest za dużo pieniędzy, to lokalizacja podana wcześniej, czyli zamiast kolumny na Placu Wolności jest najbardziej trafiona.
    mieszkanka (77.253.140...) 02-03-2017 19:58
    11.
          Czas na zmiany bo wam w tym UM już całkiem palma odbija a temu Panu Zającowi proponuję wyjść na miasto pochodzić pojeździć rowerem a najlepiej wózkiem po tych je....krzywych chodnikach i krawężnikach
    uhg7tf6 (46.215.101...) 02-03-2017 20:10
    12.
          a w świat pójdzie przekaz, że Józia Stalina wychwalamy. Co za kretyński pomysł
    cykablat (89.229.98...) 02-03-2017 20:40
    13.
          A może by w uniform kolejarza wstawić jasnie Pana prezesa i postawić w miejsce ruskiej gwiazdy. Ot dobra zmiana.
    Edmund wolności (37.248.163...) 03-03-2017 08:07
    14.
          "Pomnik był pomysłem Pajora Zająca i Rygla". Ponoc tak mówią w UM
    Witam (37.47.157...) 03-03-2017 08:10
    15.
          Jeszcze jedno nazwisko na P i historyczny skrót znowu byłby w użyciu.
    ChatNoir (89.229.97...) 03-03-2017 10:50
    16.
          O, to świetny mieli pomysł, uchowaj Boże przed takimi pomysłami. Chore, 130 tysięcy wydać na pomnik, wielcy miłośnicy sztuki się znaleźli.
    Anka (77.253.140...) 03-03-2017 16:15
    17.
          Za te pieniądze lepiej nakarmicie głodne dzieci w szkołach
    hh (193.106.155...) 03-03-2017 19:19
    18.
          WIDZICIE JAK ŚWINIE U KORYTA ROBIĄ Z MIESZKAŃCÓW GŁUPKÓW W TYCH CZASACH POMNIKI PO CO DLA KOGO WYBRANI RADNI GŁOSUJĄCY ZA POMNIKAMI TO DNO DO POTĘGI ODERWANI OD RZECZYWISTOŚCI NIC NIE UMIEJĄ NIC NIE ROBIĄ GŁOSUJĄ JAK PAJACE NIC NIE ROZUMIEJĄ I TU MA BYĆ NORMALNIE Z TAKIMI RZĄDZĄCYMI WSTYD I HAŃBA MIASTO POTRZEBUJE ZDROWYCH NA UMYŚLE RZĄDZĄCYCH KOSZTY UTRZYMANIA POMNIKA PÓZNIEJ POKRYWAĆ BĘDĄ Z PODWYŻEK PODATKÓW CHODNIKI ŚCIEŻKI FESTIWALE BEZPIECZEŃSTWO ŻŁOBKI O TYM BEZRADNI RADNI MYŚLCIE JAK FUNDUSZE Z EUROPY ŚCIĄGAĆ
    ANTY SITWA (91.226.236...) 03-03-2017 19:25
    19.
          GŁUPOLE TO JUŻ BYŁO A TERAZ NA ZNTK NIE MA JAK WJECHAĆ BRAK CHODNIKÓW OSWIETLENIA INTERNETU PARKINGU O TYM MYŚLCIE TAM PRACUJE TEŻ DUŻO OSÓB O NICH MYŚLCIE A WY BARANY O WĄSACH WSTYD PARANOJA NO NIE WIEŻE *** POMNIKI
    ANTY SITWA *** POMNIKI (91.226.236...) 03-03-2017 19:30
    20.
          Ponad 100tys złoty na gloriatke-pomnik na patelni przy plebani.Temat coś ucichł ostatnio. Tak dalej:)
    podatnik (95.160.152...) 03-03-2017 20:32
    21.
          Cel włodarzy - oszpecić miasto rzeźbami. Najpierw proszę wykonać potrzebne remonty w mieście a później je ozdabiac.
    Kabel (176.221.121...) 04-03-2017 00:58
    22.
          *** ich całkiem,mózgi im się lansują,na przeciwko swego urzędu niech sobie to coś postawią.
    Mieszkaniec starówki (89.228.247...) 04-03-2017 11:45
    23.
          W czasie pochodu 1 Maja jeden człowiek ciągle krzyczy "Niech Żyją Kolejarze". Przechodzą górnicy ten to samo, hutnicy ten dalej to samo. Stojący obok człowiek pyta się jego: - Panie co Pan ciągle z tymi kolejarzami, - A gdyby nie oni to wszystkie dobra idące do ZSRR musielibyśmy nosić na własnych plecach. Jestem za pomnikiem.
    MaG (83.21.55...) 04-03-2017 16:29
    24.
          Stanie pomnik bezparyjnego kolejarza ponad podziałami (choć widać dzieli już społeczeństwo) na rynku to zabraknie miejsca dla innego ważnego pomnika, który podzieli mieszkańców naszego miasta. Profilaktyka jest najlepsza. Pomnika kolejarza nie będziemy się wstydzić.
    MaG (83.21.55...) 04-03-2017 16:35
    25.
          Pomnik dróżnika z pyrzyc:)
    pkp (94.254.128...) 04-03-2017 18:56
    26.
          Nie potrzebne. Nie ma lawek w miescie do siedzenia.
    starsza osoba (94.254.128...) 05-03-2017 10:41
    27.
          zając przed wyborami to już rozum stracił,żeby takie coś za górę siana postawić.
    dróżnik (83.11.155...) 05-03-2017 19:34
    28.
          A co z glorietka w parku.bo temat ucichl coś.
    cba (94.254.128...) 05-03-2017 20:12
    29.
          Jak w filimie u Barei. Radni tworzą nam nową świecką tradycję - nowe święto na wzór "Dnia pieszego pasażera". Brawo za mentalny powrót do PRL.
    Miś (178.183.180...) 06-03-2017 01:30
    30.
          Misia postawić. Misia. Na skalę naszych możliwości. Turysta z Niemiec na widok misia może się uśmiechnie. Jakiś mundurowy wpakowany w środek miasta, cóż... umiarkowanie rozumna reklama miasta.
    fan misiów (176.221.121...) 07-03-2017 10:58
    31.
          Macie swojego Zająca ;) Więcej wam trzeba? Jakos szybko zapomnieliście o tych altankach, kiblach itp..
    logistyk (87.205.102...) 11-03-2017 14:55
    32.
          Rynek? Kto miał taki glupi pomysl. To jak juz musi być to może gdzieś w okolicach DKK.
    Biedrona (89.228.245...) 11-03-2017 17:47
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: