rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • KFC otwarte (wideo) (20)
  • Konkurs na dyrektora szpitala (18)
  • Już jutro otwarcie KFC! (10)
  • Planty, przetarg i zegar (1)
  • Będą nowe miejsca parkingowe (3)
  • Czy sterylizować bezdomne zwierzęta? (9)
  • Tematy wcześniejsze
  • Bilety w Stargardzie ponownie za złotówkę
  • Dni Honorowego Krwiodawstwa
  • Purpurowe Solarisy
  • Zniknięcie kolumny krok po kroku
  • Czadowy Wieczór Sylwestrowy
  • Aleja Żołnierza czeka na dofinansowanie
  • Kredyt hipoteczny - w jakim banku otrzymasz go najtaniej?
  • Zarząd OSiRu zrezygnował
  • To będzie historyczny wybór
  • Otwarcie KFC jeszcze w tym roku!
  • Informacja o skażeniu podana za późno?
  • Ruszyła budowa sądu
  • Zamieszkaj po królewsku
  • Skład komisji nie ulegnie zmianie
  • Obszerna dyskusja na temat pomnika
  • Rozbiórka kolumny - wideo
  • Omijajcie centrum!
  • Ostatnie ujęcia kolumny
  • Korytarz życia tematem dyskusji
  • Historyczny moment dla miasta
  • Jubileusz grekokatolików
  • Społecznicy otrzymali nagrody
  • Elektryk w Straży Miejskiej
  • Stargard i Eberswalde chcą orientować zawodowo
  • Przymiarki do Centrum Nauki
  • Bezpieczne przejście przez zebrę
  • KFC na dowóz!
  • VII Stargardzki Marsz Niepodległości
  • Budynek mieszkalny dla żołnierzy
  • Zamiast w nocy świecą w dzień
  • Miasto skupia się na środkach zewnętrznych?
  • Parking przy Lechickiej - konsultacje
  • Oświetlenie ulic szwankuje?
  • Kolejny przetarg w listopadzie?
  • Oddaj krew i zostań dawcą
  • Ubezpiecz samochód online!
  • Darmowe badania EKG
  • 1 listopada pojedziemy za darmo
  • Czasowa zmiana organizacji ruchu
  • Burzliwa dyskusja na temat szpitala
  • Podsumowanie Budżetu Obywatelskiego
    Tagi: Budżet, Obywatelski, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1426

       

       Głosowanie mieszkańców odbywało się w terminie od 29 maja do 9 czerwca. W sumie zagłosowało 9 743 osób, w tym prawidłowych głosów było 9 217. Drogą elektroniczną udział wzięło 661 mieszkańców. Z opcji „złotego głosu” skorzystały 7 373 osoby.

       Podczas Festynu na ulicy Magicznej odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji SBO. Prezydent Rafał Zając pogratulował wszystkim projektodawcom zwycięskich projektów, a zarazem pogratulował stargardzianom determinacji w promowaniu własnych pomysłów ulepszenia miasta oraz licznego udziału w glosowaniu.  - Jadąc miastem widać, jak wiele jest inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Dziękuję za aktywność i gratuluję wnioskodawcom. Podziękowania należą się też wszystkim osobom zaangażowanym w głosowanie i samym głosującym. Zapewniam, że projekty, które nie zostały wybrane to dla nas wskazówka na przyszłość przy tworzeniu planu inwestycji - mówił prezydent Rafał Zając.

    W przyszłym roku rozpocznie się realizacja 14 zwycięskich projektów. Wśród nich znalazły się:

    1. Obszar nr 1 – Zachód – Letnie
    – AB..Centralny plac rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży przy SP nr 7 – Etap II – 300 000 zł – 2490 głosów,
    – „STARGARD W RYTMIE TWOJEGO SERCA” – sieć defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej miasta – 50 000 zł – 898 głosów.

    2. Obszar nr 2 – Chopina
    – Wybieg dla psów „PSIE POLE” przy ul. Skandynawskiej – 130 000 zł – 539 głosów,
    – Kriokomora – 176 000 zł – 368 głosów,
    – „STARGARD W RYTMIE TWOJEGO SERCA” – sieć defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej miasta – 44 000 zł – 254 głosy.

    3. Obszar nr 3 – Śródmieście
    – Aranżacja terenu przy SP nr 1 – budowa siłowni na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia –300 000 zł – 2452 głosy,
    – „STARGARD W RYTMIE TWOJEGO SERCA” – sieć defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej miasta – 50 000 zł – 1256 głosów.

    4. Obszar nr 4 – Stare Miasto
    – Aranżacja i wykonanie miejsca odpoczynku i zabawy dla dzieci w Parku Panorama – 200 000 zł – 726 głosów,
    – Zielone utwardzenie terenu – 115 000 zł – 566 głosów,
    – Ławka multimedialna przy figurze kolejarza – 35 000 zł – 287 głosów.

    5. Obszar nr 5 – Pyrzyckie
    – Modernizacja ul. Powstańców Warszawy w zakresie zwiększenia ilości miejsc parkingowych, budowy chodników oraz wysepek spowalniających – etap I – 300 000 zł – 1570 głosów,
    – „Bezpieczna droga do domu” – budowa chodnika wzdłuż ul. 5-go Marca - od ul. Powstańców Warszawy do ul. Pileckiego, do przejścia dla pieszych – 50 000 zł – 460 głosów.

    6. Obszar nr 6 – Kluczewo-Lotnisko
    – Zagospodarowanie Parku Podworskiego – stworzenie miejsc rekreacyjnych, oświetlenie, ławki – 300 000 zł – 442 głosy,
    – Siłownia zewnętrzna przy SP nr 8 – 50 000 zł – 400 głosów.

    fot. T. Surma

    inf. pras. - 19.06.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          To są jakieś żarty chyba... Na Starym Mieście ludzie błagają o parking a wygrał plac zabaw i to gdzie, za Biedronką?? Dziś znalazłam żółtą kartkę za wycieraczką, bo stanęłam trochę na trawie a trochę na chodniku w miejscu, gdzie nie wadzę pieszym... Mam żal :(((
    Dea36 (79.191.255...) 19-06-2017 16:25
    2.
          sieć defibrylatorów :) Kriokomora :) Wybieg dla psów :) Mam już pewność te miasto to DNO? 99% LUDZI W TYM MIEŚCIE NIE WIE JAK UŻYWAĆ DEFIBRYLATORÓW I CO TO JEST KRIOKOMORA :)A teraz zapraszam Pana Zająca niech idzie zobaczyć glorietę najpierw przez chaszcze popatrzeć na zniszczone przez "mazaki" dzieło sztuki.
    lekarz (31.2.7...) 19-06-2017 22:18
    3.
          Kto to wybierał? defibrylatory, wybiegi dla psów? ławka multimedialna - kto z tego bedzie korzystał? Tyle było fajnych pomysłów.
    Glorietta&Fontanna (178.235.42...) 19-06-2017 22:50
    4.
          Post1 - "Na Starym Mieście ludzie błagają o parking" a było głosować a nie błagać, post2 - "te miasto" - bez komentarza, post3- wybierali mieszkańcy jakbyś nie wiedział, poczytaj co to jest budżet obywatelski i kto wybiera.
    Haast (79.186.219...) 20-06-2017 08:51
    5.
          Haast (79.186.219...) 20-06-2017 08:51 ty nasz językoznawco co ty tu robisz na forum ZST co już po kawie i petentów brak czy w terenie jesteś :):) ten co dopuszcza takie projekty jak defibliltor:) pewnie nawet nie wie co to jest a pisze o tym bo mam kursy obsługujące takie urządzenia i nawet miałem 2 razy okazje je użyć i w jednym przypadku mamy jedno życie do przodu ale miasto to nie np.duża stocznia czy zakład pracy i nie umiejętna obsługa takiego sprzętu robi więcej krzywdy niż pożytku wiem ,że teraz są automaty i większość pracy robi za ciebie wewnętrzny komputer ale to urządzenia za delikatne, kupcie karetkę i znajdźcie kasę dla załogi jeśli już chcecie życie ratować i zakaz jazdy do meneli:).Wybieg dla psów 130tyś a do tej pory gdzie psy biegały i srały i to za darmo :) BO bezsensowna zabawa dla sfrustrowanych i marnotrawienie pieniędzy tyle w temacie.
    antyBO (31.2.7...) 20-06-2017 09:47
    6.
          antyBO (31.2.7...) 20-06-2017 09:47 - widać że urzędnicza robota Ci nie służy. "co już po kawie i petentów brak czy w terenie jesteś :):)" - dobrze znasz urzędnicze obyczaje buahahaha, weź się lepiej do roboty bo petenci czekają!
    Haast (79.186.219...) 20-06-2017 15:28
    7.
          Haast (79.186.219...) 20-06-2017 15:28 ex cop czyli każdy wie kto :)
    [fkjvgreohje (31.2.7...) 20-06-2017 15:55
    8.
          Drodzy Państwo nikt jeszcze się nie znalazł by wszyscy byli szczesliwi. Brawo dla tych którzy małymi ktokami zmieniają nasze miasto. Nie od razu wszystko. Cierpliwosci i korzystajmy z tego że można miec pomysły i zaparcie dla ludzi którzy aktywnie w tym uczestniczą. Brawa dla wszystkich którzy mają pomysły ino nie walczą. Prosimy o jeszcze.
    Stargardzianka (31.0.68...) 20-06-2017 17:57
    9.
          a tłuki stargardzkie urzędasy wojskowi nauczyciele czyli złodzieje żyjący za cudze pieniądze budzet obywatelski to kiełbasa wyborcza ok wszystkie propozycje powinny byc z budżetu miejskiego za te podatki co płacimy za domy działki magazyny to miasto ma tyle pieniędzy że aż strach spytać gdzie je marnują i jak rozdają na bzdury ale Stargard to wieś i mieszkańcy to wieśniaki którymi można sterować
    anty sitwa (91.226.236...) 20-06-2017 19:03
    10.
          os. chopina - wybieg dla psów za osiedlem ? ludzie z domków będą happy. defibrylatory - juz widze jak sobie grzecznie bedą stać i czekać na zawał . Kriokomora- serio ? a ile za zabieg w takiej komorze ? bo na pewno nie za darmo , Ludzią skończyły sie pomysły ? a co z boiskiem do piłki nożnej na sp.4 ? wszystkie chodniki i ulice już są proste ? Serio ? Za rok zgłaszam projekt na miejsce na grilla i piwo bez mandatu heheh Pozdro
    chopina story (178.235.43...) 20-06-2017 20:47
    11.
          ad.4 Oceniasz bezzasadnie, nie siej waśni.Internet pełen jest hejterów, więc zostaw proszę dla siebie swoje złości. Głosowałam, podobnie jak wielu znanych mi mieszkańców Starego Miasta.
    Dea36 (79.191.255...) 21-06-2017 07:02
    12.
          Obszar nr 5 – Pyrzyckie modernizacja ul. Powstańców Warszawy w zakresie zwiększenia ilości miejsc parkingowych, budowy chodników oraz wysepek spowalniających haha ale przekręt nic tam to nie zmieni jak na Lechonia itp.kasa wywalona w błoto i to takich projektów się nie bierze są bezsensowne i bezcelowe no chyba ,że dajemy zarobić kolegą i nie rozwiązują NIC a za te wysepki wziął bym tego pseudo radnego i ponap....bym jego łbem w taki spowalniacz a co z autobusami przecież urzędnicy z prezydentem w wielu audycjach mówili ,że nie wolno co teraz wolno? po co to potrzebne chyba aby niszczyć samochody itp.Chodnik tam już jest to gdzie ma być ten nowy? – „Bezpieczna droga do domu” – budowa chodnika wzdłuż ul. 5-go Marca - od ul. Powstańców Warszawy do ul. Pileckiego, do przejścia dla pieszych a co to ma wspólnego z bezpieczeństwem?trzeba było przycisnąć deweloperów aby tam zrobili infrastrukturę jak to robią inne miasta a w chwili obecnej parkują tam auta a chodnik z drugiej strony już jest to co teraz sami wprowadzicie jeszcze większy zamęt i kto będzie korzystał z tego chodnika?przypomnę ,że już mamy tam chodniki śmiech i żenada a to niby pierwszy etap 300tyś.Panie Badowski,UM i inni TAKA PODPOWIEDZ JEŚLI CHCECIE ZROBIĆ COŚ DLA MIESZKAŃCÓW: odkupcie teren od gościa miedzy ul.Armii Krajowej i ul.Pileckiego zmięcie plan zagospodarowania,zniwelujcie teren,podzielić na miejsca parkingowe i macie problem rozwiązany docelowo a nie doraźnie a teraz 300 tys później 300tyś i co aby kilka aut miało miejscówke i chodnik ładniej wyglądał(zobaczcie co to dało na np.ul.Lechonia-wydanie kasy i tyle) BEZSENS x 100000 i to powinno zrobić miasto bez "łaski"a nie z BO Powinni nas wywalić z tej UE bo jesteśmy 5 pokoleń do tyłu a zwłaszcza urzędnicy i włodarze.
    kosmopolita osp (5.60.128...) 21-06-2017 11:28
    13.
          tak kosmopolito, najlepiej nie budować chodników i zostawić błoto, 10 pokoleń wstecz!
    ,,, (79.186.65...) 21-06-2017 12:31
    14.
          ,,, (79.186.65...) 21-06-2017 12:31 znasz ten obszar *** chodnik już tam jest.
    osp (5.60.128...) 21-06-2017 21:53
    15.
          LIPA WIELKA
    czekamy za rok (178.235.42...) 22-06-2017 09:59
    16.
          Jeżeli gdziekolwiek jest chodnik tzn że nic już nie wolno tam robić a broń boże żeby zbudować nowy chodnik, co za myślenie a właściwie jego brak, w końcu ludzie sami zdecydowali że chcą nowy chodnik więc o co chodzi? kosmopolityzm jak szpinak nie wszystkim służy
    Dominika (83.11.133...) 22-06-2017 12:53
    17.
          Dominika (83.11.133...) 22-06-2017 12:53 brak myślenia:)widać ,że ktoś robił ci krzywdę w młodości.No wydajmy 500tyś.na coś co jest zupełnie nie potrzebne i zbędne a BO to maszynka(poczytaj normalne gazety) do takich przekrętów bo kto decyduje o inwestycji Rada?Nie osoba przyjmująca wnioski i wszystko w temacie dlaczego mieszkańcy nie głosują na wszystkie zgłoszone projekty?a później jeszcze raz na te wybrane a no ,żeby przerabiać chodniki po kilka razy te same a niepełnosprawny na wózku jeździł po innym dziurawym chodniku i krawężnikach bo UM odpisuje ,że kasy brak ale ty tego nie ogarniesz bo ci tata do wanny wchodził:)I ip(czyli te cyferki na które zwracasz szczególną uwagę) zmiennym jest lub identycznym dla wielu userów,lub "Chris PC anonymous proxy" więc nie kompromituj się "buraku"i tak nie wiesz o co chodzi, ale jak już rozszyfrujesz w google moje ostatnie zdanie to wtedy zauważysz, że nie jesteś taki mądry i sprytny za jakiego się masz xd pozdr 600 man.
    :) (5.60.128...) 23-06-2017 09:54
    18.
          powinno być " nie jesteś taka mądra i sprytna", skoro to przekręty to leć do prokuratury tylko nóżek nie połam, kompletna żenua beka z takich jak ty urzędasie czy tam jak wolisz buraku, szpinak dziś niedoprawiony?
    Marta (83.11.188...) 23-06-2017 10:46
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: