rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • KFC otwarte (wideo) (8)
  • Konkurs na dyrektora szpitala (8)
  • Już jutro otwarcie KFC! (8)
  • Planty, przetarg i zegar (1)
  • Będą nowe miejsca parkingowe (3)
  • Czy sterylizować bezdomne zwierzęta? (9)
  • Tematy wcześniejsze
  • Bilety w Stargardzie ponownie za złotówkę
  • Dni Honorowego Krwiodawstwa
  • Purpurowe Solarisy
  • Zniknięcie kolumny krok po kroku
  • Czadowy Wieczór Sylwestrowy
  • Aleja Żołnierza czeka na dofinansowanie
  • Kredyt hipoteczny - w jakim banku otrzymasz go najtaniej?
  • Zarząd OSiRu zrezygnował
  • To będzie historyczny wybór
  • Otwarcie KFC jeszcze w tym roku!
  • Informacja o skażeniu podana za późno?
  • Ruszyła budowa sądu
  • Zamieszkaj po królewsku
  • Skład komisji nie ulegnie zmianie
  • Obszerna dyskusja na temat pomnika
  • Rozbiórka kolumny - wideo
  • Omijajcie centrum!
  • Ostatnie ujęcia kolumny
  • Korytarz życia tematem dyskusji
  • Historyczny moment dla miasta
  • Jubileusz grekokatolików
  • Społecznicy otrzymali nagrody
  • Elektryk w Straży Miejskiej
  • Stargard i Eberswalde chcą orientować zawodowo
  • Przymiarki do Centrum Nauki
  • Bezpieczne przejście przez zebrę
  • KFC na dowóz!
  • VII Stargardzki Marsz Niepodległości
  • Budynek mieszkalny dla żołnierzy
  • Zamiast w nocy świecą w dzień
  • Miasto skupia się na środkach zewnętrznych?
  • Parking przy Lechickiej - konsultacje
  • Oświetlenie ulic szwankuje?
  • Kolejny przetarg w listopadzie?
  • Oddaj krew i zostań dawcą
  • Ubezpiecz samochód online!
  • Darmowe badania EKG
  • 1 listopada pojedziemy za darmo
  • Czasowa zmiana organizacji ruchu
  • Burzliwa dyskusja na temat szpitala
  • Odkomarzanie przełożone
    Tagi: odkomarzanie, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1445

       

       Od kilku miesięcy mieszkańcy naszego miasta narzekają na ogromną ilość komarów, które utrudniają codziennie życie oraz wakacyjny wypoczynek. Włodarze postanowili zareagować i zastosować chemiczne opryski. Odkomarzanie miało się odbyć dzisiaj, niestety z powodu złej pogody zostało przełożone na inny termin.

       
    Stargard postanowił walczyć z komarami metodą biologiczną poprzez zastosowanie larwicydów. Polega ona na aplikacji owadobójczych środków mikrobiologicznych w miejscach rozwoju larw komarów. Opryski mają być prowadzone w rejonie parków, gdzie komary rozmnażają się najszybciej.

       Postanowiliśmy zwrócić się do jednej z firm wykonujących takie usługi. Jak się okazało cena zależna jest od terenu, na którym prowadzone jest odkomarzanie. Powierzchnia do 1000 m2 to koszt ok. 400 zł, natomiast od 3000 m2 należy liczyć 800 zł + 200 zł za każde dodatkowe 1000 m2. 

       Tegoroczne lato stworzyło idealne warunki do rozmnażania się komarów. Warto wspomnieć, że inne miasta w Polsce z problemem zaczęły walczyć już na przełomie kwietnia i maja.

    JF - 10.08.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    reklama
    1.
          Inni dają rade, a u nas przekładają, chyba na zime.
    a idź Pan (178.235.42...) 10-08-2017 11:46
    2.
          ***
    vonTusk (81.190.37...) 10-08-2017 12:44
    3.
          Nawet p...e mam juz pogryziona.
    bibi (31.0.81...) 10-08-2017 15:50
    4.
          teleturniej, " była zła pogoda, czyli..." a/ za ciepło b/ za zimno c/ za mokro d/ za sucho e/ firma mająca wykonać odkomarzanie zapomniała dostarczyć kopertę do urzędu.
    vonTusk (81.190.37...) 10-08-2017 23:39
    5.
          z tymi kilkoma miesiącami to chyba przesada a odkomarzanie nie może być przeprowadzone kiedy jest mokro bo nie będzie żadnego skutku
    Marek (79.186.190...) 11-08-2017 09:02
    6.
          Stargard nie jest odkomarzany od kilku lat, tak trudno na to wydać kasę? Ludzie pobudowali domy dookoła miasta i nawet na własne tarasy na kawę nie mogą wyjść. Nie mówiąc o biegających z bąblami dzieciach. Dosyć Stargardu! Jak nie gnojowica z Witkowa to zaniedbana i wypływająca kanaliza albo zanieczyszczona woda. Jak wraca się po kilku dniach skądkolwiek - zbiera od smrodu i zaduchu na wymioty. W innych miastach jakoś można zadbać o odkomarzanie i inne niesprzyjające sprawy. Wyjeżdżam stąd na ZAWSZE !
    robok (79.189.81...) 11-08-2017 10:02
    7.
          5. To mamy czekać jak będzie gorąco? to wtedy nie ma komarów, więc po co to robić?
    Teraz = Now =Komary (178.235.42...) 11-08-2017 10:29
    8.
          post 7- przeczytaj poprzedni artykuł o odkomarzaniu to może w końcu pojmiesz czemu wczoraj o 4 rano nie było odkomarzania , chyba że to trudne zadanie dla Ciebie buahahahaha
    Marek (79.186.190...) 11-08-2017 11:57
    9.
          Drodzy włodarze - odkomarzanie to się przeprowadza w czasie rozmnażania "bzykaczy" a nie jak się rozplęgły i żyć nie dają , tym bardziej jak nie czyniono tego dawno !!!!!
    znawca (80.245.179...) 11-08-2017 15:36
    10.
          do 3. moge ci posmarować cudownym Lekiem Kojąco -gojącym
    cyzio (83.20.254...) 11-08-2017 20:47
    11.
          ciekawe kiedy zacznie sie odświerzanie powietrza na pyrzyckim ...........czy nikomu nie przeszkadza ten smód !!!!!!!!!!!!!
    alik (89.228.245...) 11-08-2017 23:33
    12.
          komary złe,psy złe osy złe pszczoły złe,smród zły widzę,spocony facet be,same kur...keny i barbie i "pieski francuskie" z tzw brudnymi majtkami i cebulą na pięcie już pozapominali jak to było 20 lat temu :) proponuje na marsa się wyprowadzić :) Na pyrzyckim zawsze śmierdziało i będzie śmierdzieć cukrownia i Witkowo były tam wcześniej.Komar też jest starszy od człowieka :)ogarnijcie się nowobogaccy kupcie moskitiery,róbcie opryski co brak kilkuset złotych?bo rata na szeregowca za duża:):):)BEKA z takich ludzi oł jej bułka przez bibułkę a h... do łapy:)
    komar (77.115.2...) 12-08-2017 12:46
    13.
          Komar vel kim dzong junior, co mamy być zadowoleni ze smrodu, komarów ????
    puknij sie (178.235.42...) 12-08-2017 14:47
    14.
          Inne miasta robią opryski, a u nas bieda. Trzeba wymienić gospodarzy w wyborach.
    komar2 (178.235.42...) 12-08-2017 14:48
    15.
          Do dnia dzisiejszego do kim dzonga nie dotarła koperta więc ***** głosujące na rygla na prezydenta pocałujcie sie w d.pe :)
    vonTusk (81.190.37...) 12-08-2017 21:24
    16.
          buahahahahahaha od strony witkowa i cukrowni zawsze waliło więc było się tam nie budować a nie narzekać
    Lajhubaum (79.186.209...) 14-08-2017 10:38
    17.
          Zawsze było no os.pyrzyckim słychać żaby teraz juz nie:) pociągi zawsze było dużo komarów itp.i jak przedmówca waliło z cukrowni i witkowa więc o co komon?
    ? (37.248.162...) 14-08-2017 18:54
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: