rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Wymiana oświetlenia trwa (4)
  • Nielegalne wysypisko przy Na Grobli (5)
  • Wszystko o pomniku (10)
  • Drzewa były niebezpieczne (18)
  • Kolejne akcje stojowców (11)
  • Rusza przebudowa Alei Żołnierza (22)
  • Tematy wcześniejsze
  • Zielono w kaloryferach
  • Turystyczna reaktywacja wąskotorówki?
  • Jest plan na szpital?
  • CEPIK nie odpuszcza
  • Konkurs na pomnik
  • Będzie nowe rondo
  • Czy Ina przekroczy stan alarmowy?
  • Włamanie do salonu Orange
  • Samolot znaleziony w jeziorze Miedwie
  • Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech
  • Akcja odblask
  • Hala produkcyjna w więzieniu
  • Płacę i Stargard Tworzę
  • Trudności w dostarczaniu energii
  • Pajor zasłużony dla Stargardu
  • Rocznica śmierci prezydenta
  • Grupa dbająca o bezpieczeństwo na drogach
  • Zamieszkaj po królewsku
  • Zintegrowane Centrum Przesiadkowe
  • Zagraliśmy dla noworodków
  • Dyrektor szpitala wybrany
  • Nowe miejsca parkingowe na os. Tysiąclecia
  • Medal dla Sławomira Pajora
  • Aktorskie zdolności młodzieży z MDK
  • SPECMA Gazelą Biznesu
  • Budynek biurowy SARL i nowa siedziba Straży Miejskiej
  • Przebudowa krajowej dziesiątki
  • Geodezja w starostwie
  • Komitet Rewitalizacji powołany
  • Wyjątkowy Bieg dla Orkiestry
  • Kto dyrektorem szpitala?
  • Przejażdżka po Stargardzie w roku 1999
  • CEPIK - czyli ogromne kolejki
  • Zwierzęta wyszły "na spacer"
  • Setka Pani Marianny!
  • Co dalej z kolumną?
  • Przedszkole na Lotnisku coraz bliżej
  • Sylwester 2017/2018
  • Sylwester - co, jak, kiedy i gdzie?
  • Historyczny budżet uchwalony
  • Odkomarzanie przełożone
    Tagi: odkomarzanie, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1492

       

       Od kilku miesięcy mieszkańcy naszego miasta narzekają na ogromną ilość komarów, które utrudniają codziennie życie oraz wakacyjny wypoczynek. Włodarze postanowili zareagować i zastosować chemiczne opryski. Odkomarzanie miało się odbyć dzisiaj, niestety z powodu złej pogody zostało przełożone na inny termin.

       
    Stargard postanowił walczyć z komarami metodą biologiczną poprzez zastosowanie larwicydów. Polega ona na aplikacji owadobójczych środków mikrobiologicznych w miejscach rozwoju larw komarów. Opryski mają być prowadzone w rejonie parków, gdzie komary rozmnażają się najszybciej.

       Postanowiliśmy zwrócić się do jednej z firm wykonujących takie usługi. Jak się okazało cena zależna jest od terenu, na którym prowadzone jest odkomarzanie. Powierzchnia do 1000 m2 to koszt ok. 400 zł, natomiast od 3000 m2 należy liczyć 800 zł + 200 zł za każde dodatkowe 1000 m2. 

       Tegoroczne lato stworzyło idealne warunki do rozmnażania się komarów. Warto wspomnieć, że inne miasta w Polsce z problemem zaczęły walczyć już na przełomie kwietnia i maja.

    JF - 10.08.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Inni dają rade, a u nas przekładają, chyba na zime.
    a idź Pan (178.235.42...) 10-08-2017 11:46
    2.
          ***
    vonTusk (81.190.37...) 10-08-2017 12:44
    3.
          Nawet p...e mam juz pogryziona.
    bibi (31.0.81...) 10-08-2017 15:50
    4.
          teleturniej, " była zła pogoda, czyli..." a/ za ciepło b/ za zimno c/ za mokro d/ za sucho e/ firma mająca wykonać odkomarzanie zapomniała dostarczyć kopertę do urzędu.
    vonTusk (81.190.37...) 10-08-2017 23:39
    5.
          z tymi kilkoma miesiącami to chyba przesada a odkomarzanie nie może być przeprowadzone kiedy jest mokro bo nie będzie żadnego skutku
    Marek (79.186.190...) 11-08-2017 09:02
    6.
          Stargard nie jest odkomarzany od kilku lat, tak trudno na to wydać kasę? Ludzie pobudowali domy dookoła miasta i nawet na własne tarasy na kawę nie mogą wyjść. Nie mówiąc o biegających z bąblami dzieciach. Dosyć Stargardu! Jak nie gnojowica z Witkowa to zaniedbana i wypływająca kanaliza albo zanieczyszczona woda. Jak wraca się po kilku dniach skądkolwiek - zbiera od smrodu i zaduchu na wymioty. W innych miastach jakoś można zadbać o odkomarzanie i inne niesprzyjające sprawy. Wyjeżdżam stąd na ZAWSZE !
    robok (79.189.81...) 11-08-2017 10:02
    7.
          5. To mamy czekać jak będzie gorąco? to wtedy nie ma komarów, więc po co to robić?
    Teraz = Now =Komary (178.235.42...) 11-08-2017 10:29
    8.
          post 7- przeczytaj poprzedni artykuł o odkomarzaniu to może w końcu pojmiesz czemu wczoraj o 4 rano nie było odkomarzania , chyba że to trudne zadanie dla Ciebie buahahahaha
    Marek (79.186.190...) 11-08-2017 11:57
    9.
          Drodzy włodarze - odkomarzanie to się przeprowadza w czasie rozmnażania "bzykaczy" a nie jak się rozplęgły i żyć nie dają , tym bardziej jak nie czyniono tego dawno !!!!!
    znawca (80.245.179...) 11-08-2017 15:36
    10.
          do 3. moge ci posmarować cudownym Lekiem Kojąco -gojącym
    cyzio (83.20.254...) 11-08-2017 20:47
    11.
          ciekawe kiedy zacznie sie odświerzanie powietrza na pyrzyckim ...........czy nikomu nie przeszkadza ten smód !!!!!!!!!!!!!
    alik (89.228.245...) 11-08-2017 23:33
    12.
          komary złe,psy złe osy złe pszczoły złe,smród zły widzę,spocony facet be,same kur...keny i barbie i "pieski francuskie" z tzw brudnymi majtkami i cebulą na pięcie już pozapominali jak to było 20 lat temu :) proponuje na marsa się wyprowadzić :) Na pyrzyckim zawsze śmierdziało i będzie śmierdzieć cukrownia i Witkowo były tam wcześniej.Komar też jest starszy od człowieka :)ogarnijcie się nowobogaccy kupcie moskitiery,róbcie opryski co brak kilkuset złotych?bo rata na szeregowca za duża:):):)BEKA z takich ludzi oł jej bułka przez bibułkę a h... do łapy:)
    komar (77.115.2...) 12-08-2017 12:46
    13.
          Komar vel kim dzong junior, co mamy być zadowoleni ze smrodu, komarów ????
    puknij sie (178.235.42...) 12-08-2017 14:47
    14.
          Inne miasta robią opryski, a u nas bieda. Trzeba wymienić gospodarzy w wyborach.
    komar2 (178.235.42...) 12-08-2017 14:48
    15.
          Do dnia dzisiejszego do kim dzonga nie dotarła koperta więc ***** głosujące na rygla na prezydenta pocałujcie sie w d.pe :)
    vonTusk (81.190.37...) 12-08-2017 21:24
    16.
          buahahahahahaha od strony witkowa i cukrowni zawsze waliło więc było się tam nie budować a nie narzekać
    Lajhubaum (79.186.209...) 14-08-2017 10:38
    17.
          Zawsze było no os.pyrzyckim słychać żaby teraz juz nie:) pociągi zawsze było dużo komarów itp.i jak przedmówca waliło z cukrowni i witkowa więc o co komon?
    ? (37.248.162...) 14-08-2017 18:54
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: