rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Ksiądz pedofil zapłaci milion (10)
  • Dobra energia Zlotu Gwiaździstego (0)
  • Stargardzkie Dni Seniora (4)
  • Bema i 11 Listopada przejezdne (1)
  • 18-latek opuści areszt (0)
  • Strzyżenie w szlachetnym celu (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Otwarcie nowego silosu
  • Sieć stargardzkiego monitoringu
  • Pieniądze na żłobek i nianię czekają
  • Stargard nominowany za inteligentny rozwój
  • Radni pytają – Prezydent odpowiada
  • Nowoczesne kamery w Stargardzie?
  • MPGK w Prokuraturze?
  • Co z remontem amfiteatru?
  • Nowe ronda na ukończeniu
  • Plac Wolności w przyszłości
  • Zrezygnowali, ale nagrody dostali
  • Szlak oznakowany
  • Rynek mieszkaniowy w Stargardzie ma się dobrze
  • Komendant wyjaśniał okoliczności tragicznego driftu
  • Rondo Pajora, a nie Czerwonego Kapturka
  • Korekta rozkładów jazdy
  • Lechicka na finiszu
  • Centrum Przesiadkowe im. Sławomira Pajora?
  • Jesienią zaparkujemy na Tysiącleciu
  • Były Dom Małego Dziecka - sprzedany
  • Zmiany w organizacji ruchu
  • Stargardzkie remonty
  • e – dowody od marca 2019
  • Świadczenia – pamiętajmy o terminach
  • 30 km/h w centrum?
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta
  • Zdemolowali samochód niepełnosprawnego
  • Zmiana sygnalizacji na Szczecińskiej
  • Nowe rondo w mieście
  • Bezdomniaki proszą o gryzaki
  • Utrudnienia na żużlówce
  • Dawny Dom Dziecka - kolejne podejście
  • Szlabany na wjeździe do Ekopunktu
  • Kolejne utrudnienia!
  • Godzina W
  • Film o Stargardzie pełen uroku
  • Rządowe pieniądze na rozbudowę Al. Żołnierza
  • Żużlówka otwarta już w sobotę
  • Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu
  • Zostań kierowcą w MPK
  • Rewitalizacja trwa
    Tagi: park, rewitalizacja, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2467

       

       Ponad 7 milionów złotych to całkowita kwota rewitalizacji stargardzkich parków. Pracę ruszyły kilka dni temu. Oprócz nowych nasadzeń, planty wzbogacą się o elementy małej architektury, trakty dla pieszych, pergole, a nawet zegar analematyczny.

       

       - Prace zieleniarskie na terenie Parku Chrobrego, Popiela, Jagiellońskiego i Skweru Andersa obejmą obszar 7,5 ha, w tym: trawniki około 4 ha, a obsadzenia ok. 1 ha. Ciągi piesze z kostki betonowej powstaną na powierzchni ok. 3 600 m², a ciągi piesze o nawierzchni gruntowej około 2 400 m² - informuje stargardzki magistrat.

       Projekt dofinansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Umowa podpisana przez prezydenta opiewa na kwotę 5 771 972 złotych, co stanowi 85 procent całości inwestycji.

    Zapraszamy do galerii zdjęć:
    DSC00791.JPG
    DSC00794.JPG
    DSC00797.JPG
    DSC00797.JPG
    JF - 22.02.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Wreszcie coś pożytecznego dla Ludzi , a nie tylko Pomniki
    bubu (83.11.82...) 22-02-2018 14:04
    2.
          Super! Jeszcze wytnijcie krzaki obok starej pralni wojskowej. Żulki tam siedzą na ławkach i strach przejść obok.
    ja (80.55.145...) 22-02-2018 14:38
    3.
          Bubu masz świętą rację, wreszcie coś pożytecznego dla mieszkańców. Wcześniej niewiele było robione, a teraz Zając na hura rozgrzebuje miasto, bo jest rok wyborczy i boją się o stołki.
    malowanie trawy na zielono (188.146.169...) 22-02-2018 14:39
    4.
          co by się nie działo to zawsze źle, co za durny naród....
    hajki (83.11.232...) 22-02-2018 15:45
    5.
          Hajki. Ostatni klik na forum przed końcem urzędowej roboty, wyluzuj trochę bo ci nerwy puszczają.
    mądry naród (188.146.169...) 22-02-2018 15:59
    6.
          to że ty robisz w urzędzie to nie znaczy że każdy musi, trzymaj się swojej roboty i petentów bo cie zwolnią
    mokka (83.11.82...) 22-02-2018 20:09
    7.
          A kolejna Glorietta też będzie ?
    Freizeit (178.235.183...) 22-02-2018 20:16
    8.
          Po wyborach roboty stana:)))
    propaganda (46.227.240...) 23-02-2018 09:04
    9.
          no i OK. Ale jak tak dobrze idzie, to może UM zdoła przygotować się w międzyczasie do rewitalizacji Parkingu Zachód {dawniej mieszkaniowe Osiedle Zachód). P.S. - czasami trochę chaotycznie i dziwnie, ale w Stargardzie od kilku miesięcy faktycznie coś pozytywnego się dzieje...
    kws1 (176.221.121...) 23-02-2018 10:56
    10.
          widziałem plany, jeśli to zrobią to będzie pięknie
    kan (83.11.244...) 23-02-2018 11:23
    11.
          Ad.9) Bardzo dobrze gadasz kws1 - "CHAOTYCZNIE i DZIWNIE". Działania po omacku, bez analizy, lekką ręką. A wszystko robione pod publikę, z myślą o jesiennych wyborach. Szkoda, bo cały ten chaos i błędy włodarzy kosztują i są opłacane z naszego budżetu. Dużo, dużo więcej profesjonalizmu należy oczekiwać od prezydenta takiego miasta.
    Freizeit (178.235.183...) 23-02-2018 12:28
    12.
          bardzo dobrze gadasz kws1- " w Stargardzie od kilku miesięcy faktycznie coś pozytywnego się dzieje..."
    kan (83.11.244...) 23-02-2018 13:06
    13.
          cuda potrwaja do wyborów
    wróżka Pelagia (46.227.240...) 23-02-2018 14:11
    14.
          kws1 (176.221.121...) 23-02-2018 10:56 i kan (83.11.244...) 23-02-2018 13:06 skąd wy jesteście?Zawsze tak było tzn. rozkopane pół Stargardu przed wyborami za Pajora i teraz kontynuacja i to tylko i wyłącznie potwierdza fakt ,że maja was za jełopów tzn. ludzi którzy to łykają,bo jakim debilem trzeba być, aby prace ziemne,drogowe itp. wykonywać w środku zimy a na lato poprawiać paranoja i zupełna głupota kostkę kładą,asfalt,krawężniki, nasadzenia itd itd. :):):)brawo wy kiedyś disco polo i kiełbasa teraz pseudo inwestycje a jak dziurawe drogi były tak są,jak krzywe chodniki były tak są jak odpadające elewacje w centrum miasta były tak są jak dziesiątki drug nie uzbrojonych w media i utwardzone były tak są jak płyty betonowe z czasów PRL były tak są,jak stare lampy były tak są,gdzie ścieżki rowerowe gdzie place zabaw ?????Kitraja kasę całe 4 lata i na hura przed wyborami wydawanie i to za jakie ceny 500% większe niż normalnie żenada.A jak rejestracji ZST przybywa na niemieckich autostradach itp.i znikających podatników to już UM nie widzi :):):)
    beka (5.174.74...) 23-02-2018 14:51
    15.
          To dopiero druga inwestycja ze słynnego testamentu Pajora (obiecywał to w 2014). Z racji tego że mamy rok wyborczy to raczej kiepsko. Do 9 Masz racje już nie będzie os. Zachód tylko PARKING ZACHÓD.
    a (178.235.178...) 23-02-2018 14:55
    16.
          Do remontu al. Żołnierza też Zając dołożył ponad milion niż planowali na początku, przepłaca bo to nie jego własne pieniądze tylko budżetowe, a przed wyborami zależy mu na czasie i propagandzie.
    Z naszych podatków (80.55.8...) 23-02-2018 15:16
    17.
          Do remontu al. Żołnierza to Zając dołożył ponad milion bo kolega bloki tam stawia, a najlepiej pokazane to było na os.pyrzyckim ale dobrze ,że już się za to biorą bo jedni po klepiskach 30 lat jeżdżą a inni na zawołanie mają infrastrukturę za miliony pod swoje inwestycje.
    BUNYOUTYOU..... (46.76.92...) 23-02-2018 21:33
    18.
          Ad 17. Tak samo Szczecińska. Niepotrzebne i utrudniające wszystkim ruch "Mc Rondo". Dojazd do fast fooda jak do jakiegoś pałacu. A w wielu miejscach od lat można urwać koło na dziurach. Bułki z kotletem były potrzebne jako kiełbasa wyborcza w ostatnich wyborach. Sytuacja się teraz powtarza na każdym kroku. Te same sztuczki wyborcze Zająca i ekipy.
    Freizeit (178.235.183...) 24-02-2018 11:36
    19.
          ad 18 co sie czepiasz taki byl zapis w umowie rondo we wiosce zeby kupic sztuczna bulke za 13 pln wies ma byc szczesliwa:)
    www (91.241.26...) 24-02-2018 12:20
    20.
          Rondo nie ma sensu, ale było zapisane w planie, ale już budynek McDonalda jest niezgodny z planem, czyli niezgodny z prawem.
    CEBEA (80.50.144...) 24-02-2018 17:13
    21.
          Zając niech się wypowie ile kosztowało miasto wycięcie pięknych zdrowych dębów kasztanów i lip nie mówię o tych paru chorych,które tak skwapliwie przedstawił redaktorzyna w gazetce dziennik stargardzki tylko dlatego żeby paru osiłków miało gdzie parkowac swoje grechoty.Cała ta niewyedukowana ekologicznie miernota urzędnicza do szkoły.
    obiektywny (81.190.38...) 24-02-2018 22:02
    22.
          psy szczekają karawana idzie dalej..........wszystko jest dobrze już poukładane i świetnie się wpisuje w kalendarz wyborczy, zbyt dużo nad tym pracy żeby się miało nie udać, nie wasze doczekanie....
    Szar (79.186.76...) 25-02-2018 10:59
    23.
          Nie jest dobrze i nie zaklinajcie rzeczywistości. Przykłady: 1Trasa muzealna? 2Amfiteatr? 3Remont kamienic na Chrobrego? 4Brama Pyrzycka? 5Ksiaznica Stargardzka? 6Kolegiata? Tyle tak na szybko.
    a (178.235.178...) 25-02-2018 11:41
    24.
          Ad 22. Zuchwała i arogancka jest ta nasza zającowa karawana. Po jesiennych wyborach będzie to już tylko fatamorgana.
    Freizeit (178.235.183...) 25-02-2018 15:53
    25.
          Budzą się zawsze przed wyborami:))))
    ciemny lud kupi wszystko (178.235.181...) 25-02-2018 20:50
    26.
          Dzisiaj 3 osoby nap....lały 2 godziny łopata, aby zrobić mały dołek sikałem a Pan Zając płaci ponad 50 zł za godzinę roboczą za osobę więc ok 150 zł aby wykopać dołek,pomijając inne prace ziemne kosztują nas krocie, brawo on ciekawe czy zapłacił by tyle ze swoich pieniędzy? Kto w UM zezwolił na takie prace w środku zimy od razu do zwolnienia i ulice zamiatać a nie miastem rządzić.
    katastrofa (46.215.41...) 26-02-2018 20:07
    27.
          Ad 26. Kto zezwolił w UM na prace ziemne na mrozie? Germanistka - Inżynier Miasta. Takich pseudo fachowców zatrudnia Zając w mieście po znajomościach.
    Freizeit (178.235.183...) 27-02-2018 09:07
    28.
          co za durnoty piszecie, przecież firma która wygrała przetarg wie za ile to zrobi niezależnie czy potrwa to dwa miesiące czy dwa lata to kasa jest taka sama i ani złotówki więcej więc pisanie że 3 osoby sobie kują łopatami 50zł za godzine to bzdury niezorientowanych pismaków, to już sprawa wykonawcy ilu ludzi zatrudnia i ile im płaci natomiast kasa za wykonanie rewitalizacji parków jest już z góry w przetargu ustalona, do szkoły wracać po elementarną wiedzę
    Kazimierz (83.11.151...) 27-02-2018 10:11
    29.
          Kazimierz pomyśl! Kto zleca budowę alejek w parkach w środku zimy - ten kto chce mieć zdjęcie do ulotki wyborczej.
    Królik Bugs (188.146.32...) 27-02-2018 10:24
    30.
          Króliku Bugsie! czy tu mózg też ma króliczy??? znam firmę która to robi i wiem ze od kilkunastu dni działają bo już przejęli plac budowy i im kilka dni mrozu nie straszne i uwierz mi ze ulotkę wyborczą też mają w du....ie, ulotkami i kiełbasą wyborczą tylko ty żyjesz, to nie te czasy ze kilka stopni mrozu wstrzymuje budowę, weź się ogarnij króliku
    Kazimierz (83.11.151...) 27-02-2018 12:41
    31.
          Przedwyborczy i histeryczny szał Zajaca.
    Królik Bugs (188.146.32...) 27-02-2018 15:24
    32.
          Kazimierz (83.11.151...) 27-02-2018 10:11 poczytaj sobie o warunkach przetargu i o warunkach gwarancji bo o jakości wykonywanych prac w zimę chyba nawet burkowi z budy nie trzeba tłumaczyć.Wiesz co to lód to takie coś co rozsadza nawet beton,stal itp.W zimę to można, ale robić w środku lub drzewa ścinać, a nie na zewnątrz rowy kopać,obsadzać krawężniki,kostkę itp.
    beka z UM (31.0.44...) 27-02-2018 21:33
    33.
          Panie Prezydencie świetna robota. Na szczekanie kundli proszę nie reagować, w ten sposób muszą odreagować własną nieudolność. Natomiast proponowałbym aby Straż Miejska zwróciła swoje spojrzenie w miejsca gromadzenia wszelkiego śmiecia. Przykładowo pewien mieszkaniec wysypuje popił w żywopłot rosnący obok ruchliwej ulicy. Miasto pięknieje, a nieudacznicy piszą androny. A weź jeden z drugim wygraj wybory i zbuduj to Raj da wszystkich mieszkańców...
    Ryszard (89.229.103...) 28-02-2018 16:05
    34.
          Zającowi i jego kolesiom puszczają nerwy, bo co chwilę wyskakują i są komentowane coraz dziwniejsze historie w mieście. Wychodzi na jaw nieudolność obecnego prezydenta i patologia otaczającego go układu. Zając tylko dobrze pozuje do zdjęć, ale zupełnie nie radzi sobie jako prezydent. Ale chory układ go broni, bo jak przegra wybory to wszyscy stracą koryto i grube pensje ponad 10tys. za grzanie stołków i zabawy na różnych galach.
    wystarczy już tego (188.146.32...) 28-02-2018 18:05
    35.
          kolejny malkontent i maruder zaklina rzeczywistość, i tak wygra Pan Prezydent Zając bo stargardzianie go wybiorą, nie ma z kim przegrać będzie około 70% wygrana, beka z was malkontenty żyjące w urojeniach buahahahahaha
    lania (83.11.176...) 01-03-2018 08:51
    36.
          Jak na razie Zając przegrywa sam ze sobą! Co chwila podejmuje nieudolne i błędne decyzje. Wyskoczył rok temu na fali popularności swojego poprzednika i wygrał te wyjątkowe wybory. Może i był niezłym zastępcą i wyrobnikiem silnego prezydenta, ale zupełnie nie radzi sobie z samodzielnym i skutecznym zarządzaniem tak dużym miastem.
    wystarczy już tego cyrku (188.146.32...) 01-03-2018 10:08
    37.
          Ad 34 i 36) całkowicie się zgadzam!!! Taka zabawa w rządzenie za dużo kosztuje Stargard. Zasługujemy na prawdziwego prezydenta, a nie sterowaną przez układ pacynkę.
    też mam dosyć (80.55.8...) 01-03-2018 10:48
    38.
          To wszystko prawda pamiętam jak mój dyrektor miał pełne pory bo nie był pewny czy Zając wygra czy nie teraz jest prezesem.
    obiektywny (81.190.38...) 02-03-2018 19:22
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: