rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Ksiądz pedofil zapłaci milion (9)
  • Dobra energia Zlotu Gwiaździstego (0)
  • Stargardzkie Dni Seniora (4)
  • Bema i 11 Listopada przejezdne (1)
  • 18-latek opuści areszt (0)
  • Strzyżenie w szlachetnym celu (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Otwarcie nowego silosu
  • Sieć stargardzkiego monitoringu
  • Pieniądze na żłobek i nianię czekają
  • Stargard nominowany za inteligentny rozwój
  • Radni pytają – Prezydent odpowiada
  • Nowoczesne kamery w Stargardzie?
  • MPGK w Prokuraturze?
  • Co z remontem amfiteatru?
  • Nowe ronda na ukończeniu
  • Plac Wolności w przyszłości
  • Zrezygnowali, ale nagrody dostali
  • Szlak oznakowany
  • Rynek mieszkaniowy w Stargardzie ma się dobrze
  • Komendant wyjaśniał okoliczności tragicznego driftu
  • Rondo Pajora, a nie Czerwonego Kapturka
  • Korekta rozkładów jazdy
  • Lechicka na finiszu
  • Centrum Przesiadkowe im. Sławomira Pajora?
  • Jesienią zaparkujemy na Tysiącleciu
  • Były Dom Małego Dziecka - sprzedany
  • Zmiany w organizacji ruchu
  • Stargardzkie remonty
  • e – dowody od marca 2019
  • Świadczenia – pamiętajmy o terminach
  • 30 km/h w centrum?
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta
  • Zdemolowali samochód niepełnosprawnego
  • Zmiana sygnalizacji na Szczecińskiej
  • Nowe rondo w mieście
  • Bezdomniaki proszą o gryzaki
  • Utrudnienia na żużlówce
  • Dawny Dom Dziecka - kolejne podejście
  • Szlabany na wjeździe do Ekopunktu
  • Kolejne utrudnienia!
  • Godzina W
  • Film o Stargardzie pełen uroku
  • Rządowe pieniądze na rozbudowę Al. Żołnierza
  • Żużlówka otwarta już w sobotę
  • Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu
  • Zostań kierowcą w MPK
  • Plac Wolności w przyszłości
    Tagi: zagospodarowanie, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2871

       

       Dzisiaj w Ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na projekt zagospodarowania Placu Wolności oraz jego najbliższej okolicy.  Realizację zwycięskiego projektu miasto zakłada za ok. 10-15 lat.

       Projekt, ktory zdobył pierwszą nagrodę należy do Pracowni Projektowej Marka Roszkowskiego ze Szczecina. Komisję szczególnie przekonało interesujące, autorskie rozwiązania przestrzeni ul. Wyszyńskiego oraz Placu Wolności stwarzające możliwość aktywizacji życia miejskiego. Kwota wykonania przedsięwzięcia będzie znana dopiero po rozmowach architektów z włodarzami miasta.
     

    JF - 15.05.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Gwiazda Dawida? kiedys była swastyka:))
    haha (178.235.181...) 15-05-2018 20:04
    2.
          Koncepcja realizowana będzie za "około 10-15 lat". Pozwólcie, że przetłumaczę to z języka "urzędowego" na język polski - nigdy albo jak ludzie wylądują na Marsie. Do tego czasu do szuflady. Ktoś zapyta - dlaczego właśnie teraz ten konkurs? Bo to magia roku wyborczego. Potrzebne jest show i kolorowe obrazki ! Wizualizacje z remontu basenu nie wypaliły, więc są nowe, bajkowe wizje, tym razem z centrum. Dla bezpieczeństwa, termin realizacji dali tak odległy, żeby już nikt Zająca i całe to towarzystwo nie zapytał o to do samej emerytury.
    Freizeit (178.235.183...) 15-05-2018 20:16
    3.
          Dlaczego teraz konkurs - bo ktoś dostanie nagrodę za coś co nie będzie miała miejsce. Ktoś coś zleci, przygotowania obliczenia i kasa pójdzie na głupoty. Dlaczego nawet gdy Zając odejdzie ze stołka jak Pajor nic się nie zmieni - bo urzędnicy w UM też są ci sami od lat - te same układy i układziki.
    Robert (94.254.131...) 15-05-2018 20:47
    4.
          osuszyć bagno!
    antyZajęc (81.190.36...) 15-05-2018 21:15
    5.
          Freizeit co ty się tak pieklisz??? ty pewnie w rok byś wszystko wybudował łącznie z nowym aquaparkiem, marzy sie władza ale nie twoje doczekanie Panno Freizeit
    ..l.. (83.11.240...) 16-05-2018 08:52
    6.
          Ad 5. Brakuje merytorycznych argumentów, więc komuś nerwy puszczają i słoma z butów wyłazi. Powiem ci co mi się marzy i dlaczego piszę od pewnego czasu na tym forum. Marzy mi się nowoczesny Stargard, gdzie można fajnie żyć, pracować i wypoczywać. Chciałbym aby hasło w stylu "Co fajnego robimy w weekend?" nie oznaczało z automatu wyjazd do innego miasta. Dlatego śmieszą mnie takie nadęte konferencje i komputerowe wizje Stargardu za "około 15-20 lat". Ludzie w tym mieście żyją TU i TERAZ i oczekują realnych i widoczne zmian na lepsze. I bynajmniej nie mam na myśli budowy kolejnych rond, remontu ulic, wymiany lampy i tego że woda płynie w kranie. To wszystko potrzebne, ale to są elementarne obowiązki miasta, na które wszyscy płacimy podatki. Nowoczesne miasto to coś więcej. To zrównoważony rozwój i poprawa jakości życia we wszystkich obszarach. To możliwe i to widać w wielu miastach w Polsce. Stargard też na to zasługuje!
    Freizeit (178.235.183...) 16-05-2018 09:38
    7.
          Przydałoby się przewietrzenie urzedników na jesien przy urnie. Tak dla higienny i kadencyjności stołków:)))
    Kadencyjność=normalność (178.235.181...) 16-05-2018 10:08
    8.
          Sam pomysł wykorzystania ul. Wyszyńskiego, jako deptaka w towarzyszącą zielenią bardzo mi się podoba. Tego właśnie brakowało tej ulicy.
    ogrodnik (82.160.76...) 16-05-2018 14:03
    9.
          Ogrodniku, życzę dużo zdrowia żebyś dożył i zobaczył tą wizję Zająca.
    StarTrek (188.146.35...) 16-05-2018 14:33
    10.
          z roku na rok jest wiecej czy mniej aut? to ptopozyja ddla miata bez samochodów. wyszka jeden pas, pilsudskiego jeden pas, rondo jeden pas widac. bzdura. na to idzie kasa?
    Ewa. (89.229.99...) 16-05-2018 17:16
    11.
          P. Freiziet ma sporo racji. Jestem również zdania, że jeżeli coś rujnuje się w trybie pilnym to należy zakładać,że włodarze mają nową lepszą koncepcję. Ale nie!! W tej epoce niszczymy historię. Chcemy czy nie zawsze będziemy pamiętać o wojnie, o ofiarach i kto najczęściej ginął na ulicach naszego miasta. Widać dokładnie brak profesjonalizmu w zarządzaniu. Funduje się nam prowizoryczny trawnik i klombiki za niewspółmierne pieniądze. A w kolejności obiecuje się nam kolejny bubel. W takim centrum w końcu było nie było dużego miasta winno wymyśleć coś na czym można by było " oko zawiesić" Obowiązkiem winno być zagospodarować sensownie jeszcze w tej kadencji miasta. Obiecuje się gruszki na wierzbie i to dla nowego pokolenia. Panowie nie tędy droga. Prawdziwi mężczyźni jak coś zaczynają w ich pojęciu klasyczne i namiętnie to i tak powinni kończyć. Aby pozostawić po sobie pamięć o dobrze wykonanej robocie. A to teraz to PARTACTWOOOOOO.
    bolo (89.228.247...) 16-05-2018 20:32
    12.
          Zejęc Ty się zastanów nad jakimś parkingiem przy SCKu a nie drzewka kolejne będziesz sadził i parkingi likwidował, jak widzę. W sobotę/niedzielę połowa okolicznych ulic zajęte przez klientów SCK.
    antyZajęc (81.190.36...) 16-05-2018 20:42
    13.
          Wizja na za 15 lat... buahaha. Dobrze Freizeit napisał, żyjemy tu i teraz! Dość mamy czekania po 15 lat na spełnianie obietnic wyborczych.
    TU I TERAZ (80.55.8...) 17-05-2018 18:04
    14.
          ..a przejścia dla pieszych jeszcze bliżej ronda gwarantują w godzinach 14-16.30 stały korek na rondzie
    :(:(:(:(:( (83.19.184...) 18-05-2018 12:06
    15.
          15-20 lat, bo do deptaków i ronda-spacerniaka niezbędne jest wyprowadzenie aut z centrum miasta, czyli północna obwodnica miasta spinająca drogi wylotowe na Szczecin, Goleniów, Nowogard, Drawsko i łącznica do obwodnicy południowej... do tego rower miejski i busiki elektryczne. Jednym słowem Lem na miarę naszych czasów, ale marzyć nam nikt nie zabrania, szkoda tylko tej kasy na konkursy niespełnionych marzeń. Tramwaj w Szczecinie przez Turzyn na oś. Kaliny zapowiadali szumnie w latach 90' powstały tylko schody z tramwajowego przystanku widmo na peron stacji Turzyn - schody donikąd :P
    Rondel (145.237.4...) 19-05-2018 09:03
    16.
          Panie Zając 1Brygady się zapada Szczeclnska w kierunku Szczecina i wiele innych a wy tu o jakimś kosmosie pieprzyć żenada
    Obiektywny (94.254.128...) 20-05-2018 10:14
    17.
          chyba się sam zapadasz w opary absurdu
    ..m.. (83.11.80...) 24-05-2018 08:47
    18.
          Pomysł dobry, Nasz słynny Pisarz Lem przewidział powstanie internetu, nazywał go wtedy siecią światową. Ja osobiście bym dodał w rondzie ogromną sadzawkę z fontanną i chodową karpi. Z sadzawki można by płynąć tramwajem wodnym na Miedwie. To byłaby frajda. Poprawiłby się mikroklimat a na święta byłoby dzwonko na wigilijny stół. Bez planów na przyszłość nie można przyjść określonej drogi rozwoju. Plujecie na Pana Prezydenta Zająca, ale w tym pluciu jesteście mai i nieprzekonywujący. Obiektywny ty jesteś tak obiektywny jak polityk prawdomówny.
    Kajak (37.47.153...) 03-07-2018 19:49
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: