rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Noclegownia - brakujący element systemu (5)
  • Pożegnanie starej rady (0)
  • Dyskusja o statucie (6)
  • Dni otwarte Birdgestone (1)
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty (13)
  • Transport na wybory dla niepełnosprawnych (3)
  • Tematy wcześniejsze
  • Wybieramy okładkę kalendarza
  • Nowe RTG za 750 000 zł
  • Hala produkcyjna w więzieniu
  • Zmiany w planie Ceglanej
  • Witkiewicza, Spółdzielcza i Norwida w przyszłości
  • Młodzież przy prezydencie zakończyła kadencje
  • Mariola Łada-Siwiec kontra Rafał Zając
  • Spichrzowe wspomnienia
  • Jak przez internet dorobić 2.200zł do pensji?
  • Pomoc publiczna dla centrum LIDLA
  • Łzy wzruszenia i moc podziękowań
  • Farma za ponad 10 mln zł
  • Coraz bliżej końca prac przy al. Żołnierza
  • Ksiądz pedofil zapłaci milion
  • Dobra energia Zlotu Gwiaździstego
  • Stargardzkie Dni Seniora
  • Bema i 11 Listopada przejezdne
  • 18-latek opuści areszt
  • Strzyżenie w szlachetnym celu
  • Otwarcie nowego silosu
  • Sieć stargardzkiego monitoringu
  • Pieniądze na żłobek i nianię czekają
  • Stargard nominowany za inteligentny rozwój
  • Radni pytają – Prezydent odpowiada
  • Nowoczesne kamery w Stargardzie?
  • MPGK w Prokuraturze?
  • Co z remontem amfiteatru?
  • Nowe ronda na ukończeniu
  • Plac Wolności w przyszłości
  • Zrezygnowali, ale nagrody dostali
  • Szlak oznakowany
  • Rynek mieszkaniowy w Stargardzie ma się dobrze
  • Komendant wyjaśniał okoliczności tragicznego driftu
  • Rondo Pajora, a nie Czerwonego Kapturka
  • Korekta rozkładów jazdy
  • Lechicka na finiszu
  • Centrum Przesiadkowe im. Sławomira Pajora?
  • Jesienią zaparkujemy na Tysiącleciu
  • Były Dom Małego Dziecka - sprzedany
  • Zmiany w organizacji ruchu
  • NIEpurpurowe Solarisy już są
    Tagi: autobus, Solaris
    Ilość wyświetleń: 1760

       

        W sobotę o godzinie 14 na Placu Wolności Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, zaprezentowało pierwsze sześć z planowanych szesnastu autobusów SOLARIS URBINO 12. 



        Mieszkańcy w grudniu brali udział w głosowaniu, w którym wybierali jaki kolor będą mieć nowe autobusy. Głosowanie odbywało się do piątku 8 grudnia do godziny 23.59. Po zliczeniu wszystkich głosów najwięcej zebrał kolor purpurowy – 477. Jak się dzisiaj okazało, kolor autobusów nie jest purpurowy. Dyrektor MPK poinformował, że wybierając odcień na palecie kolorów, nigdy nie będzie dokładnego odwzorowania w rzeczywistości. 

        Pod koniec zeszłego roku Miasto złożyło wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie w wysokości 70 procent, czyli 9 milionów 800 tysięcy złotych na zakup 16 autobusów w latach 2018-20. Dofinansowanie zakupu autobusów nie podlegało drodze konkursowej, lecz zostało wynegocjowane przez władze miasta. W sierpniu zastępca prezydenta Stargardu Piotr Mync podpisał w Warszawie umowę dotyczącą dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


     

       Solaris Urbino 12 to autobus niskopodłogowy, energooszczędny, o najmniejszej emisji CO2 i zanieczyszczeń. Ma 12 metrów i nie jest przegubowy. Zakupione autobusy mają automaty biletowe w środku.  - Będziemy dążyć, aby była możliwość płatności kartą - powiedził prezes MPK Jan Gumuła. 

    MM - 26.05.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Autobusy nie są purpurowe, mają kolor różowy, majteczkowy buahahahaha
    Hłehłehłe (188.146.165...) 26-05-2018 21:29
    2.
          Robią co chcą, mają nas gdzieś:)
    Wybór koloru (94.254.131...) 27-05-2018 00:12
    3.
          ''Dyrektor MPK poinformował, że wybierając odcień na palecie kolorów, nigdy nie będzie dokładnego odwzorowania w rzeczywistości.'' To oznacza tylko tyle, że ktoś kto umieścił na palecie opis koloru w ogóle nie zna się na kolorach. Monitory mogą mieć różne ustawienia, ale purpura to purpura i w rzeczywistości powinna być purpurą, a nie odcieniem czerwonego. Ktoś zadecydował za mieszkańców i tyle.
    Joanna (89.229.97...) 27-05-2018 09:26
    4.
          Każdy kolor ma swój numer w palecie kolorów. Nie można się pomylić ani tłumaczyć ustawieniami monitora. Panie dyrektorze czas się po męsku przyznać, że była akcja z głosowaniem ale ktoś nie dopilnował sprawy.
    Krzychu (188.146.164...) 27-05-2018 12:06
    5.
          Nie czepiajcie się wszystkiego. Są ładne. Technicznie jeżeli są też nowoczesne to cieszmy się tym taborem. Będzie służył nam mieszkańcom. Następna partia autobusów na pewno będzie trafiona kolorystycznie. A jeżeli nie to i tak są piękne.
    bolo (81.190.38...) 27-05-2018 13:51
    6.
          Brawo miasto. Jazda takim autobusem, to duża frajda dla pasażerów. Właśnie dzisiaj doznałem jej po raz pierwszy. Pytanie do MM co do nazwy - Urbo czy Turbo 12?
    joTes (83.11.147...) 27-05-2018 14:49
    7.
          Sorki - miało być Urbino czy Turbino?
    joTes (83.11.147...) 27-05-2018 14:51
    8.
          joTes pewnie jakiś fachowiec nie dosłyszał to zmyślił :), ale co się dziwić w Zst mamy takich dziennikarzy :)
    emkas (87.205.102...) 27-05-2018 15:41
    9.
          Komuś nie chciało się nawet posłuchać o tych autobusach i nawet oglądać własnych zdjęć na których jest Solaris Urbino :)
    karsky (87.205.102...) 27-05-2018 15:59
    10.
          Wersja glossy była by droższa. Wybrali tańszą matową. Gdzie jest różnica tych pieniędzy? Czyżby została rozdana po czyiś kieszeniach?
    StarGard (89.229.96...) 27-05-2018 17:28
    11.
          bardzo ładny kolorek! super!
    sd (83.11.83...) 28-05-2018 09:01
    12.
          Ad 11) Kolorek jak kolorek, taki akurat dała fabryka... Dla mnie autobusy mogłyby być zielone, błękitne, w groszki, w zajączki lub w kaczuszki. Śmieszy tylko to, że prezydent zrobił z tego wielkie halo i społeczne głosowanie. I co? I jak zwykle. Na końcu nikt nie potrafił zrealizować zadania. Wydawało się takie proste i banalne. A jednak dla naszej urzędowej elity znowu za trudne...
    Freizeit (178.235.183...) 28-05-2018 09:37
    13.
          Już sie 1 zepsuł:)))) i czerwony na dodatek:)))
    rondomaniak (178.235.182...) 28-05-2018 10:12
    14.
          Freizeit, ależ Ty musisz być nieszczęśliwym człowiekiem... :))
    stargard fajny jest ;) (83.11.83...) 28-05-2018 11:16
    15.
          joTes, wywołana uprzejmie odpowiadam na Twoje pytanie. Wyraźnie jest napisane URBINO. Pozdrawiam
    MM (77.253.205...) 28-05-2018 11:55
    16.
          >14. Stargard jest bardzo fajnym miastem :) Szkoda tylko, że nie ma dobrego gospodarza. Mamy tylko pana Zastępcę z kolegami ze Stargard XXI. Bez kwalifikacji, bez wiedzy, bez pomysłu. Rutyna i naftalina. Czy jestem nieszczęśliwy z tego powodu? Za duże słowo. Ale na pewno żal, bo to Miasto jest w letargu, a stać go na dużo więcej.
    Freizeit (178.235.183...) 28-05-2018 12:09
    17.
          16. CORAZ MNIEJ TU MLODZIEZY UCIEKAJA STAD. wYSZYNSKIEGO PUSTE, KIEDYS TETNILO ZYCIEM A TERAZ PUSTKI
    CZAS NA ZMIANY (178.235.182...) 28-05-2018 15:39
    18.
          Miałem okazję widzieć na żywo i kolor ten wydaję się o wiele lepszy niż purpurowy.Swoją drogą fajnie by wyglądały miejskie autobusy gdyby były wszystkie w tych barwach.
    PurpurowyAutobusik (37.47.159...) 28-05-2018 15:41
    19.
          MM - w ostatnim akapicie artykułu (czwarte zdanie od końca) jest wyraźnie napisane "Solaris Turbino 12 IV" - pozdrawiam...
    joTes (83.11.228...) 28-05-2018 16:25
    20.
          JoTes zwracam honor 😅
    MM (188.146.42...) 28-05-2018 22:15
    21.
          darek uspokoiłbyś się w końcu
    Maniuś (83.11.66...) 29-05-2018 10:05
    22.
          Najpierw miasto zapłaciło komuś za wymyślenie loga, hasła i ustalenie strategii promocji miasta a następnie mając to wszystko w du.. proponuje aby autobusy były w kolorze nie mającym nic wspólnego z barwami miasta. No chyba, że ktoś uznał, mnie jako urodzonego stargardzianina za buraka i zdecydował, ze taki kolor będzie do mnie pasował. Podziękuję wam za to jesienią przy urnie wyborczej.
    Nie jestem burakiem (94.254.136...) 31-05-2018 21:52
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: