rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Pamiętaj o podatku od nieruchomości (0)
  • Zima – trudny czas dla osób bezdomnych (0)
  • Tragiczny stan I Brygady (15)
  • Szczerość, spontaniczność i prezenty (1)
  • Medale na Złote Gody (1)
  • Przez rok biegał codziennie (2)
  • Tematy wcześniejsze
  • Nieodpłatna pomoc prawna w zasięgu ręki
  • Kamienice odzyskują blask
  • Kobiety ostrzegają - uwaga na złodziei!
  • Budują parking za Janem
  • Zamiast pętli spory parking
  • Mleko będzie, ale nie wiadomo kiedy
  • Stargard pod koniec lat 80
  • Koniec zakazu
  • Rozbudowa cmentarza - prezentacja
  • Starostwo apeluje do posłów
  • 500 rodzin czeka na mieszkanie
  • Jedno się kończy, drugie zaczyna
  • Od 1 lutego nowy rozkład MPK!
  • Gorąca podwyżka w Spółdzielni
  • Parkujemy na Basztowej
  • Wspólnie podsumowali rok
  • Kwalifikacja wojskowa 2019
  • Parkujemy na Basztowej
  • Stargard dla Owsiaka
  • Seniorzy mają nową metę
  • Uruchomienie ZCP 1 lutego
  • O niepełnosprawności w nowym miejscu
  • Janił zrezygnował
  • Zgodnie z planem
  • Otwarcie centrum im. Sławomira Pajora
  • Wizyty wstrzymane do odwołania
  • Syreny i transmisja
  • Roman Janił złożył rezygnację
  • Placówki odwołują imprezy
  • Druga rocznica śmierci prezydenta
  • Nie odnotowano przypadków odry
  • Stargard łączy się z Gdańskiem w żalu
  • Najtaniej na stacji MPK
  • Stargard dla Owsiaka
  • Wiśniewska we władzach Konwentu Powiatów
  • Hanek i Szymonów rodzi się najwięcej
  • Ważne spotkanie dla przedsiębiorców
  • Rekord na WOŚP
  • Kolejna ciężarówka utknęła
  • Centrum Caritas zajmie się interwencją
  • Stargardzkie remonty
    Tagi: remonty, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2108

       

       Rewitalizacja parków, remonty dróg, budowa nowych rond oraz Centrum Przesiadkowego, które będzie nosiło imię zmarłego prezydenta - to jedne z najważniejszych realizowanych aktualnie w Stargardzie inwestycji.   

       Rewitalizacja stargardzkich parków powoli dobiega końca. Koszt inwestycji to ponad 
    7 milionów zł. Oprócz nowych nasadzeń, planty wzbogacą się o elementy małej architektury, trakty dla pieszych, pergole, a nawet zegar analematyczny.

       
     
       - Prace zieleniarskie na terenie Parku Chrobrego, Popiela, Jagiellońskiego i Skweru Andersa obejmą obszar 7,5 ha, w tym: trawniki około 4 ha, a obsadzenia ok. 1 ha. Ciągi piesze z kostki betonowej powstaną na powierzchni ok. 3 600 m², a ciągi piesze o nawierzchni gruntowej około 2 400 m² - informuje stargardzki magistrat.

       Projekt dofinansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Umowa podpisana przez prezydenta opiewa na kwotę 5 771 972 złotych, co stanowi 85 procent całości inwestycji. W maju tego roku udokumentowaliśmy postępy prac.



       Na bieżąco śledzimy również postępy remontu na Alei Żołnierza. Na poniższym materiale wideo możecie zobaczyć jak to wyglądało w lipcu. Teraźniejszy stan znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

       
       Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej, Marcin Denisiuk - główny specjalista do spraw drogowych, przedstawił szczegółowo plany modernizacji stargardzkich dróg. W poniższym materiale wideo zawarte są wszystkie informacje o planowanych bądź trwających już inwestycjach drogowych w naszym mieście.

    Prezentacja z materiału wideo dostępna tutaj.


       W błyskawicznym tempie powstaje również Centrum Przesiadkowe. Jednym z priorytetowych etapów była budowa ronda łączącego ulice Szczecińską, 11 Listopada oraz Bema. Warto dodać, że po remoncie ulica Towarowa na całej długości będzie dwukierunkowa. Przebudowane zostaną także chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi. Koszt inwestycji to 21 mln złotych. Zakończenie prac przewidziano na grudzień 2018 roku. 

       A może wokół Was trwają pracę remontowe, o których warto napisać? Czekamy na informacje w komentarzach.

    Zapraszamy do galerii zdjęć:
    DSC01912.JPG
    DSC01914.JPG
    DSC01917.JPG
    DSC01917.JPG
    JF - 24.08.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Tegoroczne wakacje bede pamietała na całe życie przez te korki, codzienne stanie w Lipniku pół godzinny w 1 strone. Czekam na wybory.
    Urszula (46.227.240...) 24-08-2018 10:53
    2.
          biedactwo pół godziny w korku, a po remoncie jak będzie można śmigać to też na wybory niezły sposób myślenia no chyba że się wykupiło wakacje w Lipniku
    fg (188.147.68...) 24-08-2018 11:16
    3.
          Pozniej bedzie poprawa roboty zrobionej na odpieprz:)
    uli (46.227.240...) 24-08-2018 11:55
    4.
          Po jasną cholere trzeba było robić Rondo, wystarczyło wykonac rozwidlenie i zmiane pasów za grosze a nie robić i wydawać miliony, a komuś zalezało na wydanie kasy i robienie sobie karjery
    obserwator (94.254.138...) 24-08-2018 14:02
    5.
          "blyskawiczne tempo" to jakis zart! w kazdym innym wiekszym miescie za takie roboty nie wygraliby zadnego przetargu. W takim malym miescie widocznie ludzie sie ciesza ze cokolwiek robia, gdyby tylko mieszkancy mieli troche swiadomosci jak to powinno wygladac :(
    Piotr (81.190.37...) 24-08-2018 14:22
    6.
          2018 rok, zapamiętajcie !
    ha ha ha hi hi hi (83.19.184...) 24-08-2018 14:29
    7.
          Chryste...gdzie wy się rodzicie. Ulka, trzeba było jezdzic objazdem. Marudzic ze buduja nowe drogi, to trzeba miec nawalone, idz, glosuj, tylko sie nie pomyl . Ciekawe komu sie oberwie przy urnie za te rondo, hahah. Ad 4. Rozwidlenie to chyba zaliczyles jak umysl rozdawali, tylko Ci nie poszlo. Ad 5, mowisz blyskawiczne, dobre, chyba do szczecina nie jezdzisz
    Lolly pop (31.0.80...) 24-08-2018 14:33
    8.
          Bardzo dobrze ze wreszcie zrobiono porządek w tym miejscu tylko ja przejechałem w swoim życiu około 800-900 tyś km i nie widziałem ronda tak pochylonego jak to , tam tylko jest dobrze się pojedzie z ul Wyszyńskiego na Towarową i Szczecińską a zobaczycie zimom jaki będzie wjazd ze Szczecińskiej zjazd z 11-go Listopada i Bema pod Wiadukt będzie MAKABRA w tej części RONDA i pod WIADUKTEM
    PRAGMATYK (91.226.236...) 24-08-2018 17:30
    9.
          To prawda inżynier,który projektował to rondo chyba skończył studia w Mongolii bo dlaczego jeden pas no i ten zjazd w kierunku centrum chyba tylko dla osobówek bo dla autobusów raczej nie będą gamonie poprawiać jak na Kazimierza Wielkiego.
    kierowca (188.146.202...) 24-08-2018 20:56
    10.
          Do Ad.1 Po co jeździsz przez Lipnik,w kierunku Szczecina masz dwie możliwości no ale jak ktoś oszczędza paliwo albo lubi stać w korkach zamiast nadłożyć parę kilometrów to tak ma.
    furman (89.229.97...) 25-08-2018 15:30
    11.
          Furman nie stać mnie żeby nadrabiać kilometry przez *** rondo w Lipniku !!!
    Smutne (94.254.134...) 25-08-2018 19:54
    12.
          Ad 11. To moze pora zmienić robote, jak nie masz na litr paliwa wiecej. Jak Ci tak źle to na pkp sie przerzuć. Najlepiej jakby z nieba gotową drogę z rondem zrzucili dla jasniepanstwa. Jak mozna im urudnienia w ruchu robic, skandal!
    Lolly pop (31.0.86...) 26-08-2018 08:13
    13.
          ad7 fyi pracuje w Szczecinie. Chyba nie chcesz porownywac remontu trasy zamkowej z tym kawalkiem drogi w strone lipnika czy tez te pseudo rondo kolo pkp.
    Piotr (89.229.99...) 26-08-2018 13:33
    14.
          l;olyy nie ptracuje jak ty w urzedzie
    lola (193.240.239...) 26-08-2018 15:04
    15.
          No nie da się korzystać z infrastruktury drogowej z lat 60-tych. Rozwiązanie u zbiegu ulic szczecińskiej bema i 11 listopada jest potrzebne ale nie bedzie współgrać ze skrzyżowaniem i światłami na wyszyńskiego/barnima. Porobią się korki. Oddnane rondo nie jest poprawnie wyprofilowane. Jadąc po nim od szczecińskiej na wysokości bema trzeba mocno dohamowac żeby nie wypaść z drogi. Zimą będa cuda sie działy. Zanim oddano to rondo trzeba było zaprosić dzieciaki w betkach aby sie pościagały i wydały opinię o tej inwestycji
    udana impreza u królowej (46.169.82...) 26-08-2018 17:14
    16.
          pamiętajcie że każdy kto jest zadowolony jako mieszkaniec na pewno pracuje w urzędzie!
    haha (83.11.171...) 27-08-2018 08:47
    17.
          głupota nazywac. Centrum przesiadkowe wystarczy.
    pokropek (178.235.182...) 28-08-2018 10:17
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: