rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Przebudowa w przyszłym roku? (11)
  • Protest pracowników sądu (16)
  • Miasto rozdaje kalendarze (2)
  • STAR-KOMP uzdrowi ziemię (5)
  • Pomoc pogorzelcom - trwa zbiórka (4)
  • Urząd utylizuje samochody (3)
  • Tematy wcześniejsze
  • Znamy termin Dni Stargardu 2019
  • Darmowe kursy na prawo jazdy
  • Wynagrodzenie wójta, prezydenta i starosty
  • Nowe świąteczne iluminacje
  • Ankieta o mieszkalnictwie online
  • Społecznicy 2018
  • Zarząd Powiatu wybrany
  • Komisje Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja, pierwsza podwyżka
  • Uroczysta I sesja Rady Miejskiej
  • Rada Powiatu już w środę
  • To będzie wyjątkowy kalendarz
  • Powiat bardziej gospodarny niż Miasto?
  • Szybszy dojazd do pracy
  • Pierwsza rada w nowym składzie
  • Święto Niepodległości (wideo)
  • Moja pasja to autodetailing
  • Pomnik już jest!
  • Nie było tak, jak być powinno
  • Likwidacja kasy MPGK przy ulicy Okrzei
  • Do niedzieli ma stanąć pomnik
  • Kiedy będą nasadzenia przy Al. Żołnierza?
  • Porozumienie z wojskiem wygasło
  • Nominacje do nagrody Społecznik
  • Zamknięte ulice i zmieniony rozkład MPK
  • Za darmo autobusem na cmentarz
  • Konsultacje społeczne
  • Zdążą do 11 listopada?
  • Ewakuacja w szpitalu
  • Noclegownia - brakujący element systemu
  • Pożegnanie starej rady
  • Dyskusja o statucie
  • Dni otwarte Birdgestone
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty
  • Transport na wybory dla niepełnosprawnych
  • Wybieramy okładkę kalendarza
  • Nowe RTG za 750 000 zł
  • Hala produkcyjna w więzieniu
  • Zmiany w planie Ceglanej
  • Witkiewicza, Spółdzielcza i Norwida w przyszłości
  • Centrum Przesiadkowe im. Sławomira Pajora?
    Tagi: Pajor, ZCP, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1633

       

       Już jutro odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej. Jednym z jej punktów jest rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy Zintegrowanemu Centrum Przesiadkowemu w Stargardzie. Najprawdopodobniej będzie ono nosiło imię byłego prezydenta miasta Sławomira Pajora.

       Nazwę ma otrzymać również rondo łączące ulice Szczecińską, Bema, Towarową oraz 11 Listopada. Jeśli radni przegłosują jutro uchwałę będzie to plac Sławomira Pajora.


    JF - 27.08.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Czy o nadaniu nazwy Zintegrowanemu Centrum Przesiadkowemu i rondu mają decydować radni czy mieszkańcy ? A konsultacje z mieszkańcami ? A inne propozycje ?
    Mieszkaniec (89.229.101...) 27-08-2018 11:36
    2.
          Wolę plac Sławomira Pajora niż ma nam narzucić się odgórnie nazwisko polityczne z W-wy
    nek (176.221.121...) 27-08-2018 11:41
    3.
          lepszy pajor niż kaczyński
    marcin (81.190.33...) 27-08-2018 11:52
    4.
          Wolę każdą inną nazwę oprócz tych (politycznych) niż narzuconą mi mieszkańcowi Stargardu przez wąską grupkę radnych. O naszym mieście decydują jego mieszkańcy.
    Mieszkaniec (89.229.101...) 27-08-2018 12:21
    5.
          Szkoda , że b. Prezydent patrzy z góry na to co wyprawia aktualna ekipa marnotrawiąc jego dokonania przez rozrzutność i rozdawnictwo.
    to nie kontynuacja (37.47.157...) 27-08-2018 12:48
    6.
          hahaha, czasy Prlu:)))
    wiola (178.235.182...) 27-08-2018 13:24
    7.
          Myślę, że były ŚP. Prezydent zasłużył sobie na takie upamiętnienie. On swoją pracą wraz z całym sztabem współpracowników doprowadził tę inwestycję do rozpoczęcia, zaś sztab p. Rafała Zająca koordynuje dalszy jej przebieg. Jestem jak najbardziej za nadaniem zarówno przyszłemu placowi oraz centrum imienia pana Sławomira.
    Piotrek (178.235.183...) 27-08-2018 16:43
    8.
          Pan Pajor był porządnym człowiekiem i gdyby mógł decydować o nazwie to i centrum i plac nazwałby "CENTRUM CENTRALNE", lub inną nazwę w tym stylu. Jednak osobiście wolę nazwę związaną z nazwiskiem Pana Prezydenta Pajora od nazwy jedynie słusznej masowo nadawanej przez tzw dobrą zmianę. Nazwa ma być ponadczasowa i nie polityczna.
    Też mieszkanec (89.229.103...) 27-08-2018 16:47
    9.
          Do 5 skad ty wiesz ze on patrzy z góry ,raczej z dołu,dajcie już żyć żadnych politycznych , mieszkańcy już nic nie znaczą a nie może być tęczowe?
    My Polacy (176.221.121...) 27-08-2018 17:37
    10.
          Radni zastraszeni podniosą reke, nawet i nieobecni :) dajcie spokoj, pajor pajor pajor, moze nazwac jakis plac z monopolem jego imieniem?
    Ewa. (81.190.35...) 27-08-2018 19:50
    11.
          Może zmienić nazwe miasto na Pajor Stargardzki
    lel (78.133.233...) 28-08-2018 07:12
    12.
          I po ptokach :-( Uchwała podjęta. Jedynie dwie radne były przeciw.
    Mieszkaniec (188.146.101...) 28-08-2018 14:57
    13.
          No to super,przestaje chodzić na wybory ,jak oni po cichu za mnie decydują , masakra
    My Polacy (176.221.121...) 28-08-2018 16:01
    14.
          co oni jeszcze nie wymyślą:))
    dobre:) (178.235.182...) 28-08-2018 16:32
    15.
          Ad 13. Nikt za Ciebie nie zdecydował, jak ludzie wybrali tak mają. Właśnie tym bardziej powinieneś iść i głosować, skoro taki skład rady Ci nie odpowiada.
    Stargard the best :) (83.11.239...) 29-08-2018 07:54
    16.
          Trzeba iść na wybory i rozgonić to towarzystwo wzajemnego poklepywania.
    Wyborca (89.229.101...) 29-08-2018 09:20
    17.
          Ciemnogród i tyle :) za kilka lat znajdą teczkę i się zacznie jakim de...trzeba być aby nadawać imieniem i nazwiskiem publiczne miejsca itp.Może Zając zrobi kolejne dziecko i nazwie je sławek :):):):)
    szok (37.248.39...) 29-08-2018 13:40
    18.
          Radni są nieodpowiedzialni. Jeśli reprezentują swoich wyborców to powinni wyrazić ich zdanie. Każdy w swoim okręgu wyborczym powinien ogłosić trwające (na przykład) miesiąc konsultacje odnośnie wyboru imienia tego miejsca. Po konsultacjach okazałoby się jakie są propozycje. Tym razem bezdusznie tylko: Plac Pajora, Rondo imienia Pajora, Aleja Pajora, Park imienia Pajora, Przedszkole imienia Pajora, Szkoła Podstawowa imienia Pajora itp itd. Występuje tu analogia do Kaczyńskiego. Pewnie za jakiś czas wpadną na pomysł aby wynieść Pajora na ołtarze i wybudować pomnik Pajora na cokole na środku ronda, na Placu Wolności. Ja nie jestem zupełnie przeciw temu człowiekowi, ale wystarczy jedno symboliczne miejsce nazwane tą nazwą, a nie mnożenie kolejnych inwestycji nazywanych jego imieniem. Szczerze mówiąc to Pajorowi to wisi. To bardziej potrzebne jego namiestnikom obecnie rządzącym w mieście. Potrzebują zbudowania obrazu mocnego bohatera lokalnego, aby na tej podstawie budować wysokie morale kolejnych namiestników Pajora i Zająca.
    Observer (188.146.169...) 30-08-2018 09:57
    19.
          Wielu radnych bierze kase i po wyborach ma w nosie zdanie swoich wyborców. Preferuje wazelinę do rządzących w mieście w nadziei na dobra posadkę w urzędzie lub społce miejskiej dla siebie lub bliskich. Wysoka emeryturka wskazana. A rzadzącym miejskim takie zachowanie odpowiada. Z kim trzeba nawiąze porozumie i ma wiekszość w radzie. Standardowy kodeks z wielu miast. Rada rzadzi, rada radzi, rada nigdy was nie zdradzi - nie w naszym miescie. Wybory tuz tuz znów bedą was nabierać czego to dobrego nie zrobią lub zrobili. Tylko za wasz głos. Nie dajcie się nabrać. Dajcie szanse całkiem nowym ludziom, obecnym podziękujcie. Swieża krew w miescie to jedyne rozwiazanie na dobrą zmianę i podziękowanie staremu układowi. Inaczej trzeba bedzie poczekac jedno lub dwa pokolenia. SZANSA DLA NOWYCH URUPOWAN I LUDZI.
    szansa dla nowych (94.254.138...) 02-09-2018 22:56
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: