rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Przebudowa w przyszłym roku? (11)
  • Protest pracowników sądu (16)
  • Miasto rozdaje kalendarze (2)
  • STAR-KOMP uzdrowi ziemię (5)
  • Pomoc pogorzelcom - trwa zbiórka (4)
  • Urząd utylizuje samochody (3)
  • Tematy wcześniejsze
  • Znamy termin Dni Stargardu 2019
  • Darmowe kursy na prawo jazdy
  • Wynagrodzenie wójta, prezydenta i starosty
  • Nowe świąteczne iluminacje
  • Ankieta o mieszkalnictwie online
  • Społecznicy 2018
  • Zarząd Powiatu wybrany
  • Komisje Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja, pierwsza podwyżka
  • Uroczysta I sesja Rady Miejskiej
  • Rada Powiatu już w środę
  • To będzie wyjątkowy kalendarz
  • Powiat bardziej gospodarny niż Miasto?
  • Szybszy dojazd do pracy
  • Pierwsza rada w nowym składzie
  • Święto Niepodległości (wideo)
  • Moja pasja to autodetailing
  • Pomnik już jest!
  • Nie było tak, jak być powinno
  • Likwidacja kasy MPGK przy ulicy Okrzei
  • Do niedzieli ma stanąć pomnik
  • Kiedy będą nasadzenia przy Al. Żołnierza?
  • Porozumienie z wojskiem wygasło
  • Nominacje do nagrody Społecznik
  • Zamknięte ulice i zmieniony rozkład MPK
  • Za darmo autobusem na cmentarz
  • Konsultacje społeczne
  • Zdążą do 11 listopada?
  • Ewakuacja w szpitalu
  • Noclegownia - brakujący element systemu
  • Pożegnanie starej rady
  • Dyskusja o statucie
  • Dni otwarte Birdgestone
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty
  • Transport na wybory dla niepełnosprawnych
  • Wybieramy okładkę kalendarza
  • Nowe RTG za 750 000 zł
  • Hala produkcyjna w więzieniu
  • Zmiany w planie Ceglanej
  • Witkiewicza, Spółdzielcza i Norwida w przyszłości
  • Komendant wyjaśniał okoliczności tragicznego driftu
    Tagi: drifty, komendant, Rada Miejska, Plac Wolności, policja, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2021

       

       Na obrady XLIII sesji Rady Miejskiej został zaproszony komendant KPP w Stargardzie, insp. Robert Nowak. Odniósł się do tragicznego wydarzenia, do którego doszło w połowie sierpnia na Placu Wolności. W wyniku brawurowej jazdy, podczas nielegalnie zorganizowanych tzw. driftów, 18-letni mężczyzna wjechał w tłum ludzi. 5 osób zostało rannych, w tym 3 ciężko. Komendant przyznał, że policja wiedziała o planowanym wydarzeniu, ale pomimo przeprowadzonych działań nie udało się zapobiec nieszczęściu. Cała relacja z wyjaśnień komendanta i dyskusji radnych znajduje się w filmie poniżej. 

    Dźwięk nie jest dostępny na urządzeniach mobilnych

    MM - 30.08.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          hahaha kupujcie jeszcze więcej nieoznakowanych radiowozów niech policjanci się chowają po krzakach policjanta ma się widzieć policjant powinien być rozpoznawalny a nie po cywilnemu w samochodach prywatnych komendant gada bzdury do potęgi
    radiowóz (91.226.236...) 30-08-2018 08:45
    2.
          Z tego co pamiętam to policja też rozbiła swoje nieoznakowane BMW? Ja bym proponowal zakupić im lekcje jazdy u Irka w 14-stce. :-)
    Zbirek (31.0.45...) 30-08-2018 09:38
    3.
          smieszny czlowieczek i smieszna formacja zal
    www (37.47.169...) 30-08-2018 13:46
    4.
          wystarczy zeby staneli na placu z zapalonymi swiatlami i by tak postali z godzinke zadna filozofia, a nie chować sie i patrzeć z ukrycia co sie dzieje, tragedia powinien ktos stracic prace, przemoc w stargardzkiehj policji sie nasila ciagle, pobicia przez poilicjantow staja sie juz norma , uduszenie podczas interwencji czlowieka rozwalenie bmw a teraz to, i co i nic czekac na kolejna tragedie, PO ZMAINIE PREZYDENTA STRASZNY SIE ZROBIL BALAGAN NA KOMENDZIE I NA SOR, pan Zajac zamiast sie szczycic budowaniem itp powienien skupic sie na znaczym postepie patologii na stargardzkiej komedzie i na sorze
    samson (83.136.90...) 30-08-2018 17:05
    5.
          Oni specjalnie nic nie zrobili!! zeby oczernic stoja stargard!! specjalnie narazili życie ludzkie!!
    samson (83.136.90...) 30-08-2018 17:09
    6.
          ich nie trzeba oczerniać, sami się kompromitują ci z tej grupy
    ja (46.215.146...) 30-08-2018 17:34
    7.
          A co wpisami dnia wczorajszego, dlaczego zostały usunięte?
    iżi (188.146.167...) 30-08-2018 19:47
    8.
          Kiedy Stoja! organizuja drifty vol. 2 bo bym wpadl popatrzec na murku posiedziec.
    Anonymous (185.104.184...) 30-08-2018 20:27
    9.
          by ni bylo potrzeba tworzyć zadnych grup typu stoja stargard gdyby nasza Policja nie gnebila mieszkancw i rada miasta by nie byla glucha na zachowanie Policjantw a raczej pseudo policji bo taka mamy w miescie, oczywiscie pan prezydent stoi murem za nasza Policja wiec zastanowcie sie na kogo glosujecie...
    senior (83.136.90...) 30-08-2018 21:31
    10.
          Trzeba sobie powiedzieć jasno, jezeli prezydent naszego miasta przymyka oko i popiera zachowanie policji czyli w tym wypadku dopuszczenie do katastrofy tylko po to zeby zlikwidowac grupe a raczej glos mieszkancow stargardu ktorzy sie sprzeciwiaja brutalnosci hamstwu i beszczelnosci naszej stargardzkiej policji, to zastanowcie sie oddajac glos na niego lub glos ktory popiera jego srodowisko, jak byl prezydent Pajor jakos policja inaczej podchodzila do obywateli naszego miasta teraz pluja nam w twarz wlepiaja mandaty sa nie wychowani hamscy i beszczelni i stosuja Ubeckie metody po trupach do celu jak to widzielismy w wypowiedzi komendanta, Wiedzielismy ale nic nie moglismy zrobic bo to wina grup na FB taki byl zamiar jest to satara ubecka metoda a pan prezydent jeszcze to popiera BRAWO Brawo
    Obywatel (192.38.134...) 30-08-2018 21:39
    11.
          Tak, lepiej popierac siedzacych na murku i kibicujacym drifterom i stojacym z boku i przygladajacym sie a pozniej udzielajacym wywiadu jak to zycie ratowali. Smiech na sali.
    Antek (37.248.161...) 30-08-2018 23:36
    12.
          Już o tym pisałem /komendant, oficer dyżurny oraz policjanci którzy mieli pilnować porządku w tym miejscu powinni być zwolnieni ze służby/.Na sesji Rady Miejskiej p. komendant chwalił się wynikami policji i co z tego, przecież po to jest policja.
    iżi (188.146.41...) 31-08-2018 09:26
    13.
          Służby płatne ? A inne to są za darmo ? Kto realizuje te dodatkowe "służby płatne" ? Braki kadrowe są ogromne. Jedne policjant pracuje za trzech, czterech. Kiedy zatem odpoczywa ? Bo chyba nie on bierze dodatkowe służby ? Nie róbcie sobie jaj.
    Mieszkaniec (89.229.101...) 31-08-2018 10:31
    14.
          Na filmie pojawia się na chwilę komendant Straży Miejskiej. Kilka ogólnych zdań o monitoringu. Nie powiedział jednak NIC o wyścigach na placu Wolności i gdzie była Straż Miejska w tym czasie? Dlaczego Straż też nie reagowała widząc na monitoringu nocne zgromadzenie kilkuset osób? Uznali to za normalne?... Gdzie były radiowozy Straży, łącznie z nową wypasioną zabawką - elektrycznym Nissanem? Jakby chociaż radiowóz Straży zaparkował na Wyszyńskiego, może by nie doszło do tego wypadku. Zachowanie Policji było karygodne, ale Straży również, nikt nic nie zrobił. Tylko że komendant Policji przynajmniej wziął to na klatę i przez godzinę próbował to tłumaczyć. Komendant Straży po minucie zniknął, bez wyjaśnień. A prezydent Zając nie widzi problemu ze skutecznością Straży Miejskiej. Opowiadał o problemach Policji w Polsce. Szkoda, że nie skomentował braku działań Straży Miejskiej, za pracę której odpowiada bezpośrednio jego urząd.
    Freizeit (178.235.183...) 31-08-2018 10:43
    15.
          bo Straż nie pracuje po 22 dlatego jej tam nie mogło być
    czesiek (5.174.180...) 31-08-2018 13:55
    16.
          Ad 15. Czesiek, myślałem początkowo, że sobie żartujesz. Ale faktycznie patrole Straży Miejskiej w Stargardzie pracują do 22.00, a w weekendy tylko do 18.00 !!! Przecież do zakłócania porządku publicznego dochodzi najczęściej właśnie wieczorami lub nocą, a już szczególnie w weekendy! Absurd. Po co więc inwestować w drogi elektryczny radiowóz i utrzymywać taką straż działającą "na niby". Nie wiem jak w innych miastach, ale w Szczecinie patrole straży pracują 24h na dobę, w każdy dzień. Czy ktoś w tym betonowym urzędzie jeszcze czasem logicznie myśli?!
    Freizeit (178.235.183...) 31-08-2018 17:20
    17.
          pewnie ze mysli np o premi o walkach co gdzie jak o obiadku na koszt podatnika mysli caly czas mysli
    www (91.241.26...) 31-08-2018 18:19
    18.
          za potracenie kobiety to mu sie nalezy
    nicknick (193.106.155...) 31-08-2018 19:10
    19.
          Pisałem wcześniej odp....olcie się od policji oni wykonują rozkazy urzędników więc kryją się po krzakach przed wyborami,żeby władza nie naraziła się się na głosy wyborców przed wyborami.Gdyby było odwrotnie to w miejscach newralgicznych byłyby fotoradary np., na Szczecińskiej czy na Wyszyńskiego i po ptokach.A tak jest jak jak to mówił BOLEK róbta co chceta a inny POlityk że Polska to dziki kraj.
    obiektywny (188.146.234...) 31-08-2018 22:46
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: