rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Syreny i transmisja (11)
  • Roman Janił złożył rezygnację (10)
  • Placówki odwołują imprezy (6)
  • Druga rocznica śmierci prezydenta (9)
  • Nie odnotowano przypadków odry (0)
  • Stargard łączy się z Gdańskiem w żalu (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Najtaniej na stacji MPK
  • Stargard dla Owsiaka
  • Wiśniewska we władzach Konwentu Powiatów
  • Hanek i Szymonów rodzi się najwięcej
  • Ważne spotkanie dla przedsiębiorców
  • Rekord na WOŚP
  • Kolejna ciężarówka utknęła
  • Centrum Caritas zajmie się interwencją
  • Park Waimea rośnie w PPNT
  • Dwa jelenie na ulicach Stargardu (wideo)
  • Zmiana po 27 latach
  • Program Działań na Rzecz Niepełnosprawnych
  • Czas odbioru choinek
  • Wielka inwestycja parkingowa przy ul. Barnima
  • Bez fajerwerków w Stargardzie
  • Druga nitka obwodnicy Kobylanki
  • Dwa nowe ronda w Stargardzie
  • Sylwester na Placu Wolności
  • Zachwycające stargardzkie planty
  • Nowe przystanki w Stargardzie
  • Nowe kadry i energia młodości
  • Koniec użytkowania wieczystego
  • Stargard na ustach całej Polski
  • Wpadka Starostwa - to nie koniec kłopotów
  • Inwestycja parkingowa przy ul. Barnima
  • Rada Powiatu uchwaliła budżet
  • Minuta dźwięku dla Łukasza Urbana
  • Tłum mieszkańców po kalendarze
  • Budżet na 2019 uchwalony
  • Kartą zapłacimy za bilet
  • Starostwo powinno się wstydzić!
  • Gumowy zapach na Chopina
  • Zaprojektują nową sygnalizację przed wiaduktem
  • Przebudowa w przyszłym roku?
  • Protest pracowników sądu
  • Miasto rozdaje kalendarze
  • STAR-KOMP uzdrowi ziemię
  • Pomoc pogorzelcom - trwa zbiórka
  • Urząd utylizuje samochody
  • Znamy termin Dni Stargardu 2019
  • Nowe ronda na ukończeniu
    Tagi: rondo, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1629

       

       Stargardzianie mogą korzystać już z trzech nowo wybudowanych rond. Na razie są one częściowo przejezdne ale prace dobiegają powoli końca.

       Pierwsze z nich powstało na jednym z głównym skrzyżowań miasta i połączyło ulice Szczecińską, Bema, Towarową oraz 11 Listopada. Warto wspomnieć, że kilka dni temu na sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali uchwałę nadającą mu imię byłego prezydenta Stargardu - Sławomira Pajora. 

       Kolejne rondo powstało przy miejscowości Lipnik. Jego budowa wzbudziła wiele kontrowersji a mieszkańcy Stargardu na pewno zapamiętają ją na długo, ponieważ czasami żeby wjechać do miasta trzeba poczekać nawet godzinę. Aktualnie trwa ostatni etap prac, których zakończenie planowane jest na 27 września.

       Ostatnie z nich połączyło ulicę Węgierską oraz Ceglaną. Aktualnie rozpoczął się etap prac, polegający na skomunikowaniu z miastem terenów przemysłowych. Od nowego ronda na Ceglanej pociągnięta zostanie nitka jezdni w kierunku zakładów pracy funkcjonujących na obszarze po byłym ZNTK. Nowa droga nie tylko ułatwi przedsiębiorcom transport surowców i produktów, ale również usprawni i udrożni komunikację samochodową w całym rejonie, szczególnie na ulicy Pierwszej Brygady. Inwestycja zakończy się w połowie października. Jej koszt to 1 141 000 złotych.

    JF - 04.09.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          tez rondo pajora?
    wer (91.226.236...) 04-09-2018 12:29
    2.
          Juz widze co sie tam bedzie zimą działo... Nie wiem co za inzynier projektowal tak pokrzywione rondo. Rozkopaliscie ten stargard i zepsuliscie tymi rondami.
    FitMan (188.147.69...) 04-09-2018 14:15
    3.
          Zrobią zimą lodowisko wokół ronda:))))
    inż bez teki (178.235.182...) 04-09-2018 14:37
    4.
          a do tej pory nie było z górki?? od strony ul szczecińskiej?? hm...usypali górkę chyba...
    haha (83.11.243...) 04-09-2018 15:24
    5.
          To zaczną się korki na rondzie Sł. Pajora, aż do Słonecznej, już za chwilę!
    kierowca (83.19.184...) 04-09-2018 15:34
    6.
          To co robi Prezydent i Sekretarz to jest ściganie się na populizmy i obiecanie gruszek na wierzbie, każdemu i wszystkim z osobna. Jak długo budżet miasta to wytrzyma, rok, dwa czy może aż trzy do komisarza?
    pytnik (185.22.173...) 04-09-2018 21:16
    7.
          Dlaczego nie zniwelowano terenu? Z takim nietypowym nachyleniem w warunkach zimowych będzie cyrk.
    Olek (37.248.165...) 05-09-2018 10:09
    8.
          Błazny!!!
    haha (83.11.74...) 05-09-2018 12:11
    9.
          i rondomaniaki:))))
    anty betonowi (178.235.182...) 05-09-2018 14:15
    10.
          Dlaczego włodarze miasta nie chwalą się rondem na ul. Szczecińskiej k/ Mcdonaldsa. To jest rekord głupoty. Co 200m rondo. Zamiast poprawiać drożność ulic to komplikuje się życie mieszkańców. I jeszcze jeden kamyczek do ronda Bema-Szczecińska. Łatwo zauważyć, że projektował to miejsce artysta plastyk. Tyle zwężeń, krawężników, że pojazdy ciężarowe i autobusy będą musiały slalomem po krawężnikach. Nie prawdopodobne. Nowoczesność na ulicy to zawężanie. Po co ludziom rozum Wystarczy fantazja.
    bolo (89.229.102...) 05-09-2018 16:58
    11.
          „Rondów ci u nas dostatek, ale i te przyjmuję jako wróżbę zwycięstwa”
    Kandydat (81.190.35...) 05-09-2018 17:21
    12.
          halo tworki, potrzebne rondo:))
    wielki mistrz (178.235.182...) 05-09-2018 18:16
    13.
          10 a jak poprawić drożność ulic powiedz ,napisz zaśpiewaj
    kolo (188.147.98...) 05-09-2018 19:45
    14.
          Ronda wyje...ne w kosmos ledwo się rowerem wbiłem:)a gdzie ci wszyscy od bezpieczeństwa w mieście bo zapraszam ich na różaną chodniki 30 cm i lusterkami zahaczają auta pieszych jeszcze tak 5 zbędnych sygnalizacji świetlnych z BO i przejazd przez naszą wioskę 1 km 1 h :):):)oj brakuje nam do europy brakuje ale wszystko robione celowo pozdrawiam grabki z UM i tak na marginesie co w z ta lewą kasą robicie?
    żenadix (37.248.39...) 05-09-2018 22:05
    15.
          Te 13 pewnie nie ukończyłeś szkoły muzycznej i teraz wszystko byś wyśpiewywał. Tu też potrzebna umiejętność komponowania. Uszczypliwość jest mi znana ze strony malkontentów. Mi chodziło o to aby nie psuć tego co mamy. A każde ograniczenie ruchu to dla użytkowników utrudnienie.
    bolo (89.229.102...) 06-09-2018 13:33
    16.
          Proponuje nazwać rondo Sombrero, Kosmiczne Rondo albo od jednego z satelitów Saturna lol
    ObywatelŚw (94.254.228...) 06-09-2018 17:50
    17.
          a nien prościej Pajora:)))))
    aaaa..... (178.235.182...) 06-09-2018 19:30
    18.
          zapraszam prezydenta na przejście się po nowych chodnikach na ul. szczecińskiej i towarowej...ciekawe czy nogi nie wyrżnie o krzywe położone płytki i krawężniki
    janusz (178.235.180...) 06-09-2018 21:32
    19.
          typowy janusz
    łohoho (83.11.184...) 07-09-2018 08:12
    20.
          typowy łoho hoho
    łono (178.235.182...) 07-09-2018 09:46
    21.
          Tu Janusz.bardzo dobrze następne rondo Szczecińska 1- Brygady i kompleksowy remont tejże ulicy bo jest w opłakanym stanie.Tak trzymać Stargard ku niezadowoleniu pryszczatym i łysym furmanom BMW.
    obiektywny (188.146.235...) 07-09-2018 22:41
    22.
          Szanowni Państwo ktoś bierze dobrą kasę za te ronda i ktoś się dobrze dogaduje,ale za to Ronda psuje, miało być tak wspaniałe Rondo a tu wyszedł bubel, zobaczycie Państwo pierwsze przymrozki i pierwsze rozbite pojazdy i wiele połamanych ludzi, Stargardzki Szpital będzie musiał uruchomić dodatkowy Oddział po wypadkowy ze Stargardzkich rond, ale tym wszystkim co tak obmyślili te Stargardzie Ronda powinni być obciążeni Projektanci, którzy nie maja pojęcia o budowie jakiegokolwiek Ronda. Poproście speców od prawdziwego projektu i budowy Ronda, a oni z wasz się wyśmieją jkaki powstał bubel Rondziarski, ale co ciekawe, że za to wszystko odpowiada właśnie Pan Prezydent który za wszystko odpowiada i podpisuje.
    obserwator (94.254.143...) 08-09-2018 22:56
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: