rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Będzie parking na Żeromskiego (0)
  • Bieg brzegiem serca – meta coraz bliżej (0)
  • Objazd Jagiellońską- nie dla ciężarówek (1)
  • Nie daj się oszukać (1)
  • Duże utrudnienia w ruchu (6)
  • Coraz więcej Hydroline w Stargardzie (2)
  • Tematy wcześniejsze
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty
  • Powiatowa Rada Bezpieczeństwa
  • Termin przesunięty
  • Remont wiaduktu na Wyszyńskiego
  • Bezpłatna pomoc w rozliczeniu PIT-a
  • Odkryli Stargard z Prezydentem
  • To już dziś!
  • Można parkować za Janem
  • Krzywoustego – remont lada dzień
  • Budowa rond w Stargardzie – będą utrudnienia
  • Seniorzy garnki lepią
  • Stargard Miastem Przyszłości
  • Nowe wiaty na przystankach
  • Rada Społeczna szpitala
  • Rondo ZNTK
  • Nagroda im. Sławomira Pajora
  • Miasto wesprze szpital
  • Nowe Solarisy wożą pasażerów
  • MPK reaguje na uwagi
  • Wyburzanie kamienicy (wideo)
  • Deszczówka pod kontrolą
  • Pamiętaj o podatku od nieruchomości
  • Zima – trudny czas dla osób bezdomnych
  • Tragiczny stan I Brygady
  • Szczerość, spontaniczność i prezenty
  • Medale na Złote Gody
  • Przez rok biegał codziennie
  • Nieodpłatna pomoc prawna w zasięgu ręki
  • Kamienice odzyskują blask
  • Kobiety ostrzegają - uwaga na złodziei!
  • Budują parking za Janem
  • Zamiast pętli spory parking
  • Mleko będzie, ale nie wiadomo kiedy
  • Stargard pod koniec lat 80
  • Koniec zakazu
  • Rozbudowa cmentarza - prezentacja
  • Starostwo apeluje do posłów
  • 500 rodzin czeka na mieszkanie
  • Jedno się kończy, drugie zaczyna
  • Od 1 lutego nowy rozkład MPK!
  • Uroczysta I sesja Rady Miejskiej
    Tagi: rada miejska, prezydenta, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1530

       

       Wczoraj o 10.00 rozpoczęła się I sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. W porządku obrad znalazło się m.in. ślubowanie prezydenta i radnych oraz wybór prezydium.

       Jako najstarsza, obrady nowej rady rozpoczęła Wanda Wysocka. Później radni w tajnym głosowaniu, jednogłośnie wybrali na przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Bryłę. Był jedynym kandydatem. Wiceprzewodniczącymi zostali: Wioleta Sawicka (21 głosów za, 2 przeciw) i Zdzisław Wilk (19 głosów za, 3 przeciw). Wśród grona nowych radnych znaleźli się również Elżbieta Koźlik oraz Wanda Wysocka, które przejęły mandaty po Rafale Zającu i Ewie Sowie. Najważniejszą częścią inauguracyjnej sesji, było ślubowanie prezydenta miasta Rafała zająca, którzy otrzymał ponad 85% głosów stargardzian. Skrót wideo:





    Przypomnijmy nowy skład Rady Miejskiej:
     
    BRYŁA Michał Piotr
    PAKULSKI Krzysztof Przemysław
    PREISS Marian Lech
    SZOTOWICZ Monika
    SMOLAREK Krystyna Józefa
    KWIATKOWSKI Czesław
    ŚLIWA Norbert
    GARSTKA Monika Krystyna
    KOŹLIK ELŻBIETA
    BARTNICZAK Stanisław
    NOWICKA Wanda Janina
    FLAS Grzegorz Adam
    SAWICKA Wioleta Zofia
    RYBACZUK Grzegorz
    SULEJA Joanna Róża
    KOWALCZYK Krzysztof
    WANDA WYSOCKA
    KIELISZAK Monika
    KOZŁOWSKI Krzysztof
    SMUGA Mariusz Piotr
    WILK Zdzisław
    SEREDYŃSKI Wojciech Zbigniew
    GRALAK Damian
     

    MM - 21.11.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Panie radny przy hymnie państwowym nie miętolimy rączki rączką tylko z należnym szacunkiem przyjmujemy odpowiednią postawę
    Uwaga (89.228.247...) 21-11-2018 13:12
    2.
          Tak, jednak bacz aby forma nie przerosła treści. Panie i Panowie z Rady Miejskiej pamiętajcie właśnie rozpoczęła się wasza misja. Zapamiętane będą wasze czyny i słowa, pracujcie dla dobra naszego Miasta.
    Świadomy wyborca (89.229.103...) 21-11-2018 16:27
    3.
          Ah ten skład "KRÓLICZEGO SORTU"...
    łukaszkajak (193.106.155...) 21-11-2018 17:46
    4.
          "Najważniejszą częścią inauguracyjnej sesji, było ślubowanie prezydenta miasta Rafała zająca, którzy otrzymał ponad 85% głosów stargardzian" powinno byc jeszcze dopisane z pośród TYCH KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W GŁOSOWANIU. bo ilość 85% stargardzian faktycznie to nie jest ;)
    łukasz (193.106.155...) 21-11-2018 17:52
    5.
          Jak ktoś jest po ludzku mały i intelektualnie mieeeen=tki to pisze kalumnie i nazwisko małą literą. Mnnnnie=tki używa też słów z języka naszych sąsiadów ze wschodu., no i niektórych mocarzy intelektu z grupy obecnie trzymających władzę. Sam uzyskaj nie 85% głosów tych co chodzą na wybory, a uzyskaj 1,5% to wtedy Ci co cię znają ze zdziwienia zrobią przysłowiowego karpia. Panie Prezydencie psy szczekają a Nasze Miasto się rozwija.
    Świadomy wyborca (89.229.103...) 21-11-2018 18:04
    6.
          Świadomy wyborco pamiętaj jutro zaparzyć herbatke panu Zajacowi.
    tyle w temacie (178.235.186...) 21-11-2018 19:12
    7.
          Władza pochodzi od mieszkańców,a nie od Boga.
    olo (31.1.151...) 21-11-2018 19:21
    8.
          A jutro wschodzi słońce
    pierddu pierdu (178.235.186...) 21-11-2018 19:54
    9.
          Proszę Regionalny Informator Internetowy o informacje w sprawie podwyżek od nieruchomości i transportu uchwalonej na pierwszej sesji Rady Miasta z dnia 20 listopada.
    Xyz (5.173.200...) 21-11-2018 20:45
    10.
          W temacie 186 zaparzaczu czy w temacie masz coś do powiedzenia. Przejrzałem twoje wpisy; zero argumentów mnóstwo pustostowia. Jesteś wielkim frustratem ale na pewno ktoś Cię kocha....
    Tutaj mieszkam (37.47.148...) 21-11-2018 21:22
    11.
          10. bijesz pianę od wyborów, to samo, chwalisz swojego pracodawcę aż się nie dobrze robi.
    Jaw (185.135.2...) 21-11-2018 22:14
    12.
          Pisz tak dalej może ściągną mnie z emeryturą i powierza nadzór nad imbrykiem.
    Czekam (37.47.148...) 21-11-2018 23:03
    13.
          WYGRAŁ I TO JEST JEGO ALE MY MIESZKAŃCY BĘDZIEMY MIELI PODWYŻKI PODATKÓW ŚMIECI WODY CZYLI NIC SIĘ NIE ZMIENI MIASTO JEST NUDNE I BRUDNE ORAZ BARDZO DROGIE
    DROGIE MIASTO (91.226.236...) 22-11-2018 08:53
    14.
          ...karawana idzie dalej..
    nestor (83.11.78...) 22-11-2018 09:03
    15.
          Nowa stara władza i na pierwszej sesji wszystkie podatki przegłosowano w nagrode dla wyborców w gure ze dali im taką władze na podziękowanie im i kropka
    PRAGMATYK (91.226.236...) 22-11-2018 10:36
    16.
          Zawsze powtarzam jeśli uważasz, że mamy złego człowieka na stanowisku to dlaczego nie poszedłeś na wybory i nie głosowałeś tylko teraz ujadasz? Frekwencja mówi sama za siebie panowie demokraci (jeśli wiecie co to znaczy).
    mieszkanka (81.190.38...) 22-11-2018 10:48
    17.
          Załoga zajaca zafundowała nam podatki:))) Brawo Ty
    rekomenduje (178.235.186...) 22-11-2018 12:46
    18.
          Ja zawsze głosuje w wyborach tylko ci co byli za dopiero zostali oświeceni szkoda że tak szybko a jusz zapużno
    PRAGMATYK (91.226.236...) 22-11-2018 16:53
    19.
          17-było sobie w wyborach miesiąc temu wybrać innego prezydenta . Brawo Ty
    hania (83.11.78...) 22-11-2018 18:01
    20.
          Rekomenduje podatki
    załoga Gi (178.235.186...) 22-11-2018 18:41
    21.
          sam wybrałeś nam takiego prezydenta. Brawo Ty!
    maniek (83.11.220...) 23-11-2018 09:02
    22.
          Wygrali bo są na ten czas najlepsi nie mieli z kim przegrać no bo kandydaci Seredy i Domini to obraza dla Miasta a Kozłow za jakiś czas dorosnie do takiego stanowiska i morze powalczyc i sukcesem