rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Święto Saperów w Stargardzie (0)
  • OSiR – ćwiczymy do końca kwietnia (0)
  • SCN na historycznym gruncie (0)
  • Nowe rondo już wymalowane (11)
  • Katyński Dąb Pamięci (3)
  • Drugie życie materiałów (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Nowe rondo zmniejszy utrudnienia
  • Finanse stargardzkiego szpitala
  • Uwaga na tym skrzyżowaniu!
  • SBO – konsultacje
  • Sprawozdanie Straży Miejskiej
  • Jest miejsce na nowe osiedle
  • Krzemowa, Tytanowa i rondo kolejarzy
  • Od wtorku przebudowa Krzywoustego
  • Przebudowa pływalni – oferty otwarte
  • Gdzie są elementy Pomnika Zwycięstwa?
  • Daj piątaka!
  • Expert upraszcza życie
  • Będzie parking na Żeromskiego
  • Bieg brzegiem serca – meta coraz bliżej
  • Objazd Jagiellońską- nie dla ciężarówek
  • Nie daj się oszukać
  • Duże utrudnienia w ruchu
  • Coraz więcej Hydroline w Stargardzie
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty
  • Powiatowa Rada Bezpieczeństwa
  • Termin przesunięty
  • Remont wiaduktu na Wyszyńskiego
  • Bezpłatna pomoc w rozliczeniu PIT-a
  • Odkryli Stargard z Prezydentem
  • To już dziś!
  • Można parkować za Janem
  • Krzywoustego – remont lada dzień
  • Budowa rond w Stargardzie – będą utrudnienia
  • Seniorzy garnki lepią
  • Stargard Miastem Przyszłości
  • Nowe wiaty na przystankach
  • Rada Społeczna szpitala
  • Rondo ZNTK
  • Nagroda im. Sławomira Pajora
  • Miasto wesprze szpital
  • Nowe Solarisy wożą pasażerów
  • MPK reaguje na uwagi
  • Wyburzanie kamienicy (wideo)
  • Deszczówka pod kontrolą
  • Pamiętaj o podatku od nieruchomości
  • 500 rodzin czeka na mieszkanie
    Tagi: Wilk, Zając, Mync, mieszkanie socjalne, eksmisja, mieszkanie plus, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1854

       

       Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Zdzisław Wilk, zapytał prezydenta miasta Rafała Zająca o kwestie mieszkaniowe. Z Jego wypowiedzi dowiedzieliśmy się, że na mieszkanie socjalne czeka obecnie 226 rodzin, a na mieszkanie docelowe 123 rodziny. Dodatkowo 200 rodzin czeka na mieszkanie z tytułu eksmisji. Podaż mieszkań wynosi w skali roku od 60 do 100. O realizacji programu Mieszkanie Plus opowiedział zastępca prezydenta Piotr Mync. Okazuje się, że w naszym mieście nie ma ekonomicznych przesłanek, aby mieszkania na wynajem powstały, bo nie ma popytu na mieszkanie z czynszem około 25 zł/m2 (a takie są wyliczenia kosztów). 


     

    fot. archiwum

    MM - 01.02.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Okazuje się, że w naszym mieście podkreślam naszym :)nie ma ekonomicznych przesłanek, aby mieszkania na wynajem powstały, bo nie ma popytu na mieszkanie z czynszem około 25 zł/m2 co Pan za bzdury opowiada,a gdzie ludzie którzy płacą za sam wynajem ponad 1000zł a w mieszkaniu plus nie jest to jedynie czynsz, a całkowita, miesięczna opłata za mieszkanie z możliwością jego wykupu. Bez konieczności zaciągania kredytu.Co za dużo macie mieszkań na wynajem?Co boicie się ,że TBS upadnie, a tam wałki za wałkami a ja nie mam ochoty płacić bandzie urzędników,firmą kolesi co remontują bezustannie to samo i dopłacać w podatkach do pijaków i patologi,a wy ile chcecie 12zł za metr plus opłaty i kaucje 60 tyś na takie coś jest popyt?BZDURA Wystarczy poczytać a nie kłamać Panie Mync bo chętnych jest sporo a podajecie stawkę w której zawarte jest odstępne za odkup , czynsz , woda , śmieci itd. Zaznaczę ,że mieszkanie jest wykończone.
    anty deweloper/kredyt (5.173.192...) 01-02-2019 20:16
    2.
          Już jakiś PiSowski troll zabrał głos, lawirując, kłamiąc i wprowadzając w błąd. Po pierwsze, dla mnie te TBSowskie partycypacje są w kosmicznych cenach, dla desperatów. Ale mieszkanie+ to mega koszt. I teraz "anty deweloperze/kredycie", podlicz koszt PiSowskiego gniota o nazwie Mieszkanie+. Sam wynajem (z prawem do wykupu)to koszt około 17zł za metr kw. Przyjmując mieszkanie 50 metrów to wynajem 850zł. Do tego doliczamy opłaty eksloatacyjne tj. fundusz remontowy, konserwacja windy, pielęgnacje terenów zielonych, media np. prąd na klatce. To kolejny koszt - około 8-9 zł za metr kwadratowy. W przybliżeniu 420 zł. Ile to daje łącznie? Ano 1270 zł. Do tego "życie" tj. prąd, ogrzewanie, woda i ścieki. I co mamy - żeby w tynk, przy niepewności za ie lat i o ile będzie można je wykupić. Jak lawirować prawem to PiS już nam pokazał.
    ... (176.221.121...) 01-02-2019 22:45
    3.
          Popieram ....(176.221.121....) ten człowiek nie ma przysłowiowego "zielonego pojęcia" co pisze. No, cóż tak mu kazano.
    tacki (37.248.161...) 01-02-2019 23:36
    4.
          większość osób z list czeka na mieszkanie, ale tylko takie, które można wykupić z bonifikatą. Na szczęście zmieniają się przepisy i skończy się dziedziczenie po babci przez zasiedzenie mimo wysokich dochodów.
    zxc (5.173.168...) 02-02-2019 07:23
    5.
          Jakie czekanie na mieszkanie. A do pracy i kredyt do banku. Ja tak kupiłem, moja siostra i brat. Wszyscy mamy kredyt na 30 lat, a nie czekanie że nam ktoś da. A mieszkanie + to komunistyczna propaganda na wybory, samorząd ma dać teren a to 30% inwestycji, ceny rosą i kto dopłaci. do pracy i do banku
    mieszkaniec Stargardu (88.156.159...) 02-02-2019 12:02
    6.
          im po prostu to sie nalezy:)
    www (91.241.26...) 02-02-2019 12:32
    7.
          Racja niech Ci czekający zabiorą się do pracy a liczą na drapane.
    Miau (83.20.247...) 02-02-2019 14:24
    8.
          Potem można nie płacić, bo łysy umorzy, my zapłacimy, ważne żeby patologia głosowała na Stargard XXI.
    vonTusk (178.235.183...) 02-02-2019 15:52
    9.
          Już był czas, że 183 przestał wydalać jad i wylewać pomyje na wszystkich. Teraz znowu uwierzył, że on może głosić mowę nienawiści i jest bezkarny. Nie odpowiadajcie na jego jad, na wyzywanie ludzi od patologi. Niemniej jak przekroczy granice, to podawać trzeba sprawę do właściwych organów ścigania. Myślę, że prawnicy miasta mogli by go przytemperować, wyzywanie urzędującego prezydenta miasta słowem ŁYSY może być kosztowne.
    Mikołaj (89.228.245...) 02-02-2019 17:43
    10.
          typowe cebulaki typu"ja płacę kredyt to niech inny też płaci" lub "Pisowski troll" albo "Jakie czekanie na mieszkanie. A do pracy i kredyt do banku" ludzie jak w tym kraju ma się polepszać z taka mentalnością wiadomo mamy kredyty itp.ale nie macie dzieci? wnuków"niech im chociaż będzie lżej i pewnie sami macie te mieszkania za 2 zł z czasów PRLu a teraz każdy taki mądry. Koleżanki syn dostał takie mieszkanie i jest zadowolony nie ma kredytu w banku i nie płaci za wynajem a .. (176.221.121...) 01-02-2019 22:45 a ty ile myślisz płacą ludzie za wynajem plus opłaty 500zł :) zazdrość i buractwo tyle w temacie
    polaczkowo (5.173.192...) 02-02-2019 22:42
    11.
          Dlaczego Jeśli ktoś ma odmienne zdanie to od razu określa się to jako mowa nienawiści
    Zxc (5.173.24...) 03-02-2019 07:50
    12.
          Wracając do tematu mieszkanie plus oraz dopłat do czynszu to pan prezydent zapomniał dodać że dopłaty do czynszu dotyczą tylko nowych mieszkań i tylko przypadków w których deweloper podpisze umowę z gminą natomiast gmina musi podjąć stosowną uchwałę w sprawie dopłat aktualnie brak jest takiej uchwały więc nikt dopłat nie dostanie
    Zxc (5.173.24...) 03-02-2019 07:52
    13.
          W dzisiejszych czasach najlepiej być obibokiem. Zasiłki, dodatki, bonifikaty, 500+, mieszkanie +.... a uczciwie pracujacy na wszystko zapracowac musi sam. Baaaa.... z jego podatkow finansowane sa zasilki dla obibokow...
    Antyobibok (88.156.152...) 03-02-2019 10:47
    14.
          Antyobibok (88.156.152...) 03-02-2019 10:47 nie do końca masz rację przecież nawet ten co zarabia i ciężko pracuje itp. jeśli ma 2 dzieci tez dostaje,mieszkanie plus bardziej dla młodych i też muszą pracować żeby je spłacać i utrzymać.Druga sprawa nikt nie pisał wcześniej o MOPSach,TBSach umorzeniach to jest to o czym piszesz i dzieje sie to od kilkunastu lat i widocznie nie przeszkadza większości bo ponownie wybierają tych samych,a nie programy wprowadzane przez obecny rząd,rozumiem że ktoś jest zły bo ma jedno dziecko i nie dostaje kasy bo przekracza dochody ,ale to widać jaki człowiek jest podatny na propagandę.
    pracująca (5.173.192...) 03-02-2019 12:41
    15.
          Zxc (5.173.24...) czytaj ze zrozumieniem, ... Zdanie ODMIENNE, a wyzywanie kogoś od patologi, czy używanie stygmatu ŁYSY; - to jest mowa nienawiści. Zanim napiszesz, to najpierw zastanów się czy na pewno wiesz co chcesz napisać.
    Mikołaj (89.228.245...) 03-02-2019 19:38
    16.
          Do roboty, bando nierobów A nie liczcie na mieszkanie+.
    Dyzio (37.47.154...) 03-02-2019 21:36
    17.
          Ludzie zejdźcie na ziemię, zainteresowanie udziałem w programie " Mieszkanie Plus" jest duże i w mniejszych miastach jak Stargard. Dziwne że w Stargardzie niema pobytu na takie mieszkania, przecież w czynszu "Mieszkania +" jest opłata z możliwością wykupu mieszkania. W Szczecinie koszt wynajmu mieszkania jest podobny jak Stargardzie i 650 rodzin chce zamieszkać w domach wybudowanych w ramach programu rządowego "Mieszkanie Plus"
    "obserwator" (178.37.88...) 04-02-2019 16:08
    18.
          Program mieszkanie plus przestał być realizowany dotychczasowej formule zamiast tego zaproponował dopłaty do czynszu dla nowych mieszkań decyzja taka została podjęta po analizie pierwszych inwestycji zrealizowanych w ramach tak zwanego programu mieszkanie plus mieszkania wyszły drogie czynsz i opłaty wysokie standard wykonania niski
    Zxc (89.229.245...) 05-02-2019 16:31
    19.
          Prosto ze strony M+:Ze względu na prowadzoną przez rząd reorganizację zasad programu Mieszkanie Plus informacje mogą być nieaktualne. Pracujemy nad aktualizacją serwisu. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
    Zxc (89.229.245...) 05-02-2019 16:39
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: