rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • SBO 2020 - znamy wyniki (1)
  • Chwilowe utrudnienia na nowym rondzie (0)
  • Pierwszej Brygady - zmiany od poniedziałku (2)
  • Już w niedzielę Dzień bez Samochodu (0)
  • Już dzisiaj - IV Stargardzkie Dni Seniora (0)
  • Rusza przebudowa Pierwszej Brygady (9)
  • Tematy wcześniejsze
  • Włosiennicza i Kuśnierzy – będzie chodnik
  • Racławicka i Podchorążych – pojedziemy inaczej
  • Mobilne bilety - bądź eko i zgarnij 5zł
  • Stargardzkie obchody Dnia Sybiraka
  • Wywiad z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem część III
  • Już w ten weekend - Festiwal Food Trucków!
  • Więcej kamer w mieście
  • Cyfrowe mapy geodezyjne
  • Pyrzyckie zyska lepsze skomunikowanie
  • Modernizacja nagłośnienia w SCK
  • Pierwszej Brygady - Konopnickiej: Powiat otrzymał dotację
  • Wywiad z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem część II
  • Konkurs – Festiwal Smaków Food Trucków
  • SBO 2020 - ostatni dzień, żeby oddać głos
  • Ul. Kazimierza Wielkiego - pojedziemy inaczej
  • Ul. Sukiennicza - zamknięta
  • MDK - dodatkowa rekrutacja
  • 30 sierpnia wyłączenie parkomatów
  • MPK - ul. Kazimierza Wielkiego i Przemocze
  • 80. rocznica wybuchu II wojny światowej
  • Europejskie Dni Dziedzictwa
  • Wywiad z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem część I
  • Więcej dróg w PPNT
  • Rzeźby z bukszpanu w Parku Batorego
  • Ulica Łąkowa doczeka się remontu
  • Kolejne odkomarzanie w mieście
  • Stargardzkie obchody Święta Wojska Polskiego
  • Grodzka - zmiana organizacji ruchu
  • Kącik Urody dla seniorów
  • Tajemnice krypty Gröninga
  • Nowa fabryka Hydroline w Stargardzie
  • Stargard w Pomnikach Historii
  • Stargard uczcił rocznicę Powstania Warszawskiego
  • Stargardzkie obchody Powstania Warszawskiego
  • Nowy parking przy Wielkopolskiej
  • SBO 2020 - projekty
  • Usychające nasadzenia przy Al. Żołnierza
  • Bridgestone zainwestuje 36 milionów
  • Nowe oświetlenie w Stargardzie
  • Krzywoustego - zmiana organizacji
  • Stargardzkie obchody Powstania Warszawskiego
    Tagi: Powstanie Warszawskie
    Ilość wyświetleń: 920

       

        Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego odbędą się w naszym mieście w czwartek (1.08.). O 17:00 w Kolegiacie NMP zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania.
     
       Po nabożeństwie uczestnicy przejdą pod pomnik Stargardzianie – Ojczyźnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Tam przedstawiciele władz i organizacji z różnych środowisk złożą kwiaty i zapalą znicze. Mogą to zrobić również chętni mieszkańcy Stargardu.
     
    Wcześniej, w godzinę W (17:00) zostaną uruchomione syreny alarmowe.

    TC - 31.07.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Czy powstanie było potrzebne. Ile ludzi zginęło? miasto zniszczone. Praga czeska stoi piękna, nie ruszana, ludzie żyją. Tam tez była wojna. Wojna sie skonczyła i tam i u nas.
    magnolia (37.8.230...) 31-07-2019 10:45
    2.
          potrzebne czy nie to pamięć się należy!
    zazzaza (83.11.234...) 31-07-2019 14:59
    3.
          Czy upamietanie głupich decyzji tez???
    magnolia (37.8.230...) 31-07-2019 15:30
    4.
          pamięć o poległych ludziach!
    zazzaza (83.11.234...) 31-07-2019 15:34
    5.
          Nie zapominajmy ze większość ludzi tam pomordowanych to ludność cywilna
    My polacy (5.173.185...) 31-07-2019 16:30
    6.
          Kiedyś ludzie mieli "jaja"walczyli o innych i siebie ,a ci co dzisiaj tego nie rozumieją to "****,lemingi i ****** LGTB"
    POLAK (5.173.169...) 31-07-2019 19:33
    7.
          Przez czyjeś głupie decyzję zginęło nie potrzebnie wiele ludzi i miasto zniszczone. Poczytaj sobie dziś na Onecie wypowiedź powstańca jak mieszkańcy Warszawy wtedy znienawidzili AK.
    Smutne (205.201.55...) 01-08-2019 07:49
    8.
          I tak by zrównali Warszawę z ziemią i zabili tyle samo ludzi. Poczytajcie trochę co w planach mieli Niemcy jak by nie było powstania.
    Tak (37.47.182...) 01-08-2019 09:22
    9.
          Wcale nie mieli takich planów, bo za Wisłą stały juz wojska radzieckie, ale przez wybuch powstania celowo nie chcieli wkraczać.
    magnolia (37.8.230...) 01-08-2019 12:07
    10.
          myślę że niezwykle ciężko jest dzisiaj ocenić, czy decyzja o powstaniu była słuszna, czy też nie. Powstańcy nie wiedzieli tego, co wiemy dzisiaj my. Wtedy był duch walki, mieli dość okupacji i byli zdeterminowani. Łatwo osądzać gdy po 75 latach wiemy jak to się skończyło. Ale żyjąc wtedy, w Warszawie, niejeden z nas poszedłby w bój.
    ja (77.115.251...) 01-08-2019 16:43
    11.
          Ta, my tylko szabelka i do boju. Na 8 powstan w historii wszystkie zakończyły się klęską, oprócz 1 wielkopolskiego.
    żałoba narodowa (37.8.230...) 01-08-2019 17:01
    12.
          Co wy wiecie o wojnie i cierpieniach, czy któryś z was przeszedł głód Obozy i katorgi, czy któryś z Was stał pod ścianą śmierci któryś z Was jest inwalidą Wojennym i posiada ubytki wojenne, chyba nie, umiecie tylko komuś ubliżać, czy ktoś z Was przeszedł obozy kacapskie czy szkopskie, czy ktoś z Waszych rodzin zginął w tych Obozach, zanim chcecie dyskutować to najpierw się zastanów bo czyta cała Europa Was . A ja i moja Rodzina to wszystko przeszła, zaliczając to wszystko itp. nie mogę dalej pisać bo to co przechodziłem to serce ściska, przepraszam
    poszkodowany inwalida (5.173.176...) 03-08-2019 21:02
    13.
          Pojęcie o historii macie jak Dulkiewicz...czytać ale nie GW i wyłączyć TVN.
    vonTusk (37.8.230...) 04-08-2019 09:30
    14.
          12. A to tylko ty to przeżyłeś?? takich jak ty było wielu i nie żyją, a ty żyjesz więc nie było tak żle:)
    ale jaja (37.8.230...) 04-08-2019 20:44
    15.
          230 **** kim ty maleńki rozumku jestes, ... Jak ktoś o inteligencji pierwotniaka moze pisa takie bzdury o Pani Prezydent Gdanska. **** osobniku Pan Przewodniczy Tusk jest dla ciebie odlegly niczym KOSMOS. Mieszkam w Gdyni, ale Stargard to Moje Miasto. W Trójmieście Pani Prezydent ma wielkie poparcie i takie brednie jakie wypisujesz nic nie zmienią. Mądrych z Stargardu serdecznie pozdrawiam.
    Rodak z Stargardu (81.190.55...) 05-08-2019 20:23
    16.
          Rodaku z Gdanska , do kogo piszesz 230??, bo takch ip widze kilka. Oj za dużo jodu w tym Gdansku.
    mm (37.8.230...) 06-08-2019 10:11
    17.
          Umyslowy osilek zzrezonował. O takich z okolic sterty obornika udających pochodzenie z pruskiej szlchty mozna napisać tylko tyle ty napuszony von do uczciwej pracy won.
    Z Gdyni rodak z Stargardu (81.190.55...) 06-08-2019 12:03
    18.
          Dajcie spokuj z próbą dyskusji z \"pseudo von frajerem\". Jego inteligencja doruwnyje jego idolowi, on nie wierzy w smierc vodza. On mysli, że jest z narodu panów i nie rozumie dlaczego jest prostakiem.
    Precz z faszyzmem (37.47.244...) 06-08-2019 17:28
    19.
          Te rodak nie przyznawaj się dziadu żeś ze Stargardu *****
    obiektywny (37.47.161...) 06-08-2019 20:30
    20.
          Jak dyskutować z kimś kto pisze "z" zamiast "ze". Tusk faktycznie jest odległy ode mnie, mało na świecie jest takich złodziei i kłamców jak on. Dulkiewicz nie jest prezydentem Trójmiasta tylko Gdańska, chłopie najpierw skończ jakąś edukację a potem bierz się do dyskusji. Ten co walczy z faszyzmem też inteligent " spokuj", podobny analfabeta jak ten **** Komorowski. Von w moim nicku ma tyle wspólnego z pruską szlachtą co ty z inteligencją, może koledzy z SS na obchodach w Gdańsku Ci wytłumaczą, bo oczywiście pojedziesz tańczyć z radością i śpiewem na ustach. Dulkiewicz tańczyła już pod waginami to może i z SSmanami...
    vonTusk (37.8.230...) 06-08-2019 20:33
    21.
          von Tusk. Straszliwy prymityw z Ciebie. Niewiele w Tobie ludzkich cech.. :)
    stargard the best :) (83.11.224...) 07-08-2019 09:38
    22.
          fon bo von dla pustaka to zbyteczny ozdobnik. Taki ineligent zwany nad Wisłą CiMOKIEM nigdy nie zrozumie, ze Trojmiasto popiera ludzi mądrych. Ale czego wymagac od mądrali typu PUSTAK.
    Konstytucja (81.190.55...) 07-08-2019 11:56
    23.
          Nie karmic faskuda, taki wyzywa Pana Tuska, nazywa go złodziejm. Udaje odwanego, a napisz coś o ZWYKŁYM posle fon von, coś tam, os tam. Inteligentny serdecznie pozdrawiam, a żyjącym Powstańcom życzymy zdrowia i pomyślności. W tamtych warunkach zachowali się dzielnie, większość nie wiedziała, że Polske i Stalin i alianci odali w wplywy sowieckie. Ale to już inna historia nie w tym temacie. Nie reagowac na fon-van.
    Nie karmic trola (37.47.210...) 07-08-2019 12:10
    24.
          Ad 22, 23 możecie coś napisać po Polsku i ze zrozumieniem? Widać, że oglądanie TVN-u i czytanie GW Wam nie służy. Choć generalnie po Waszych wypowiedziach to mam wrażenie, że wasza jedyną lekturą są gazetki reklamowe. Poziom inteligencji na poziomie waszych idoli Tuska i Komorowskiego.
    vonTusk (37.8.230...) 07-08-2019 17:07
    25.
          von tusk popieram 100% folksdojczami nie dyskutujemy.
    obiektywny (37.47.175...) 07-08-2019 17:30
    26.
          A w temacie Powstania dalej tak jeden jak i drugi nie ma nic do powiedzenia. Nikt tez rozsądny nie oczekuje od nich odpowiedzi nawet na elementarne pytania. Tak zawsze zachowuje się bezrozumna tłuszcza. Fon von i wino marki bełkot.
    Nie karmic cmoka (37.47.244...) 07-08-2019 17:56
    27.
          Chłopie na temat powstania mam wiekszą wiedzę niż te inteligenty z peło, ale żeby z kimś dyskutować to ten ktoś musi mieć elementarną chociaż wiedzę, a oni ani be ani me ani kukuruku jak kolejny ich idol agent Bolek.
    vonTusk (37.8.230...) 07-08-2019 22:01
    28.
          ty masz "wiedzę " na temat wszelaki, znamy takich, Ogólnokrajowy 'Miszcz" We Wszystkim a słoma z butów wyłazi i weź już tych swoich idoli z czasów styropianu nie promuj bo czasy się zmieniły
    kaszpirovsky (83.11.179...) 08-08-2019 08:00
    29.
          ***** Nie dyskusowac z kimś o takiej *****. OCZYWIŚCIE pełen szacunek dla Powstancow.
    Senior (81.190.55...) 08-08-2019 18:39
    30.
          Powstańcy zrobili więcej niż mogli, za klęskę powstanja odpowiadać powinno kierownictwo. Jednak sytuacja polityczna spowodowała to, że nie byli sadzeni. Życie mieliscie trudne, chwilami tragiczne, a politycy usiłują Wami manipulowac.
    Zdrowie dla Powstańców (37.47.244...) 10-08-2019 20:59
    31.
          Temat tematem, a ktoś o poziome tepego entuzjasty szeregowego posła udaje specjalistę od patryjotyzmu. Broń nas przed umyslowymi kibolami.
    Szacunek dla tych którzy byli (37.47.192...) 12-08-2019 16:43
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: