rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Miłe zaskoczenie: bez świateł przy rondzie (8)
  • Co kryje Miedwie? (1)
  • Spotkania rekrutacyjne – Pracownik Produkcji KK Wind Solutions (6)
  • Woda skażona uranem (0)
  • Starostwo szuka pomysłu na Bielkowo (7)
  • Sprzedali ziemię za bezcen - sprawa w CBA (38)
  • Tematy wcześniejsze
  • XLII sesja Rady Gminy Stargard
  • Frezowania CNC? Poznaj zalety tej obróbki!
  • Zmiany nad Miedwiem
  • Pożyczka na auto – dobry pomysł?
  • Zagrożenie pożarowe w lasach
  • Uważajcie na siebie...
  • Chwilówki online coraz bezpieczniejsze dzięki zaangażowaniu pożyczkodawców
  • Wesoły Dentobus przyjedzie nad Miedwie
  • Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Klępinie
  • Siłownia w Kluczewie
  • Czysta czy brudna?
  • O stanowisko walczą kobiety
  • Uwaga na upały!
  • Papierowa Rewolucja w Szkole Jogi Klasycznej
  • Dzisiaj najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca
  • Zadbaj o formę na lato z opaskami monitorującymi aktywność
  • Czy warto rozpocząć pracę po maturze?
  • Trzeci tor ze Stargardu do Szczecina po 2019
  • 7 potraw na każdą kieszeń - zobacz dania, które niewiele kosztują
  • Nadzwyczajna sesja
  • Składasz wniosek pożyczkę online? Sprawdź, jak go wypełnić
  • Wakacje z Muszkieterami
  • XLI sesja Rady Gminy Stargard
  • Chcemy pożyczyć? A czy wiemy, jak oddamy?
  • Jak dobrze wybrać magazyn?
  • Kiedy remont drogi w Grzędziacach?
  • Ranking najlepszych chwilówek na rynku
  • Jest nadzieja na drogę Krępcewo - Rzeplino
  • Nie będzie drogi tymczasowej
  • Śmierdzący destrukt w Żarowie
  • Żarowo, Pęzino i Krąpiel mało bezpieczne?
  • Akcja poszukiwawcza (wideo) AKTUALIZACJA
  • Mieszkańcy Żarowa skarżą
  • XL sesja Rady Gminy
  • Tanie przelewy międzynarodowe – sprawdź gdzie
  • III - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego
  • Co zrobić, jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w terminie?
  • Niebezpiecznie w Koszewku i Wierzchlądze
  • Kilka słów o montażu domofonów i wideodomofonów
  • XXXIX sesja Rady Gminy
  • Sprzedali ziemię za bezcen - sprawa w CBA
    Tagi: Strachocin, działki, Rada Gminy
    Ilość wyświetleń: 4418

       

       Podczas piątkowej sesji Rady Gminy Stargard, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania do rozpatrzenia sprawy sprzedaży działek w Strachocinie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. 

       W lipcu 2017 został podpisany akt notarialny na zakup kompleksu działek w Strachocinie o łącznej powierzchni ok 11 ha - za kwotę niespełna 118 tys zł, czyli nieco ponad 1 zł za metr kwadratowy.  Kierownikiem Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Stargard jest Dorota Mazur. To ona z ramienia Gminy zajmowała się bezpośrednio nadzorem przy sprzedaży kompleksu działek. Zakupu mienia gminy dokonał jej syn za pośrednictwem pełnomocnika. 

       Komisja Rewizyjna Rady Gminy, po przeanalizowaniu dokumentów nie stwierdziła żadnych uchybień formalnych. Wskazała jednak, że można doszukać się innych przesłanek w zakresie gospodarności i celowości tej transakcji. W związku z tym, że jej uprawnienia wybiegają poza kwestie dokonania sprawdzenia pod względem formalnym, zaproponowała radnym przekazanie sprawy do CBA. Radni w formie uchwały ostatecznie podjęli decyzję. 
     
       Całość dyskusji oraz podjęcie uchwały przez radnych zostało przedstawione w poniższej relacji video. 


    MM - 03.09.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Nieruchomości położone w obrębie Strachocin zostały zakupione przez członka rodziny Pani Doroty Mazur, który prowadzi odrębne gospodarstwo domowe. Nabycia dokonano w lipcu 2017 roku  w drodze I ustnego przetargu nieograniczonego za cenę powyżej ceny wywoławczej ustalonej przez właściciela. Ogłoszenia o przetargu, jak również Wykaz nieruchomości do sprzedaży były upubliczniane na stronie internetowej urzędu gminy, tablicy ogłoszeń urzędu, tablicy sołectwa Strachocin oraz opublikowane w prasie lokalnej tj "Dziennik Stargardzki" w przewidzianych prawem terminach. Link – ogłoszenie o przetargu: http://bip.gmina.stargard.pl/strony/6500.dhtml link –wykaz nieruchomości: http://bip.gmina.stargard.pl/strony/6450.dhtml Pani Dorota Mazur NIE BRAŁA udziału w postępowaniu przetargowym. Przy podpisywaniu  Aktu Notarialnego, nie reprezentowała żadnej ze stron transakcji. Wszystkie czynności związane z przygotowaniem nieruchomości do przetargu, wykonywane były na polecenie zastępcy wójta Jerzego Makowskiego, który także reprezentował gminę przy podpisywaniu Aktu Notarialnego. Cena nabycia nieruchomości, również nie odbiegała od ceny sprzedaży gruntów sąsiednich, identycznie sklasyfikowanych, które były przedmiotem sprzedaży w tej samej lokalizacji w obrocie prywatnym. W ostatnim czasie, w przestrzeni internetowej, ukazały się pod  adresem Pani Doroty Mazur oskarżenia jakobym naruszyła prawo w w.w. sprawie. Oczywiście, „post” ten zamieściła osoba nie podająca bezpośrednich cech  jej tożsamości. Mimo to, występujmy do Prokuratury Rejonowej w Stargardzie o ściganie sprawcy zniesławienia, o którym mowa w art.212 Kodeksu karnego i objęcie tego postępowania oskarżeniem publicznym, w myśl art.60 Kodeku postępowania karnego, jako, że jest funkcjonariuszem publicznym zarówno w świetle wykonywanego zawodu jak i funkcji społecznej Radnej Powiatu Stargardzkiego. Mając na uwadze powyższe prosimy o dokonanie sprostowania informacji nieprawdziwej jakoby Pani Dorota Mazur miała mieć nadzór nad sprzedażą w/w nieruchomości w myśl Ustawy Prawo Prasowe. Z poważaniem Pełnomocnik KWW Doroty Mazur Sebastian Janiak
    Sebastian Janiak (37.248.213...) 03-09-2018 15:22
    2.
          A co ma z tym wspólnego portal??? Do gazety:)
    wybory czas zacząć:) (178.235.182...) 03-09-2018 15:31
    3.
          i tak głosuję na Makowskiego
    ja (31.1.77...) 03-09-2018 15:50
    4.
          Pytanie nalezy zadac nastepujace, dlaczego gmina jak opracowala pare lat temu plan zagospodarowania przestrzennego dla Strachocina nie zmienila przeznaczenia przedmiotowych gruntow rolnych na mieszkaniowe i odpowiednio je podzielic, a nastepnie wystawic dzialki budowlane na sprzedaz. Tak jak robily to inne gminy np. kobylanka. Pozyskana duzo przyzwoitsza bo ok.50-70zl/m2, a nie 1zl/m2 kasa w gminie poprawila by zapewne finanse, ktore wsparly by np.łatanie gminnych drog.
    gospodarny (94.254.139...) 03-09-2018 17:01
    5.
          11 hektarów kupione za 118 tysięcy. Z tych 11 hektarów można zrobić 110 działek po 1000m2. Sprzedac je nawet po 50 tys i mamy 5,5 mln. Można?
    ja (31.1.77...) 03-09-2018 18:10
    6.
          zaczyna sie walka wyborcza w stylu państwa PISlamskiego
    jajapokolana (46.77.179...) 03-09-2018 19:06
    7.
          ad.6 co to znaczy? Aaaaa.... rozumiem w odniesieniu do ad.1 Walka wyborcza!!!!
    Zuza (94.254.135...) 03-09-2018 19:12
    8.
          Kto mieczem wojuje od miecza ginie, zaczął P. Janiak brudną kampanię na łamach Gońca...... teraz chaciał by się zacytować poetę "miałeś hamie złoty róg................." Głosuje na Makowskiego
    Sebix (37.47.136...) 03-09-2018 21:02
    9.
          Obejrzałem cały materiał i nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś tu próbuje oczerniać p. DM. Przecież wyraźnie jest powiedziane, że komisja rewizyjna sprawdziła pod kontem formalnym i nie było żadnych uchybień, a wiec tu kończy się rola p. DM a zaczyna ewentualna odpowiedzialność Wójta i jego zastępcy.
    Jan K. (188.146.0...) 03-09-2018 21:07
    10.
          Pod kontem formalnym nie ale czy było to etyczne ze przygotowała przetarg dla swojego syna (nepotyzm)no i list męża to rady zanim komisja rozpoczęła kontrolę..czy na pewno rola M skończyła się
    mysliciel (83.11.170...) 03-09-2018 21:45
    11.
          A działki w Grzędzicach? były 2 przetargi czekałem na 3 albo rokowania i doczekać się nie mogłem(bo nie sprzedano wszystkich) zadzwoniłem po jakimś czasie i jąkający Pan coś tam pogadał o ponownych kalkulacjach bla bla i cisza po kilkunastu miesiącach zaczęto budować tam domy i teraz pytanie dlaczego nie było przetargu kto kupił za ile i dlaczego je sprzedano "pod stołem" wałek za wałkiem czy to UM czy gmina wszyscy walą na potęgę
    jajo (37.248.39...) 03-09-2018 22:28
    12.
          Kampania nabiera rozmachu... Głosuję i popieram J. Makowskiego.
    Dysan (95.160.35...) 03-09-2018 22:37
    13.
          Za Pajora bylo tak samo. W takim razie tej pani tez sie nalezy rondo. Tylko nie wiem czy ta pani potracila kobiete. Bo jesli nie to z ruchem drogowym nie ma za duzo wspolnego i moga nie przyznac.
    niedam (193.106.155...) 04-09-2018 07:51
    14.
          Jak można sprzedać dobro wspólne za 1-zł za m 2 jak ono po kupnie ma wartość kilka dziesjąt razy więcej a jeszcze sprzedający ma na to wpływ a kupujący to rodzina jest to przestępstwo karane oczekuje roztrzygnjęcia tej sprawy sprawiedliwie i ukarania tych afer a niema pieniędzy na dużo pilnych wspólnych potrzebnych spraw trzeba zobaczyć czy tam nie jest tak że teraz ty kupujesz a jutro ja aferzyści
    PRAGMATYK (91.226.236...) 04-09-2018 07:53
    15.
          A ta PANI założyła komitet wyborczy i startować będzie na stanowisko Wójta więcej takich to rozszabrują dla siebie i swoich POLSKĘ
    PRAGMATYK (91.226.236...) 04-09-2018 08:07
    16.
          Niezła reklama przedwyborcza:)))))
    hehhe (178.235.182...) 04-09-2018 09:12
    17.
          Trudno się dziwić musi mieć kasę na wybory :)
    zbynio (80.53.133...) 04-09-2018 13:16
    18.
          Oficjalnie P. Mazur popierana jest przez PiS, to sobie w kolano dobra zmiana strzeliła. Pojawił się artykuł na GW ciekawe czy Mazur z Janiakiem Michnika pozwą ?
    Observatore (37.47.136...) 04-09-2018 21:48
    19.
          Coś mi tu nie pasuje. Dlaczego komisja zajęła się sprawą dopiero po roku i to przed wyborami? A skoro "nie stwierdzono nieprawidłowości" to dlaczego kieruje sprawę do CBA ? Dym?
    zenek (89.229.101...) 04-09-2018 22:04
    20.
          Wątpliwosci komisji dotyczą tego co działo się przed przetargiem i zaraz po nim a tego komisja nie może badać nie ma takich uprawnień a tak na marginesie sprawdziłem na BIP pod dokumentami przygotowanymi do przetargu podpisala się pani DM
    ya (83.11.177...) 05-09-2018 09:30
    21.
          Ciekawe jak się to skończy ?
    ? (89.229.101...) 05-09-2018 10:40
    22.
          ciekawe czy jakieś warunki zabudowy zostały już wydane i na co??
    danka (83.11.74...) 05-09-2018 14:52
    23.
          Analogiczna sytuacja miała miejsce kilka lat temu tylko wtedy beneficjentem przetargu gruntów gminnych był syn Pani Sekretarz Gminy Stargard. Ci wszyscy urzędnicy gminni są do zaorania przez CBA
    ABC (78.133.233...) 05-09-2018 15:49
    24.
          Ciekawy jestem jak kandydatka na wójta i jej sztab wyborczy wytłumaczy dzieciom ze Strachocina i Grzędzic, że nie będą miały rozbudowanych szkół bo pieniążki, które winna mieć gmina - zarobiła rodzina. Nijak to się ma do hasła cyt..."moja mała Ojczyzna - Gmina Stargard"... Niestety wziął górę interes prywatny nad potrzebami społecznymi i to jest fakt.
    mieszkaniec gminy (193.106.155...) 05-09-2018 21:05
    25.
          Mieszkaniec gminy - aleś się chłopie zamotał.
    zbych (89.229.102...) 05-09-2018 23:06
    26.
          no to gdzie było to obwieszczenie o przetargu?? chyba że tylko we wsi gdzieś sołtys dostał do wiadomości
    fa (83.11.234...) 06-09-2018 08:31
    27.
          Bogdan Mazur pełnomocnik prawny Łukasza Mazura W odpowiedzi na liczne posty umieszczane na forach internetowych przez osoby, które nie mają odwagi podać swoich prawdziwych danych personalnych wyjaśniam co następuje. 1.Osobiście brałem udział w przetargu na zakup działek po nielegalnej żwirowni w Strachocinie. Zważywszy ,że syn pracuje w różnych rejonach naszego globu począwszy od USA do Australii i często przebywa poza Polską, reprezentuję jego interesy w kraju. Kłamstwem i oszustwem jest, że to rodzinka kupiła ziemię. Jest to wyłącznie inwestycja mojego syna, który prowadzi odrębne gospodarstwo domowe. 2.Przed udziałem w przetargu dokładnie przeanalizowaliśmy sytuację , zwłaszcza że w zakres czynności w urzędzie wchodzi nadzór nad gospodarką nieruchomości matki Łukasza Mazura. Z tych powodów wszelkie procedury związane z przetargiem były dopięte na ostatni guzik zgodne z obowiązującym prawem, co potwierdza protokół z kontroli komisji rewizyjnej publikowany na BIP urzędu .Kierownik referatu wyłączona była z procedur przetargowych. Zrobiono to po to, żeby takie mendy podpisujące się np. PRAGMATYK, JA, można było pociągnąć do odpowiedzialności , za szerzenie fałszywych niezgodnych z prawdą pomówień. 3.Przedmiotowe działki wcześniej wykorzystywane były jako nielegalna kopalnia żwiru. Podobno z pozyskanego piachu wybudowano całą STARÓWKĘ w Stargardzie. Następnie przez ostatnie 30 lat tereny służyły jako wysypisko śmieci. Znajduje się tam dosłownie wszystko, azbest, opony, wraki samochodów, plastik, gróz. Wstępne koszty oczyszczenia oscylują w kwocie ok 100 tys. zł. Nie wiadomo dokładnie co się znajduje w zarośniętym i przysypanym ziemią podłożu. Ponadto w części działki przebiegają dwa rurociągi gazowe o średnicach Ø700 i Ø 500 mm. Będzie budowany trzeci o średnicy 1m. Jakiż debil pseudonim ( JA) pisze o niskiej cenie, podziale i sprzedaży działek budowlanych. Spróbuj coś na tym terenie tanio i szybko wybudować , zapytaj ludzi którzy się na tym znają, nie swojej informatorki ; zapytaj kompetentne osoby z branży budowlanej. 4.Kupując nieruchomość zakładaliśmy wybudowanie hospicjum , domu opieki dla osób starszych. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Decyzja o warunkach zabudowy to tylko OPINIA , każdy nawet nie będąc właścicielem może o taką wystąpić, syn może tam chcieć wybudować np.lotnisko czy park rozrywki…ma takie prawo i może o to zapytać gminę. Inną rzeczą jest realizacja przedsięwzięcia. 5.Sprawa ma podtekst wyłącznie polityczny , związany z wyborami, i najprawdopodobniej inspirowany przez osoby pracujące niegdyś w służbach specjalnych w dawnym ustroju.Również w pamięci intrygantów są dawne porachunki sprzed kilku lat np. przegrane postępowanie w prokuraturze w sprawie zalania prywatnej łąki w Małkocinie. Mają one niezbędną wiedzę i umiejętności w manipulowaniu faktami i ludźmi, szkolono ich w tym przez lata. Sprawa ma również drugi podtekst, których wiąże się z podjęciem działań przez radę gminy, wtedy jeszcze nielegalnych i udostępnieniu danych osobowych, nr pesel, i innych moich, syna i synowej. Były to działania nielegalne wbrew przepisom ustawy o ochronie danych osobowych – RODO- . Niesie to bardzo poważne konsekwencje prawne dla wszystkich osób, które te dane udostępniły. Sprawa została skierowana do odpowiedniego urzędu. Osoba podpisująca się MYŚLICIEL podała fałszywe informacje wprowadzając w błąd opinię publiczną . List do rady napisałem właśnie z powodu tego że komisja zaczęła rozpatrywać sprawę przed podjęciem uchwały o kontroli, łamiąc w tym przepisy RODO. Udowodnię to MYSLICIELOWI przed sądem. Są protokoły i będą zeznana. 5. Z mojej niejako inicjatywy sprawę skierowano do CBA. Nie jest to atak skierowany przeciwko z-cy Wójta , który jest konkurentem w wyborach samorządowych mojej żony. On nadzorował sprawę przetargu i można go podejrzewać o dużo ale o przychylność do ustawienia przetargu to jest czysta fantazja. Dokumenty na pewno były wielokrotnie sprawdzane. Chyba radni też wiedzieli o tym przetargu na sesji chyba było to poruszone . A może tylko wpadli na herbatkę i ciasteczka i jakiś przetarg im po prostu zwisał , a teraz robią z tego aferę. Gdyby mieli honor już by się podali do dymisji, zrezygnowali i nie startowali w wyborach. Działki sprzedano w licu 2017r.informację o tym radni uzyskali na sesji we wrześniu 2017r., i co nagle! rok później ich olśniło ? tuż przed wyborami? Wycena działki na 1,00 zł za m2 nie odbiega znacząco od ceny działek sprzedanych na tym wysypisku. W tym kompleksie działek w tej samej klasyfikacji w obrocie prywatnym sprzedano działki po 0,79 zł za m2.Zawarty Akt Notarialny rozwieje wątpliwości. Najprawdopodobniej rzeczoznawca wziął to pod uwagę przy wycenie, mając na względzie działki sąsiednie. Nasuwa się pytanie: dlaczego komisja rewizyjna nie zaprosiła na sesję rzeczoznawcy, który z pewnością uzasadniłby sporządzony operat. Dlaczego radni nie pofatygowali się pojechać i zobaczyć : jaki kwiatek” jest przedmiotem dyskusji. Kto miał w tym interes, w kogo wymierzony. Od kiedy to, emerytowana policjantka posiada wiedzę z zakresu szacowania wartości nieruchomości? Kompleks działek jest w chwili obecnej częściowo ogrodzony, monitorowany . Są już pierwsze sprawy związane z próbami wysypania śmieci na ten teren. Podpisujący się MIESZKANIEC GMINY – gdzie Pan/PANI byli jak budowało się inne obiekty w gminie, pytaliście radnych czy są to obiekty potrzebne, a może środki finansowe trzeba było przeznaczyć na szkoły, drogi. Startujcie w wyborach na radnych , może nie będzie dobrze ale na pewno śmiesznie.
    Bogdan Mazur (83.23.183...) 06-09-2018 18:20
    28.
          Brawo Panie Mazur! Wielki szacun za odwagę i odkrycie kart. Trzymam kciuki za rychłe rozwiązanie sprawy, bo zdaję sobie sprawę z tego,że zniszczyć kogoś można błyskawicznie. Później na PRZEPRASZAM nie będzie nikogo stać. Mnie i wielu innym na pewno bliżej będzie do Pana informacji, podpisanych z imienia i nazwiska niż do tych co podjudzają, motają, zagrywają poniżej pasa, podają wiadomości niesprawdzone, nieprawdziwe - aby pisać, tylko dlatego - że Pani Dorota ma wielu zwolenników. Ale zapominają też o jednym starym i sprawdzonym przysłowiu -\"nie ważne co o tobie piszą, ważne żeby pisali\". Tak jest i w tym przypadku. Głowa do góry. Pozdrawiam.
    zbych (89.229.102...) 06-09-2018 19:17
    29.
          Kabaret w czystej postaci! Pełnomocnik składa zawiadomienie do CBA na co? Na niegospodarność gminy czy sam na siebie bo w tych wątkach łatwo się pogubić.
    Zuza (94.254.230...) 06-09-2018 22:41
    30.
          Zuza -czytaj ze zrozumieniem (tak własnie mieszacie), P.Mazur napisał - "Z mojej niejako inicjatywy....." . Rzeczywiście macie problemy z interpretacją a potem wychodzi jak zwykle i rączka w górę? Prawda?
    zbych (89.229.102...) 07-09-2018 07:12
    31.
          Mąż nie móg kupić z racji ogona który się za nim ciągnie, żona nie mogła kupić z racji że przygotowała "przetarg. Kupił syn, tzw biznes rodzinny. I tu się objawia przedsiębiorczość kandydatki którą się tak chwaliła. "Tego już nie pomaluje"
    oszukany (78.133.233...) 07-09-2018 10:14
    32.
          I znow ma wokandzie wielki pan SEBASTIAN J. Czlowiek bez skazy i z wielkim zmiennym mysleniem. Gdzie wiatr zawieje tam sebastian. Gdzie by tu kolejny kij w mrowisko wsadzic?? O ile dobrze pamietam w wczesniejszych wyborach agitowal kandydatke z pezina.i klops znow nie wyszlo... Hmm gdzie by tu sie zameldowac..? Glosowac na wójta czy na? Prezydenta?? Sebastian J admin gonca stargardzkiego. Czlowiek lubiacy wode mącic... Nieważne czy słusznie. Moim zdaniem nie pomoze on pani D.M.
    Gmina (188.146.234...) 07-09-2018 15:43
    33.
          A moim- pomoże.
    zbych (89.229.102...) 07-09-2018 19:12
    34.
          W tych wyjaśnieniach i usprawiedliwieniach obrażacie i piętnujecie ludzi którzy bronią i dbają o nasze resztki wspólnego dobra przez nie merytoryczne wpisy w obronie, ludzie mają prawo i obowiązek tak to pojmować i ich nie obrażajcie bo to światczy o was i całej tej sprawie
    PRAGMATYK (91.226.236...) 08-09-2018 08:32
    35.
          I o Tobie też ŚWIATCZY - pragmatyku.
    zbych (89.229.102...) 08-09-2018 18:27
    36.
          Ludzie dzielą się na CHCIWYCH,PAZERNYCH i na ZAWISTNYCH,ZŁOŚLIWYCH i w tej POWIEŚCI oto chodzi i to było zaplanowane już wcześniej tylko nadarzyła się okazja i czas
    PRAGMATYK (91.226.236...) 09-09-2018 10:30
    37.
          Pragmatyk rozumiem, że przypisujesz komuś tą chciwość i pazerność bo sobie zawistność i złośliwość.
    zbych (89.229.101...) 11-09-2018 21:04
    38.
          Ja mówię o tych co udają i głąba palom a złapali się za łby jedni z CHCIWOŚCI ,PAZERNOŚCI a drudzy z ZAWIŚCI ,ZŁOŚCI a są kolegami i razem przebywają i o sobie dużo wiedzą