rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Krypta Petera Gröninga w Stargardzie (0)
  • Solidne narzędzia w Twoich rękach (1)
  • Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką (0)
  • Którego stomatologa wybrać? (0)
  • Konkurs z okazji Dnia Ojca! (0)
  • Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez prezydenta (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Planowane zwiększenie zatrudnienia w województwie
  • Na ratunek pupilowi
  • Oferta wakacyjna dla najmłodszych 2019 r
  • Klub Młodego Programisty w Stargardzie
  • Familiologia na US
  • Turniej Przyrodniczy dla uczniów
  • Międzyszkolny Konkurs Motoryzacyjno-Kulinarny
  • Skup i złomowanie aut w Szczecinie
  • Finał XIII Ogólnopolskiego konkursu
  • Umowa w sprawie z MON
  • Podpisanie Umowy Patronackiej w ZSnr5
  • Uczniowie o samorządzie
  • Bartosz Kwiecień w prestiżowej dwudziestce
  • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Strajk nauczycieli zawieszony
  • Egzamin z pierwszej pomocy zdali celująco
  • ZS 2 dementuje plotki
  • Testy gimnazjalne dzień 2
  • Egzaminy gimnazjalne w Stargardzie
  • CKP popiera strajk ale nie może uczestniczyć
  • Największy od 25 lat strajk nauczycieli
  • Strajk nauczycieli w Stargardzie
  • Strajk od poniedziałku?
  • SP 2 – ruszyła przebudowa
  • Niebiesko w Teatrze Letnim
  • Kryształowa Maska dla Uśmiechu
  • Książka, która mnie zafascynowała...
  • Śladami Koziołka Matołka
  • Młodzież ma wybór
  • Turniej Jednego Wiersza
  • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
  • Mistrz Ortografii 2019
  • O Stargardzie wiedzą wszystko
  • XIII Turniej Motoryzacyjny
  • Warsztaty dla pasjonatów nauki
  • Młoda Krew Ratuje Życie
  • Dołącz do Klubu Młodego Programisty
  • Walczą o indeks uczelni technicznych
  • Znane i nieznane historie
  • Festiwal Języków Obcych
  • Budynek oświatowy na Pyrzyckim zachwyca
    Tagi: przedszkole, Pyrzyckie, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2304

       

       To co zdawało się być niemożliwe okazało się do wykonania. 3 września dzieci rozpoczną swoją naukę przedszkolną i wczesnoszkolną w nowym obiekcie oświatowym przy ul. Twardowskiego. To niespełna rok po tym jak została w ziemię wbita pierwsza łopata.

       - Cały czas pracujemy nad tym, żeby miejsc w przedszkolach było coraz więcej. Podnosimy też standard istniejących już placówek. Jestem pewien, że funkcjonalność tego budynku spełni oczekiwania i potrzeby dzieci, ich rodziców, a także pracowników placówki. Cieszę się, że STBS poprowadził budowę tak sprawnie – mówił prezydent Rafał Zając, który w tym tygodniu odwiedził wraz ze swoimi współpracownikami teren inwestycji.

       Budowa obiektu trwała 11 miesięcy, a inwestycję na zlecenie Miasta skutecznie przeprowadziło Stargardzkie TBS. Koszt wyniósł ponad 10 milionów złotych. Jednak standard placówki jest bardzo wysoki, a z zewnątrz obiekt po prostu zachwyca aranżacjami. W placówce, która znajdzie się w strukturze Szkoły Podstawowej nr 6 będzie miejsce dla 125 przedszkolaków i dwa razy tylu uczniów klas 1-3.

       Budynek jest wyposażony w windę i kamery monitoringu. Meble są dostosowane do wzrostu dzieci. Placówka jest wyposażona w mnóstwo pomocy dydaktycznych. Dodatkowo posiada pełne zaplecze sanitarne i kuchenne. To charakterystyczne dla stargardzkich przedszkoli publicznych, że posiłki są przygotowywane na miejscu.
    Teren wokół jest również optymalnie zagospodarowany - duży parking, nasadzenia, latarnie, ławeczki.

    fot: UM Stargard

    stargard.pl - 08.08.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Kawał dobrej roboty. Rzadko spotykany na tego typu budowach ład i porządek. Brawo pomysłodawca, inwestor i przede wszystkim wykonawcy. Brawo dobra zmiana...
    joTes (83.11.175...) 08-08-2018 16:21
    2.
          Ten co tak zachwala to chyba pracownik Urzędu, trzeba napierw wyremontować stare Przedszkola, a są stare różne hale i budyki które można adaptować za tanie pieniądze aby powstawały Przedszkola w Stargardzie ale to trzeba mieć pomysły i takich ludzi, a nie leserów aby brały tylko za darmo kasę
    obserwator stargardu (94.254.138...) 08-08-2018 17:16
    3.
          Pierwszy zachwycony łysy przedszkolak juz jest😀
    Zuza (94.254.228...) 08-08-2018 19:13
    4.
          Ad. 2 "tanie pieniądze" - co to takiego? Czyżbyś kantor prowadził?
    he he (89.228.245...) 08-08-2018 21:51
    5.
          Przedszkola do remontu ale basen to ma byc nowy :)
    Hehe (5.60.125...) 09-08-2018 06:58
    6.
          mam nadzieję że będą kolejne a "dobrej zmiany" do tego nie mieszać bo to nie ich zasługa, Zuza zazdrość ci mózg zżarła ?
    Kleo (83.11.135...) 09-08-2018 08:14
    7.
          NIE( odpowiedź dla Kleo) bo niby z jakiego powodu? Testosteron w normie, owłosienie również, zadowolenie stałe. A i badanie EEG w normie. Spokojnie
    Zuza (94.254.229...) 09-08-2018 09:51
    8.
          Zuza zmień lekarza
    Dyzio (37.47.146...) 09-08-2018 12:24
    9.
          Chyba niewiele to pomoże...
    Kleo (83.11.135...) 09-08-2018 13:04
    10.
          Ja się cieszę, że Stargard tak dynamicznie się zmienia i rozwija, a szkoła na os. Pyrzyckim jest przepiękna!!! Zapewne każde dziecko chciałoby do takiej chodzić. Przykre jest to, że osoby odwiedzające pierwszy raz nasze miasto są nim zachwycone, a niektórzy stargardzianie cudze chwalą, a swojego nie doceniają. Taka wada współczesnych ludzi:).
    szczęśliwa mama (82.160.76...) 09-08-2018 13:37
    11.
          Akurat tego typu placówki na os. Pyrzyckim brakowało. I dobrze że powstała. Poprawia jakość życia mieszkańcom. Trzeba brać pod uwagę też to, że dzięki tej inwestycji zmniejszy się liczba dzieci nie zakwalifikowanych do przedszkola w nowym roku przedszkolnym. Zostało jeszcze Kluczewo. Nie popieram obecnego prezydenta ale bądźmy obiektywni. Basen też będzie remontowany a nie stawiany od nowa i też jest potrzebny mieszkańcom. Wierzę że w następnych latach remontu doczeka się któreś z przedszkoli na os. Zachód
    a (31.0.68...) 09-08-2018 14:42
    12.
          Najlepszą lokalizację ma przedszkole na Miesza I, tam zawsze jest najwięcej chętnych.
    xyz (109.243.235...) 09-08-2018 15:27
    13.
          Ad.8,9 czytajcie ze zrozumieniem a potem z czystym sumieniem atakujcie. Składam to na wysoką temperaturę.
    Zuzae (94.254.165...) 09-08-2018 16:50
    14.
          Szkoda ze nie w Kluczewie:)) To powinno byc w centrum miasta, a nie gdzieś na obrzezach miasta. !!!
    zawiedziona matka (178.235.182...) 09-08-2018 19:43
    15.
          Freizeit uspokój się, zmieniłeś się w zawiedzioną matkę???
    xc (83.11.71...) 10-08-2018 09:43
    16.
          xc bierz sie za robote bo stołek zagrozony:) Wybory:)
    pc (178.235.182...) 10-08-2018 10:24
    17.
          mój stołek niezagrożony (własna działalność gospodarcza) , urzędowa robota za to Tobie się marzy...
    xc (83.11.71...) 10-08-2018 10:45
    18.
          W urzedzie teraz trzeba miec dzialalnosc??:))
    bareja (91.226.236...) 10-08-2018 12:22
    19.
          Ad 14. Mózgożer u Ciebie chyba przymiera głodem :))) W centrum są szkoły i przedszkola. Miasto niesamowicie pięknie się rozwija, zatem oczywistym jest i logicznym, że na zewnętrznych dzielnicach trzeba budować :) Tylko przyklasnąć, oby tak dalej!
    stargard the best :) (83.11.84...) 10-08-2018 14:46
    20.
          Z miasta mam wozic poza miasto?? walnij sie w czerep.
    magnolia (178.235.182...) 10-08-2018 15:06
    21.
          Polecam Ci nr 20 zapoznac sie z granicami administracyjnymi miasta, zanim do końca sie ośmieszysz :) no chyba to, ze to tylko ta zwykla ludzka zawisc w Tobie gra. Gdyby kierowac sie Twoim "rozumowaniem" zadne miasto by sie nie rozwijalo :) geniusz, normalnie geniusz
    Lolly pop (37.248.164...) 13-08-2018 06:46
    22.
          Kto bedzie woził dzieci z centrum na Pyrzyckie???
    chore (178.235.182...) 13-08-2018 10:36
    23.
          Nikt ale mieszkańcy pyrzyckiego którzy wożą dzieci do miasta zwolnią miejsca.
    a (31.0.65...) 13-08-2018 11:40
    24.
          Ad 22. Swoją wypowiedzią zabiłeś ostatnia iskierkę nadziei, że jednak obejdzie się u Ciebie bez silnych leków :))))
    stargard the best :) (83.11.92...) 13-08-2018 13:06
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: