rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Krypta Petera Gröninga w Stargardzie (0)
  • Solidne narzędzia w Twoich rękach (1)
  • Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką (0)
  • Którego stomatologa wybrać? (0)
  • Konkurs z okazji Dnia Ojca! (0)
  • Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez prezydenta (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Planowane zwiększenie zatrudnienia w województwie
  • Na ratunek pupilowi
  • Oferta wakacyjna dla najmłodszych 2019 r
  • Klub Młodego Programisty w Stargardzie
  • Familiologia na US
  • Turniej Przyrodniczy dla uczniów
  • Międzyszkolny Konkurs Motoryzacyjno-Kulinarny
  • Skup i złomowanie aut w Szczecinie
  • Finał XIII Ogólnopolskiego konkursu
  • Umowa w sprawie z MON
  • Podpisanie Umowy Patronackiej w ZSnr5
  • Uczniowie o samorządzie
  • Bartosz Kwiecień w prestiżowej dwudziestce
  • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Strajk nauczycieli zawieszony
  • Egzamin z pierwszej pomocy zdali celująco
  • ZS 2 dementuje plotki
  • Testy gimnazjalne dzień 2
  • Egzaminy gimnazjalne w Stargardzie
  • CKP popiera strajk ale nie może uczestniczyć
  • Największy od 25 lat strajk nauczycieli
  • Strajk nauczycieli w Stargardzie
  • Strajk od poniedziałku?
  • SP 2 – ruszyła przebudowa
  • Niebiesko w Teatrze Letnim
  • Kryształowa Maska dla Uśmiechu
  • Książka, która mnie zafascynowała...
  • Śladami Koziołka Matołka
  • Młodzież ma wybór
  • Turniej Jednego Wiersza
  • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
  • Mistrz Ortografii 2019
  • O Stargardzie wiedzą wszystko
  • XIII Turniej Motoryzacyjny
  • Warsztaty dla pasjonatów nauki
  • Młoda Krew Ratuje Życie
  • Dołącz do Klubu Młodego Programisty
  • Walczą o indeks uczelni technicznych
  • Znane i nieznane historie
  • Festiwal Języków Obcych
  • Strajk nauczycieli w Stargardzie
    Tagi: strajk, nauczycieli, Stargard
    Ilość wyświetleń: 3372

       

       Rodzice uczniów pytają Urząd Miejski o funkcjonowanie szkół i przedszkoli w przypadku protestu pedagogów. Mimo, że Miasto Stargard nie jest stroną w sporze nauczycieli z rządem, prezydent Rafał Zając powołał zespół pracujący nad zminimalizowaniem skutków strajku odczuwalnych dla uczniów i ich opiekunów.

       Nauczyciele – jak każda grupa zawodowa – mają ustawowo zapewnione prawo do strajku. Ograniczanie go przez dyrektorów szkół i przedszkoli lub przez samorząd jest niedozwolone. Prezydent Rafał Zając spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli. Sytuacja jest dynamiczna. Mimo przeprowadzonego referendum wciąż na sto procent nie wiadomo, ilu nauczycieli miałoby przyjść w poniedziałek do pracy.

       Na teraz pewne jest, że w strajku nie wezmą udziału przedszkola miejskie nr 3, 4 i 6. W przypadku szkół podstawowych deklarację protestu złożyły wszystkie. W każdej placówce część rodziców zrezygnowała z przyprowadzenia dzieci. Według dzisiejszego (4.04.) zapewnienia dyrektorów we wszystkich placówkach będzie zapewniona opieka dla części dzieci z klas 0-3, np. w świetlicy.

       Prezydent uzgodnił, że aby pomóc szkołom i przedszkolom, wsparcia w opiece udzielą pracownicy Książnicy Stargardzkiej, Młodzieżowego Domu Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historycznego, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Stargardzkiego Centrum Kultury. Pomogą placówkom w organizacji zajęć świetlicowych. – W ten sposób zapewnimy funkcję opiekuńczą, bez prowadzenia lekcji i nauki – mówi prezydent Rafał Zając.

       Rodzice i opiekunowie, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dzieciom do 8. roku życia, alternatywnie mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego z powodu nieprzewidzianego zamknięcia szkoły. Druki wniosków można pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wypełnione trzeba złożyć u pracodawcy.

       – Ponadto ustaliliśmy z szefami wszystkich miejskich jednostek, że w razie potrzeby rodzice mogą przyjść do pracy z dziećmi. Taką możliwość będą miały też osoby zatrudnione w Urzędzie Miejskim. Apeluję także do wszystkich pracodawców o to, żeby pozwolili na to swoim pracownikom. Sytuacja może być trudna dla wszystkich, dlatego uważam, że powinniśmy wykazać się zrozumieniem położenia, w jakim jesteśmy – mówi prezydent Rafał Zając.

       Dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli zadeklarowali, że rodzice i opiekunowie zostali poinformowani o możliwym poniedziałkowym proteście oraz dostępnej opiece. Jeżeli do kogoś nie dotarł taki komunikat, powinien skontaktować się z konkretną placówką.
     

    stargard.pl - 05.04.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Polscy nauczyciele spędzają w szkole najmniej czasu spośród wszystkich nauczycieli państw OECD W kontekście zbliżającego się strajku nauczycieli warto przypomnieć dane z raportu "Education at a Glance 2018" przygotowanego przez OECD. Wynika z niego, że polscy nauczyciele spędzają w szkole najmniej czasu spośród wszystkich nauczycieli z państw rozwiniętych (skupionych w OECD). W przypadku naszego kraju to 3,15 godz. dziennie dla nauczycieli podstawówek oraz 2,7 godz. dziennie dla nauczycieli gimnazjów i szkół średnich. Okazuje się, że nauczyciele z państw OECD przy tablicy spędzają średnio aż o 36 proc. więcej czasu od polskich nauczycieli. Sławomir Broniarz zapowiedział nie tak dawno, że kierowany przez niego Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) będzie niebawem organizował strajk nauczycieli, a jako termin protestu bardzo poważnie brany jest pod uwagę wiosenny czas egzaminów. Wcześniejszą formą protestu było masowe wyłudzanie przez nauczycieli L4, a w konsekwencji odwoływanie zajęć lekcyjnych. Nie ulega wątpliwości, że nauczyciele powinni zarabiać więcej niż np. szeregowi pracownicy supermarketów. Pytanie jednak czy stosowanie patologicznych metod nacisku jest w tym przypadku właściwe? Co też zrobić z komunistycznym reliktem jakim jest tzw. Karta nauczyciela? Dzisiaj wśród największych uprawnień nauczycieli regulowanych przez wspomnianą Kartę są: 18-godzinny tydzień pracy (tzw. pensum) przy nieweryfikowalnym czasie pracy poza szkołą, 79 dni urlopu, roczne urlopy płatne "na podratowanie zdrowia", demotywująca i nieweryfikowana ścieżka awansu nauczycielskiego czy jednorazowe zasiłki w wysokości dwóch miesięcznych pensji. Efektem 18-tygodniowego tygodnia pracy jest to, że polscy nauczyciele pracują w szkole najkrócej spośród wszystkich nauczycieli z krajów rozwiniętych (skupionych w OECD). Poniżej prezentuje garść statystyk dotyczących nauczycieli z raportu "Education at a Glance 2018" przygotowanego przez OECD: POLSKA - 2017 ROK: Liczba godzin spędzanych na pracy w szkole w ciągu roku: Nauczyciel podstawówki: 564 godz. / rok Nauczyciel gimnazjum: 478 godz. / rok Nauczyciel liceum/technikum: 473 godz. / rok Liczba dni spędzanych na pracy w szkole w ciągu roku: Nauczyciel podstawówki: 179 dni / rok Nauczyciel gimnazjum: 177 dni / rok Nauczyciel liceum/technikum: 175 dni / rok Liczba godzin spędzanych na pracy w szkole w ciągu dnia: Nauczyciel podstawówki: 3,15 godz. / dzień Nauczyciel gimnazjum: 2,70 godz. / dzień Nauczyciel liceum/technikum: 2,70 godz. / dzień ŚREDNIA OECD - 2017 ROK: Liczba godzin spędzanych na pracy w szkole w ciągu roku: Nauczyciel podstawówki: 777 godz. / rok Nauczyciel gimnazjum: 695 godz. / rok Nauczyciel liceum/technikum: 647 godz. / rok Liczba dni spędzanych na pracy w szkole w ciągu roku: Nauczyciel podstawówki: 183 dni / rok Nauczyciel gimnazjum: 181 dni / rok Nauczyciel liceum/technikum: 180 dni / rok Liczba godzin spędzanych na pracy w szkole w ciągu dnia: Nauczyciel podstawówki: 4,25 godz. / dzień Nauczyciel gimnazjum: 3,84 godz. / dzień Nauczyciel liceum/technikum: 3,59 godz. / dzień Z oficjalnych danych Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) wynika, że w 2018 roku początkujący nauczyciel (stażysta) zarabiał miesięcznie średnio 2087 zł na rękę, a nauczyciel kontraktowy średnio 2309 zł na rękę. Nieco lepsze zarobki zaczynały się dopiero przy nauczycielach mianowanych. Tutaj średnie zarobki sięgały pułapu 2976 zł na rękę. Z kolei nauczyciele dyplomowani w ubiegłym roku zarabiali średnio 3784 zł na rękę. Nie ulega wątpliwości, że zarobki nauczycieli - szczególnie tych z niedużym stażem pracy - muszą wzrosnąć. Nie może być bowiem tak, że bardziej opłaca się iść pracować w hipermarkecie aniżeli w szkole. Stąd postulat podwyżek o 1000 zł, jaki forsuje ZNP, wydaje się być jak najbardziej racjonalny. Problemem jest jednak Karta nauczyciela, która w mojej ocenie generuje patologiczne relacje pracownicze (vide: powyższe statystyki) i z tego powodu powinna być zniesiona. Pytanie: czy w tej sprawie w ogóle możliwy jest kompromis?
    waldek (80.53.133...) 05-04-2019 11:19
    2.
          Nie jest możliwy bo tu chodzi o wybory a nie nauczycieli. ZNP jest zaangażowane politycznie po stronie opozycji, co widać, słychać i czuć.
    Jadsio (188.147.34...) 05-04-2019 13:42
    3.
          Jadsio (188.147.34...) 05-04-2019 13:42 dokładnie ,ale przeraża mnie ta część nauczycieli którzy głośno szczekają jacy to poszkodowani są ,a jak widać i słychać mają tak naprawdę b.dobrze i porównują się do innych ciekawy jestem czy zamieniła by się z pielęgniarką co myje brudne pupy,czy zamieniła by się z policjantką szarpiącą się w nocy z menelami?A i tak łącznie maja najwięcej wolnego i wypłaty powinni moim zdaniem im uciąć te godziny bo w szkole 4 a korepetycje(50zł/h minimum)nie są już rejestrowane i nawet nie opodatkowane.Moja znajoma nauczycielka mówi wprost w szkole ma ok 3000tyś poza następne tyle bez podatku a i tak ma mnóstwo wolnego czasu.
    ciekawski (5.173.208...) 05-04-2019 14:03
    4.
          Niech pracuja tak jak kazdy po 40 godzin tygodniowo, 30 dni urlopu a nie 2 miesiace + 2 tygodnie ferii.
    uczeń (37.8.230...) 05-04-2019 15:14
    5.
          Uczeń, zmieniasz kolor i nazwy jak kameleon;- załóż prywatną szkołę, znajdź dobrych nauczycieli i zatrudnij ich na 40 godz. No i wyślij do tej szkoły uczniów, życzę powodzenia. A tak na marginesie, zostań ponownie uczniem, może jeszcze czegoś oprócz populizmu się nauczysz. Nauczyciele trzymajcie się, mądrzy rodzice i mądrzy uczniowie Was rozumieją i popierają.
    Mikołaj (89.228.245...) 05-04-2019 20:10
    6.
          Do tej pory każdy wilicza średnią. Rząd mówi że nauczyciele zarabiają dużo, nauczyciele mówią że są biedni i zarabiają mało. Proponuję żebyśmy porozmawiali o faktach. Niech nauczyciele tu zaglądający pokażą swoje "odcinki" z wypłaty, zamazując oczywiście nazwisko. tylko ma to być zdjęcie a nie coś przepisane czego nie można zweryfikować.
    sek (176.221.116...) 05-04-2019 22:49
    7.
          Tak sie kończy rozdawnictwo pieniędzy przez srebrnoustego w trójcy jedynego jarosława. Za nieróbstwo 500+ i inne świadczenia. A ty obywatelu pracuj za miskę ryżu bo musisz na siebie i na to rozdawnictwo zarobić. Władzy nie zależy na wykształconym społeczeństwie, bo takie nie uwierzy w obietnice polityków. Niedouczeni zaś kupią wszelkie ich obietnice, tym bardziej kiedy na ich konto wpłynie kasa. Zapytajcie taksówkarzy kiedy najwięcej alkoholu dowożą klientom, właśnie w terminie wypłaty 500+.
    wielanoc (193.106.155...) 06-04-2019 08:37
    8.
          a co u kaczyńskiego robił szef solidarności p.duda i to dwukrotnie w ostatnim czasie? to wszystko jest manipulacją pis - solidarność! dziwię się mocno że solidarność oświatowa jeszcze istnieje. mam nadzieję że z tych ok. 50 000 członków solidarności oświatowej pozostanie garstka, a znp powiększy swoją wielkość z ok.270 000 do 300 000 osób.
    Robert (37.248.156...) 06-04-2019 12:53
    9.
          Szanowni Państwo, czytając nie które wypowiedzi to szlak mnie trafia jacy to są wspaniali Nauczyciele. A ja odpowiem , że to są sami nie roby. Przypomnę, że w latach 50-tych za komuny pracowaliśmy na okrągło, a wypłata wynosiła tyle co 1 kg masła i nikt nie narzekał bo Nauczyciel to szlachetny zawód, ale jednocześnie Nauczyciel to ma oddać swoje serce dziecku bo jak go nauczymy tak on w przyszłości będzie miał wiedzę i swoje życie, oraz jego przyszła rodzina lub jego stanowisko życia. Ponadto w latach 50-tych Nauczyciel miał w klasie od 60 do 100 uczniów i większości to były klasy łączone. W owych latach Nauczyciel miał stały kontakt z rodzicami, Nauczyciel wiedział prawie cały Życiorys ucznia, a nawet i rodzica, bo wielokrotnie trzeba było nie tylko pomagać uczniowi, ale również dla rodzica. Pracują w tym zawodzie przez 27 lat to był dla mnie wielki honor być Nauczycielem, a dziś są miłe wspomnienia z dawnych lat. A teraz o pracy obecnego Nauczyciela, oznajmiam, że wielu Nauczycieli to są nie roby nie powinni być Nauczycielem. W Stargardzie w jednej ze Szkół nauczycielka zwróciła dziecku uwagę i obniżyła stopień, bo nie podobało się jej, że dziecko z tornistra wyjmowała książki i zeszyty co miało to szeleścić, mało to, że zwracają uwagę dziecku, ale na dziecko się wydzierała, dziecko poszło do domu z płaczem, a rodzice bali się interweniować, bo Nauczycielka mogła stosować ciągłe kary itp., co często w tej klasie się zdarza. Dalej co do strajku Nauczycieli, a właściwie przez nacisk Pana Broniarza. Odpowiem wprost ten wieki Nauczyciel od siedmiu boleści powinien stanąć przed Prokuraturą bo łamie wszelkie reguły tego zawodu i powinien iść siedzieć na wiele lat do paki. A ponadto Ci co znają i chodzili ich dzieci do tej Szkoły jak zaczął uczyć to od początku był z nim konflikt, niech się wypowiedzą jego koledzy i koleżanki z tamtych lat, to jest facet który ma złą opinie w tym środowisku. Szanowni Państwo nie dajcie się nabrać to oszust, on zarabia 4 krotnie więcej niż podstawowy Nauczyciel, ten Pan walczy tylko o swoją kasę i o swój stołek taka jest prawda. To co robi i praktycznie zastrasza Społeczeństwo i dzieci w Polsce, to tym Panem powinien zająć się Prokurator Generalny, bo nie tylko łamie Polskie Prawo, ale Konstytucję. Kochani koledzy i koleżanki pamiętajcie, że te strajki kiedyś to odczujecie i zostaniecie ukarani, bo to nie czasy Komuny, jesteśmy wolni, a sobie i rodzinie przynosicie wstyd. Jesteśmy bez partyjni i dziś Polacy mają wolność i prace, a za PO i Ludowców kilka lat temu ludzie byli pałowani i byli zamykani, przypomnę ile Zakładów zostało sprzedane za grosze, a sami nabijali kasę i powstawały afery itp., sami wiecie jak było, po co mam wszystkich denerwować i wspominać złe dawne czasy, jestem starym człowiekiem Przedwojennym i wiele wycierpiałem obozy i katorgi i byłem bardzo ciężko wielokrotnie ranny.
    stary belfer (5.173.196...) 06-04-2019 17:55
    10.
          brawo nauczyciele nie dajcie sie skoro potrafiq dawac 500 p;us nierobom to tym bardziej wam sie nalezy w koncu kto jak nie nauczyciel musi sie uzerac z ta zgraja wybitnych intelektualnie mamusiek trzymamy kciuki !!!
    piotrek (31.11.130...) 06-04-2019 21:03
    11.
          STARY belfer idz i nie wracaj idz do PISU tam cie rzyklasna
    piotrek (31.11.130...) 06-04-2019 21:04
    12.
          "stary belfer" to jakiś PiSowiec na poziomie "gimby nie znajo". Wyznawca smoleńskiej sekty napisał najpierw, że "...jesteśmy bez partyjni", żeby za chwilę dodać: "...a za PO i Ludowców kilka lat temu ludzie byli pałowani". Cyrk! Pomijam oczywiście stylistykę wpisu i błędy - stary belfer ;)
    Popierem protest (176.221.121...) 07-04-2019 08:46
    13.
          piotrek (31.11.130...) 06-04-2019 21:03 a co nauczyciele nie biorą 500 plus te najbardziej wypowiadające się nawet 1500 plus :) więc nie porównuj bo to już żenada.Cały ten temat to gówno burza,ale poczekamy kilka dni i zobaczymy jak to się zakończy dla rodziców mniejszych dzieciaków,i tych co piszą matury i testy bo inni wiadomo ,że się cieszą wolne itp.
    ? (5.173.208...) 07-04-2019 09:44
    14.
          do roboty,a nie strajkowanie. Pracowac jak kazdy po 40 godzin i 1 mc urlopu to bedziecie zarabiac godnie.
    bareja (37.8.230...) 07-04-2019 10:24
    15.
          Nauczyciele trzymajcie się, "sprawiedliwy" ponoć głosiciel partii kłamców, ma 500+ na KROWę i 100+ na ŚWINKe, a na polepszenie płac nauczycieli nie ma. Trzymajcie się mądrzy uczniowie i mądrzy rodzice Was popierają.
    Mikołaj (89.228.245...) 07-04-2019 11:37
    16.
          Niech idą do Biedronki do pracy
    Fircyk (37.248.152...) 07-04-2019 12:13
    17.
          Ten tekst został znaleziony w sieci. Oto, dlaczego wszyscy mi tej pracy zazdroszczą! 1. Jestem czynnym nauczycielem i pragnę poinformować, że pracuję tygodniowo około 14 godzin, serio, nie żartuję (18x45 minut). 2. Pozostałe 15 minut to chwila relaksu przy muzyce w otoczeniu radosnej młodzieży – i te cudowne pogawędki z uczniami. 3. Wywiadówki i konsultacje z rodzicami jako forma życia towarzyskiego – wszak późnymi popołudniami. 4. Sprawdzanie prac uczniowskich to codzienna porcja literatury – różne style i gatunki: trafia się science fiction, horror, a nawet kabaret, bywa i śmieszno, i straszno. 5. Rozrywki dostarcza mi również darmowa turystyka w otoczeniu nastolatków, całodobowych obieżyświatów, z naciskiem na intensyfikację wypraw nocnych. 6. Aby się wieczorami nie nudzić, prowadzę korespondencyjny klub mailowy z rodzicami – doznania niezapomniane. 7. Mam możliwość uczestniczenia w Radach Pedagogicznych, na których mogę posiedzieć z koleżankami i zademonstrować nową kreację z kolekcji na wagę – wiosna 80. 8. Bilety do teatru są drogie, więc zawsze można szkolny teatrzyk zaliczyć – cud darmoszka, szczególnie wtedy, gdy się miesiącami nad nim nie pracuje. 9. Mam szansę realizować się jako szkolna komisja śledcza do spraw – „Kto wyrwał sedes?” albo „Kto zeżarł Jasiowi kanapkę?” 10. W karnawale mogę skorzystać z darmowego balu, jakim jest studniówka, płacimy tylko za jedzenie, a potem zabawa i dbanie o wizerunek szkoły poprzez wynoszenie butelek po wódce, które dzięki Bogu leżą w jednym miejscu – pod stołami. Pani Minister oraz Drodzy Rodzice dziękuję za możliwość tak atrakcyjnego spędzania czasu. Nie oczekuję nienależnej mi podwyżki, a jedynie dołożenia mi atrakcji. Pozdrawiam serdecznie! Leń i darmozjad. W szkole, w której pracuję jest ponad pięćdziesięciu nauczycieli, z czego około 2/3 ma dorosłe dzieci. Ani jedno z nich nie zostało nauczycielem, a ponad 90% ukończyło studia. Nauczyciele wychowali lekarzy, prawników, inżynierów, programistów. Co z nimi jest nie tak, że widząc luz matki, ojca, wieczne wakacje i wysoką pensję za 18 godzin, nie chcą za nic kontynuować tej chlubnej tradycji rodzinnej, nawet podania nie składają, a przecież my im te posadki przygotujemy po znajomości.
    Cichy (37.47.143...) 07-04-2019 13:06
    18.
          I tyle w temacie.smiech przez łzy...Do przedmówców...nie szanując nauczycieli nie szanujecie swoich dzieci, nie szanujecie przyszłości kraju.za chwilę wasze dzieci będą uczone przez takich jak wy.
    Dinio (5.172.232...) 07-04-2019 19:13
    19.
          Koleżanka po 20 latach pracy 4 godziny w tygodniu czasami zdarza się ,że musi zostać 5 i ma 4000tyś zł na rękę o płatnym wolnym i wolnym nie trzeba nikomu mówić jeśli to mało to ja nie wiem ile wy chcecie zarabiać a sama mówi ,że popiera strajk bo może coś wpadnie więcej.Tyle w temacie nauczycieli.I na godzinę to średnia 60 zł /h kto tyle zarabia?
    ciekawski (5.173.208...) 07-04-2019 19:47
    20.
          po co są wakacje, gdyby ich nie było nauczyciele pozabijali by się między sobą, noszą własny klucz do pokoju nauczycielskiego żeby nie otworzył im ktoś kogo bardzo kochają za co należałoby podziękować to srodowisko wymaga terapii, jak może zostać wyróżniony nauczyciel żadną kwotą tylko pochwałą udzielaną za donoszenie na kolegów co jest wręcz normalne, jaki mają awans - finansowy żaden, mogą i są w polityce i zrobią wszystko aby już nigdy nie wrócić do szkoły, nauczyciele muszą i są bogaci część ma własne domy ale z pracy współmałżonka, największą tragedią jest gdy małżeństwo to nauczyciele, upodlenie tego zawodu nastąpiło po nastaniu władzy proletariatu, ludzi mocno wierzących w to co robią bez żadnego wynagrodzenia i trwa do dziś, Nauczycielem nie może być ten kto co chce, kto czuje powołanie tylko osoba z zapleczem finansowym, no i najważniejsze są nauczyciele pracusie którzy zarabiają tyle samo co pedagodzy dobrze sprzedający swoją pracę - wazelinka i te sprawy. Niestety to wszystko wynik wstępnej finansowej selekcji absolwentów szkół pedagogicznych. Nauczyciele zaczynający pracę są bezradni finansowo. w wakacje jeżdża po innych krajach żeby dorobić iu wracają w kierat trwania do wypłaty
    ddr (89.229.100...) 07-04-2019 21:45
    21.
          1. Wszystkie związki na Powązki. 2. Ani grosza dla strajkujących nauczycieli (za dni strajkowe). 3. Sprywatyzować wszystkie szkoły plus obniżka radykalna podatków. Proste.
    prawy (89.228.246...) 07-04-2019 22:16
    22.
          do ciekawski (5.173.208...) Bardzo aktywny Pan/Pani jest pod roznymi nickami... W przeciwienstwie do Pani /Pana nie domyslam się i nie czerpie wiedzy z rozmow i plotek, tylko z wlasnego doswiadczenia. Obecnie stawka za godzine lekcyjna nauczyciela z najwyzszym stopniem to niecale 44 zlotych brutto (jest roznica 60 zl a 44!). Proszę od tego odliczyc podatek - ok 33% i otrzymana kwote pomnozyc przez 18/40. Przypomne , że wbrew wyobrazeniom realnie pracujemy 40 godzin w tygodniu i wiecej. Stawka realna na godzine to ok. 17 zlotych. Za sprzatanie ludzie placa wiecej swoim gosposiom. Skad tyle jadu w Pani/ Pana wypowiedziach? Obijalo się w szkole, a teraz pretensje do nauczycieli ze ma sie kiepsko platna prace? Skoro tak nam Pani/ Pan zazdrosci rzekomych apanazy, zapraszamy do szkoly. Serio juz od 1800 zlotych ten miod, a za ok 15 jak sie ciaze nie przytrafia to okolo 2800zl.
    anka (37.248.153...) 08-04-2019 08:43
    23.
          Anka i jeszcze masz czas na pisanie w internecie - do roboty sie weź.
    kasia (37.8.230...) 08-04-2019 09:09
    24.
          anka (37.248.153...) 08-04-2019 08:43 czy do was nie dociera,że ludzie mają też wyższe wykształcenie,dużo lepsze od was,zarabiają dużo więcej i nie chcą być nauczycielami!!!!Non stop to powtarzacie i powielacie bzdury,że pracujecie po 40h tygodniowo za minimalną pensję.Dan na temat waszej pracy to nie są plotki tylko FAKTY wypowiedziane z ust Pani koleżanek po fachu. A wykształcenie nie przekłada się na zarobki zrozumcie. Ja znam się na oprogramowaniach komputerowych i całkiem dobrze mi się żyję i nie narzekam jak by mi coś nie odpowiadało to zmieniła bym pracę-proste,a po twoim ID pozwoliłem sobie trochę "pogrzebać" i widzę ,że nie tylko tu mącisz ,a na innych portalach nawet spoza Stargardu też.Więc czasu nie brakuje?Pani Kasiu:).Ale nie o tym tu rozmawiamy, Chyba jesteś tu jedyną ,aż tak bardzo pokrzywdzoną nauczycielką.Przecież nikt z obywateli wam nie dołoży ,ani nie zabierze,większość ma już odchowane dzieci lub ich nie ma i nie obchodzą go losy,wypłata nauczycieli.I nie pisz tu o gołej stawce tylko o realnej.I poczytaj kobieto co piszesz ,że masz 17 zł i pracujesz ok 180 h to ile ci wychodzi 1800?Pewnie uczysz matematyki:):):):):):)I trzynastek też nie masz?I wolnych płatnych wakacji pewnie też nie masz.W ferie i przerwy świąteczne pewnie pracujesz wykładasz do pustej sali :):):)Kompromitujesz swoje środowisko a zwłaszcza siebie.I jeszcze ten tekst "przytrafi się ciąża"OMG ręce opadają :( tobie widzę kilka się przytrafiło to co ,źle masz z innych programów jak np.500 plus?Podsumowując mi i chyba 99% ludzi nie przeszkadza ,że strajkujecie tylko ,że kłamiecie na temat zarobków i czasu pracy(oczywiście nie wszyscy nauczyciele).
    html (5.173.208...) 08-04-2019 09:24
    25.
          I lektura dla niedowiarków i kłamczuszek podana przez jednego z internautów,a macie już wolne do wakacji i wolne wakacje czyli jakieś 4 miesiące(płatne :)aby poczytać: https://finanse.wp.pl/strajk-nauczycieli-ile-naprawde-zarabia-sie-w-szkole-6367537642501761a
    :) (5.173.208...) 08-04-2019 09:37
    26.
          Zobaczcie w oswiadczenia majatkowe radnych nauczycieli w Stargardzie.
    temida (37.8.230...) 08-04-2019 09:47
    27.
          Zobaczyłem i co dalej ?
    Ciekawy (89.228.247...) 08-04-2019 10:29
    28.
          juz sie rozjasniło w łepetynie?
    zdzich (37.8.230...) 08-04-2019 15:38
    29.
          html (5.173.208...) Czytaj ze zrozumieniem o czym piszę. Nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałam. Nie mam na imię Kaśka i nie uczę matematyki. Taki z Ciebie znawca internetu. Mam dorosłe dziecko i żadnych 500+ i innych plusów nie otrzymuję. Obetrzyj usta, bo jad ścieka na podłogę.
    anka (37.248.155...) 08-04-2019 17:33
    30.
          Mamy taką nadzieje ,że nie uczysz matematyki na całe szczęście:)I z tym wkładaniem w usta???"Głodnemu chleb na myśli"?I odnieś się do artykułu z postu 25 i zeznań podatkowych Stargardzkich nauczycieli.
    pytamy a nie odpowiadacie (5.173.208...) 08-04-2019 18:21
    31.
          Do: pytamy a nie odpowiadacie (5.173.208...) Nawet juz nie chce mi sie podawac alternatywnych nickow, wiec podałam ostatni. Nie będe odpisywać, bo widzę,że nie ma sensu. Panskie/ Pani wypowiedzi żyją własnym życiem... Szkoda moich słów, bo trafiają w pustkę... intelektualną.
    anka (37.248.158...) 08-04-2019 20:24
    32.
          Do:kasia (37.8.230...). Piszę w wolnym od pracy czasie. Wyobraź sobie, nawet nauczyciele go mają. A swoje obowiązki wykonuję, bo to wyniosłam i z domu i ze szkoły w której się uczyłam.
    anka (37.248.158...) 08-04-2019 20:27
    33.
          Dalej brak odpowiedzi bu bu bu
    kłamczuszki (5.173.202...) 08-04-2019 22:06
    34.
          zdzich (37.8.230...) 08-04-2019 15:38 nie rozjaśniło mi się w głowie, za to w Twojej łepetynie dalej ciemno.
    Zenek (89.228.247...) 09-04-2019 10:35
    35.
          Ile gnomów pisowskich, nierozumiejących istoty tragedii w oświacie! To bardzo przykre. Róbcie tak dalej, egoiści.
    przykre (5.173.195...) 09-04-2019 11:47
    36.
          A ja poszłabym dalej, skoro i tak nauczyciele strajkują to warto przyjrzeć się Karcie Nauczyciela, zwłaszcza drodze awansu. Nie rozumiem dlaczego jest założenie, że nauczyciel dyplomowany jest lepszym nauczycielem od kontraktowego? Bo więcej przesiedział w szkole i więcej papierków wypełnił? Dobry nauczyciel bez względu na to jaki tytuł posiada jest dobrym nauczycielem i za to należy mu się godna płaca!
    Wilma (188.147.36...) 09-04-2019 13:47
    37.
          ***
    obiektywny (83.11.149...) 09-04-2019 17:46
    38.
          Szanowni Państwo znów zgłasza się Stary BELFER. Zwracam się do tych co tak tego Starego Belfera krytykują. Ten stary Belfer wykształcił tysiące wówczas młodych ludzi, nie którzy z nich dziś są naukowcami i pełnią pewne funkcje Państwowe. Mam jeszcze kontakt z tymi osobami i jest to wspaniałe wspomnienia. Napisane słowo MY to jest słowo mojej Żony która jest również Profesorem i naukowcem tak jak podobnie ja. A teraz Ci co tak są przeciwni mojej osoby, to nie wiedzą co to jest życie i cierpienia, ból głód, i Obozy śmierci, a ja to wszystko przeżyłem, jestem człowiekiem starym i przedwojennym. Posiadamy wiele dzieci i wiele wnucząt i prawnucząt większość posiadają wyższe wykształcenie. Jedna z tych dzieci jest Nauczycielem na Uczelni, ale nigdy nie strajkuje bo inne dziecko to przyszłość naszego Narodu. Szanowni Państwo widać jak nie którzy mają pustki w głowie. Chcieli by mieć wspaniałe fury ładne dziewczyny i kupę kasy, nic nie robić i być sławni. Te osoby to mają w głowie sieczkę, a nie ? Nie którzy zazdroszczą służbą mundurowym, tylko z tym jak wy spicie to oni pilnują Was i Wasze rodziny i zawsze oddaj swoje życie w Kraju i zagranicą. A jak tak chcielibyście ile to zarabiają Nauczyciele to wy naprawdę nie wiecie jaką mają kasę. Proszę przeczytać oświadczenie Pani Dyrektor Szkoły w Szczecinie z wypowiedzi z dnia 8.04.2019r, a jest to od ośmiu do sto tysięcy złotych, a są i inni co maja więcej, oznajmiła Pani w/w Szkoły zarabia 120 000 zł i taka jest prawda. Ale aby tak zarabiać to trzeba pracować, a nie obijać się i żądać gwiazdki z Nieba. Apel do tych co tak wszystkich i wszystko krytykuj, to zamiast coś napiszesz to przed tym się zastanów, bo to czyta cała Polska. Przepraszam tych co komuś się nie podoba. Ale wy naprawdę nie wiecie co to jest ludzkie życie. Mnie mało zostało bo jestem starym i chorym człowiekiem i wiele wycierpiałem cierpienia i katorgi i obozy, od kacapów i szkopów, byłe poparzony od bob napalmu 80% w Warszawie. Większości mojej rodzina zostali zastrzeleni w obozach czy w Katyniu. Szanowni Państwo Nauczyciel to piękny zawód, ale trzeba go kochać i dzieci, a oni kiedyś oni Ci wynagrodzą. Dziękuję za wysłuchanie moich słów, dodam jestem bez partyjny i nigdy do żadnej Partii nie należałem, jesteśmy oboje Inwalidami pierwszej grupy, więcej przebywam w Szpitalu niż w domu. W swoim życiu miałem dwa razy śmierć kliniczną i mam symulator serca - rozrusznik. Mam słaby rozrusznik nie wiem czy do czerwca jeszcze przeżyję, bo mam mieć wymianę, bo moje serca praktycznie jest nie aktywne, również chcą obciąć mi nogi, bronie się jak mogę bo mam raka złośliwego raka jelita grubego i wiele innych chorób, pomimo to Wszystkim życzę każdemu wiele Zdrowia i życia. A co do Pana Broniarza i tych co razem strajkują to proponuję i wezwać do Wojska i na Poligon aby poznali co to jest życie, a nie brać za darmo kasę i mieć wakacje i wiele wolnego, a jak komuś nie pasuje ten zawód to niech sobie zmieni na babkę klozetową lub inny, tam dopiero poznają prawdziwe życie, a nie nic nie robić i brać kasę, przypomnę co pisałem, że jedno ze Szkół w Stargardzie Pani Nauczycielka była obrażona i krzyczała na dziecko, bo jak dziecko wyjmowała z tornistra książki i zeszyty i jej przeszkadzało szelest i ma być to Nauczyciel ? mógłbym napisać wiele przykładów naszego życia, ale to nic nie daje, mnie też wiele spraw się nie podoba ale takie jest życie.
    stary Belfer (5.173.200...) 09-04-2019 22:18
    39.
          Tak uczą, ze młodzież coraz głupsza i korepetycje musza brac:)))
    magnolia (37.8.230...) 10-04-2019 12:23
    40.
          Nic nie umiesz,źle się uczysz,nie zdasz do następnej klasy,nie zdasz egzaminów będziesz ulice zamiatał,ale przyjdź do mnie na korepetycje za 80zł na godzinę to podniosę ci oceny i wszystkiego cię nauczę tacy to dzisiaj nauczyciele :)z powołania,społecznicy :) Tacy twardzi nie ugięci a egzaminy są?Nie macie *** i tyle nic nie dostaniecie niech wam minusują te 130 zł za dzień zaraz "szczekacze"wrócą do dzienników z podkulonymi ogonami.
    beka (5.173.201...) 11-04-2019 09:10
    41.
          Dobre piszesz beka !!!! Nie udało się sparaliżować egzaminów w gimnazjach? Nauczyciele mają jednak plan jak rozbić zbliżające się matury! Wiele wskazuje na to, że egzaminy gimnazjalne - wbrew pierwotnym planom ZNP - uda się przeprowadzić bez większych problemów. Broniarz, widząc że jego koncepcja "strajku totalnego" nie wypala, robi dobrą minę do złej gry i stwierdza, że "egzaminy gimnazjalne w niczym nie zakłócają akcji strajkowej ZNP" (sic! Serio tak powiedział!). To jednak nie koniec. Część strajkujących nauczycieli ma bowiem plan jak skutecznie uniemożliwić przeprowadzenie tegorocznych egzaminów maturalnych i uprzykrzyć życie ponad 200 tys. maturzystów! Temu trzeba zapobiec by ci z ZNP znowu nie narobili hucpy !!!!!
    waldek (80.53.133...) 11-04-2019 09:15
    42.
          Nauczyciele wielce pokrzywdzeni, rodzic musi zawiesc dziecko do szkoły na 8:00 odebrac o 15:00 po czym zasiada z dzieckiem do lekcji co trwa jakies 2h do tego musi zrobic obiad i wyszykować dziecko do kolejnego dnia szkoły, dzieci po szkole powinno zajmowac sie i dokształcać swoje zainteresowania basen, jazda konna, sport na co nie ma czasu, bo nauczyciele zadają jakies smieszne zadania domowe po czym je sprawdzają z uczniami na drugi dzien zamiast zajac sie materiałem, kolejna sprawa świetlica po co to jest?? Zwykła bzdura w wolny czasie nauczyciele powinni zostawać zeby wypracować 40h tygodniowo i z dziećmi przerabiać materiał, a nie zawijać sie i uciekać do domu, a rodzic ma czas wolny dopiero około 20, przez nie przerobiony material Musza sami dokształcać dzieci lub posyłać je na korepetycje, i teraz zdziwienie ze dzieci maja malo ruchu i tyją a kiedy maja sie zająć swoimi zainteresowaniami jak te lenie od nauczania potrafią tylko dawać prace domowe, i zapowiadać sprawdziany
    Koko (178.235.147...) 11-04-2019 09:23
    43.
          Podwyzki powinni dostać nauczyciele przedszkoli, i szkol specjalnych gdzie maja cieżko i angażują swoje serce w prace a nie te Kenię ze szkol podstawowych i liceum
    Koko (178.235.147...) 11-04-2019 09:26
    44.
          Koko...różnica jest taka że rodzic ma obowiązki wobec dziecka ale nie musi go wychować na porządnego człowieka a nauczyciel musi się użerać z domowym wychowaniem ucznia i chamstwem rodzica.
    Dinio (83.23.192...) 12-04-2019 14:47
    45.
          zawód nauczyciela , lekarza jest rodzajem MISJI o czym ta roszczeniowa kasta zapomina.Szantaż strajkujących tylko demoralizuje naszą młodzież i nie buduje ich autorytetu.Poza tym słyszymy,że z roku na rok są coraz niższe wyniki egzaminacyjne i rośnie liczba uczni pobierających płatne korepetycje.I to jest dobry temat do dyskusji i dla Urzędu Skarbowego.!!!!!!!
    myśląca (89.229.99...) 13-04-2019 10:55
    46.
          zawód nauczyciela , lekarza jest rodzajem MISJI o czym ta roszczeniowa kasta zapomina.Szantaż strajkujących tylko demoralizuje naszą młodzież i nie buduje ich autorytetu.Poza tym słyszymy,że z roku na rok są coraz niższe wyniki egzaminacyjne i rośnie liczba uczni pobierających płatne korepetycje.I to jest dobry temat do dyskusji i dla Urzędu Skarbowego.!!!!!!!
    myśląca (89.229.99...) 13-04-2019 10:55
    47.
          W odpowiedzi na apel myślącej:Proponuję masowo pisać donosy na mechanikow, kosmetyczki, panie robiace paznokcie, fryzjerki jezdzace "po domach", lekarzy i stomatologow nie wydajacych paragonow po wizytach, elektrykow i hydraulikow oraz roznej masci serwisantow bioracych zaplate "do reki", wszystkich pracujacych na czarno (zwlaszcza tych , co biora kase z "socjalu"), pracujacych za granica. Zacznijmy jedno wielkie donoszenie obowatelskie. Na sasiadow, wujkow i ciotki, kolegow i kolezanki, siostry i braci. Jak w ZSRR na matke i ojca... Az sie narod w koncu wypluje z jadu, bo teraz az się nim dlawi.
    anka (31.0.125...) 15-04-2019 08:43
    48.
          W święta w domku potem znowu strajk :)Majówka znowu w SPA na koszt podatnika i pewnie po strajku wszyscy tacy zestresowani tym wszystkim pójdą na roczne płatne zwolnienie oczywiście na koszt podatnika,ale zaczekają na koniec roku bo muszą wyszarpać od naiwnych rodziców (zwłaszcza wychowawcy)prezenciki kwiatuszki itp.Potem przytulą 13 pęsję i 14 pęsję usiądą wygodnie przed komputerem i będą pisać jacy to oni są poszkodowani, inteligentni i bez nich to będzie koniec świata,że rodzice be ,że dzieci be,że rząd be itd itd.W przerwie od trolowania w sieci udzielą korepetycji, oczywiście nieopodatkowaną kasę przeznaczą na kwiatki,które posadzą w ogródku(bo przecież tak mało zarabiali i zarabiają ,że prawie każdy starszy nauczyciel ma dom) który wygląda jak ogród botaniczny bo po ciężkich 4 godzinach w pracy ,wolnych weekendach,wakacjach,w feriach,w przerwach świątecznych mają czas w nim robić :)a zapomniałem wynajmie kogoś ,żeby to zrobił bo przecież ma zrobione paznokietki i jeszcze się spoci i jej rzęsy odlecą bo przecież nie maja kasy na kosmetyczki itp.bo nie zarabiają a każda porobiona?Musimy ich w tym wszystkim wspierać przecież my nieuki,barany bez szkoły zarabiający po 8tyś za sprzątanie,pracę w fabrykach mamy za dobrze i musimy im dołożyć i im przytakiwać bo to jest ELITA.
    beka (5.173.160...) 15-04-2019 10:26
    49.
          Pisze się "pensja", a nie "pęsja"!
    anka (31.0.125...) 15-04-2019 18:22
    50.
          anka (31.0.125...) 15-04-2019 18:22 wypłać sobie pochwałkę :)Polonistko internetowa :)
    xd (5.173.160...) 15-04-2019 20:35
    51.
          Oczywiście! Wg zaleceń wypłacę:-) Raziło mnie to okrutnie.
    anka (31.0.125...) 15-04-2019 23:47
    52.
          anka (31.0.125...) 15-04-2019 23:47 tylko nie zapomnij dziecka w szkole za pejsy wyszarpać bo zapomniał przecinka postawić :)i co do netu to tu panóją inne zasady ,ale przecierz ty stódiowałaś to wiesz :)czy nie zrozumiałaś ostatniego zdania :)
    bekazbelfraxd (5.173.160...) 16-04-2019 11:56
    53.
          Żenujący poziom odpowiedzi.I zupełnie zbędny.
    anka (31.0.125...) 16-04-2019 17:36
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: