rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Rozbój w biały dzień (1)
  • Kierował mając 3 promile (2)
  • Połowa policjantów na L4 (28)
  • Motocyklista wjechał w samochód (0)
  • Kontrole i wzmożona czujność (1)
  • Wypadek na Szczecińskiej (7)
  • Tematy wcześniejsze
  • Działania trzeźwość
  • Brawurowa akcja policji
  • Krajowa 10 zablokowana!
  • Kolizja z udziałem radiowozu
  • Dwa groźnie wyglądające zdarzenia
  • Pożar samochodu
  • Gdy ona mówi nie, a Ty dalej próbujesz
  • Akcja TELEFON
  • Dachowanie na Warszawskiej
  • Nowy sprzęt i dofinansowanie dla Policji
  • Ciągnik wjechał pod pociąg
  • Pożar budynku na Placu Majdanek
  • Pożar samochodu na Szczecińskiej
  • Kierowca usłyszał zarzuty
  • Śmietnik i samochód spalone
  • Kierowca BMW staranował tłum
  • Nieszczęśliwy wypadek a nie potrącenie
  • Wrócili zmęczeni ale szczęśliwi
  • Nagła pomoc śmigłowca
  • Drogi nr 10 i 142: kolizja i czołówka
  • Święto Policji w Stargardzie
  • Święto Policji
  • Stargard na pomoc Szwecji
  • Kolejna karetka zasili naszą flotę
  • Oddaj krew dla ofiar wypadków
  • Sprawozdania przyjęte
  • Śmiertelny wypadek na DK 10
  • Tragiczny wypadek na starej 10
  • Wpadek na DK 10
  • Pościg za mercedesem
  • Rotacja prewencji z drogówką
  • Kto nowym dyrektorem sanepidu?
  • Pożar w DKK
  • Nowy wóz za milion
  • Wypadek – droga na Szczecin zablokowana
  • Akcja ratownicza dla Sławka
  • Uwaga na dopalacze
  • Sytuacja kadrowa stargardzkiej policji
  • BMW nie dojechało do potrącenia
  • Akcja - Alkohol i Narkotyki
  • Połowa policjantów na L4
    Tagi: L4, protest, policja, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1228

       

       Połowa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przebywa aktualnie na zwolnieniach lekarskich. Jest to jeden z elementów ogólnopolskiego strajku policjantów. - Mogą pojawić się opóźnienia w obsłudze niektórych zdarzeń - informuje st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz.

       Policjanci walczą o spełnienie sześciu postulatów: podwyżki dla każdego funkcjonariusza o 650 złotych, emerytura po 15 latach służby, odmrożenie waloryzacji pensji, płatność za nadgodziny oraz za dni służby w dni ustawowo wolne od pracy, zrównanie zasad przejścia na emeryturę dla policjantów przyjętych do pracy przed i po 1999 roku, płatne w 100% zwolnienie lekarskie, jeśli nie przekracza one 30 dni. 

       "Chorzy" policjanci należą głównie do sekcji drogowej, kryminalnej oraz prewencji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przez trudną sytuację kadrową, patrole w mieście pełni kierownictwo jednostek. - Braki kadrowe uzupełniane są policjantami którzy cały czas są w służbie - dodaje st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz. Mieszkańcy miasta mają jednak obawy czy teraz nadal mogą czuć się bezpiecznie.
     

    JF - 08.11.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          no szkoda ze jeszcze nie po 10 ciu latach
    www (37.47.133...) 08-11-2018 09:41
    2.
          O ile jestem w stanie zgodzić się z faktem, że policjanci mają za niskie wynagrodzenie, to absolutnie nie popieram płatnego w 100% zwolnienia lekarskiego, jeśli nie przekracza ono 30 dni. Przecież w tej chwili mają 100%, jeżeli L4 związane jest z wypadkiem na służbie - i to jest słuszne. Z jakiej racji mają mieć 100% za katarek i od razu na L4? Inni Polacy mają 80% - czy policjanci to jakaś lepsza kasta? Nie, dlatego uważam takie żądania za chamstwo. Jeszcze raz - wynagrodzenia w górę, ale kombinowanie z L4 i 100% oraz emerytura po 15 latach i hura na TAXI, zdecydowane NIE! Emerytura ma być zasłużona a nie odskocznią do drugiej pracy ze świadczeniem emerytalnym na które składają się wszyscy Polacy.
    ... (188.146.133...) 08-11-2018 09:45
    3.
          ... (188.146.133...)Całkowita zgoda, ale ktoś powinien zweryfikować zasadność udzielania tych L4. To jest jakaś paranoja, żeby młodzi ludzie zatrudnieni w prestiżowej służbie, dopuszczali się takich oczywistych oszustw. Co to za lekarze tak łatwo dają się manipulować tym oszustom? Gdzie ich etyka zawodowa?
    joTes (83.11.165...) 08-11-2018 10:26
    4.
          Nie połowa tylko 90% jest na L4 Piszcie prawdę
    k2 (37.47.166...) 08-11-2018 10:30
    5.
          No właśnie nie zakłąmujcie prawdy, chyba żetaki przekaz popłynął od jakiegoś przebrzydłego kłamczucha.
    Prawda (89.228.247...) 08-11-2018 11:29
    6.
          Hurra znowu będzie można pić zimne piwko w parku
    My polacy (5.173.201...) 08-11-2018 11:39
    7.
          To jest SŁUŻBA !!!! wiedzieli gdzie ida !!!!
    chore (178.235.186...) 08-11-2018 12:38
    8.
          To jest SŁUŻBA !!!! wiedzieli gdzie ida !!!!
    chore (178.235.186...) 08-11-2018 12:38
    9.
          o ile się nie mylę, w USA policjanci przechodzą na emerytury w wieku 62 lat.
    xyx (89.229.96...) 08-11-2018 12:57
    10.
          można bezkarnie mykać auta i chałupy bo i tak nikt nie pilnuje
    ha (83.11.232...) 08-11-2018 13:08
    11.
          Ale dlaczego mają dostać więcej i przywileje?Dać tym co rowy kopia albo na budowach pracują bo tacy są wyeksploatowani fizycznie i psychicznie a nie kombinatorom 30 lat i baj baj emeryturka ilu już takich po Stargardzie biega i się śmieją.Wiedzieli gdzie idą i za ile bo na pierwszym spotkaniu są takie informacje.A tych wszystkich co poszli na L4 na zbity pysk z policji bo oszukują Państwo i tak samo lekarzy co wypisali zwolnienia
    szeryf (5.173.169...) 08-11-2018 18:40
    12.
          I tak powiem. Połowę służb tych ochroniarskich bym zwolnił w pi**ziec. Połowę policji i te straż miejską bym wyj***ł.
    Elektryk wysokich napięć (194.59.249...) 08-11-2018 19:03
    13.
          Policja jak widać jest zbędna. Większość na zwolnieniu, a porządek. I spokój, wypadków jakoś też nie odnotowano, a mgła jak w Smoleńsku. Więc po co drogówka? Od nabijania kasy chyba...
    k2 (37.47.76...) 08-11-2018 19:20
    14.
          Dokladnie. Policja powinna przestac dzialac przez rok czasu. To by nam pomoglo. Nasza planeta jest przeludniona, w tym czasie moglibysmy pozabijac sie nawzajem i pomoc naszej planecie.
    Ziemianin (27.122.12...) 08-11-2018 19:38
    15.
          Wizyta u ortopedy, wychodzi pacjent, lekarz mocno poirytowany, nie odzywam się bo mi się oberwie. Po chwili lekarz, mam dośc tych policjantów, karzdy przychodzi z gotowa diagnozą i oczywiście kontuzji choroby nabawił się na słuzbie. A więc nic z tym nie zrobimy dopóki nie wypleni sie cwanego bydła z tej formacji. Kiedyś były komendant KMP w Stargardzie miał dużo nieprzyjemności z racji tego ze z dworcas PKP na komende woził go radiowóz, mojego sasiada ze słuzby kryminalnej codziennie zabiera i odwozi słuzbowo/cywilna kijanka.
    Pies (37.47.169...) 09-11-2018 09:41
    16.
          a co Ty robiłeś u ortopedy? Pewnie byłeś wycyganić zwolnienie..a nieee, Ty na pewno byłeś z prawdziwym urazem..reszta udaje. Ja pracuje w dużej firmie i mam taki zapierdziel że nie mam kiedy pójść do lekarza a boli mnie ręka od jakiegoś czasu i też kiedyś zbiorę się i polecę leczyć wszystkie zaległe urazy korzystając z okazji jak u mnie może kiedyś wybuchnie strajk, bo w normalnych okolicznościach nie ma zwyczajnie kiedy wziąć się za swoje zdrowie.
    pracownik (46.215.39...) 09-11-2018 11:57
    17.
          Niestety ale ustąpili, i znowu będziemy mieli czterdziestoparoletnich emerytów. P.S. Jak ktoś jest chory i nie może już być policjantem to ma prawo starać się o rentę.
    xyx (81.190.38...) 09-11-2018 14:31
    18.
          podwyzki sie nalezaly, dostali 900zl netto i do 2024, maja zamrozone wszystkie podwyzki, zobaczymy tylko czy sie Policjanci wywiaza z obietnic i przestana nabijac statystyki miedzy innymi dla tego tes strajkowali przeciwko nakazowi nabijania statystyk na obywatelach no zobaczymyyyyyy
    kulson (83.136.90...) 09-11-2018 20:56
    19.
          Ja jutro nie idę do roboty i tez chcę podwyżkę PARODIA
    UM (5.173.169...) 09-11-2018 21:35
    20.
          to idz do państwówki, nie rozumiem jednego dla czego kazdy pisze mowi i oglada to ze policjanci, protestowali i zrobili strajk dla pienmiedzy... a nikt nie pisze mówi o tym ze też sprzeciwili sie nagonkom statystycznym, na których wymuszał ich ten chory SYSTEM Miejmy nadzieje ze po raz kolejny nie zostali oszukani i zarazem my obywatele:)
    koko (87.49.45...) 10-11-2018 02:14
    21.
          najbardziej to sie ślizgnęła SG, biegają w kominiarkach po lasach, polatają kładem, nikt ich nie zna, i posłużyli się... chory system albo chore związki...
    koko (87.49.45...) 10-11-2018 02:21
    22.
          Jak, zwykle psa kopneli, a on zamerda ogonem Oficjalna służba bez płaczu z pełna odpowiedzialnością, a na wkretke SG 😂 żal Pozdro
    Bonspn (87.49.45...) 10-11-2018 02:34
    23.
          ***
    Mieszkaniec (5.173.176...) 11-11-2018 16:21
    24.
          Co to za państwo gdzie stróże prawa są na lewych zwolnieniach, ich szefowie nie proszą ZUS o sprawdzenie lekarzy i legalności zwolnień a minister prosi żeby wracali... jeśli policjant łamie prawo to czemu się dziwić obywatelom....
    Xxxxten (5.172.239...) 11-11-2018 18:38
    25.
          Ciekawe czy ZUS i pracodawca będą sprawdzać legalność tych zwolnień?
    iżi (188.146.67...) 12-11-2018 10:57
    26.
          Lepiej nich nie sprawdzaja wazność tych L4 :))))
    stróże prawa :)) (178.235.186...) 12-11-2018 11:04
    27.
          są wolne etaty więc wszystkich zazdrośników zapraszam do Policji też będziecie 40 letnimi emerytami, ktoś broni...?
    han (83.11.188...) 13-11-2018 09:11
    28.
          Każdy szanujący się człowiek z wykształceniem i honorem, z odrobiną inteligencji omija tą instytucję szerokim łukiem