rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Demonstracja KOD-u w Stargardzie (20)
  • Rafał Zając nowym prezydentem (64)
  • Zgrzyt wokół debaty - oświadczenie TVP (44)
  • Briefing Zofii Ławrynowicz (27)
  • Brudna kampania czy złe parkowanie? (57)
  • Wizyta Stanisława Szweda w Stargardzie (39)
  • Tematy wcześniejsze
  • Lista zamknięta - Czas START
  • Ławrynowicz zebrała ok. 3000 podpisów
  • Kukiz'15 nie poprze żadnego kandydata
  • Amadou Sy rezygnuje...
  • Nasz Stargard nie wystawił kandydata
  • Międzynarodowy Strajk Kobiet
  • Nowoczesna poparła Zająca
  • Komitety oszukują przy podpisach?
  • Radne odchodzą z LPSu
  • Konferencja Amadou Sy
  • Start kampanii Zająca
  • Zdzisław Rygiel prezesem Stargard XXI
  • Rogowski kandydatem PiSu
  • Dyskusja na temat zmian w budżecie
  • Kapitulacja Marcina Przepióry
  • Ostre słowa podczas sesji Rady Powiatu
  • Amadou Sy kolejnym kandydatem na prezydenta
  • Ławrynowicz kandydatką na prezydenta
  • Wizyta Elżbiety Rafalskiej w Stargardzie
  • Stargard przed wyborami
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta
  • Buwelski kandydatem Nowoczesnej?
  • Znamy datę wyborów w Stargardzie
  • Rewolucja czy kontynuacja?
  • Bakun stracił zaufanie Rady Powiatu
  • Konferencja PO w Stargardzie
  • Niedotrzymana obietnica?
  • Nigdy czegoś takiego w Sejmie nie było
  • Demolka wokół Pomnika Smoleńskiego
  • 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
  • Spotkanie z Chruszczem
  • Michał Jach głosował za
  • Nieważne głosy, ważny problem
  • Czarny krąg milczenia - VIDEO, FOTO
  • Czarny Poniedziałek w Stargardzie
  • Zmieniamy Stargard ale nie "na dobre" - VIDEO
  • Rozmowa o aborcji, zmianach w rządzie i korupcji - VIDEO
  • Spoko senior oddany wyborca
  • Czekamy na efekty 500+ - VIDEO
  • Rafalska opowie o 500+ w Stargardzie
  • Kapitulacja Marcina Przepióry
    Tagi: wybory, Stargard
    Ilość wyświetleń: 3735

       

       Marcin Przepióra w poprzednich wyborach, dotarł do drugiej tury i niewiele brakowało aby wygrał ze Sławomirem Pajorem. Wiele osób oczekiwało, że teraz wykorzysta szansę i ponownie zawalczy o fotel prezydenta. Ku zdziwieniu wielu osób, Marcin Przepióra nie wystartował a swoje poparcie wyraził dla Rafała Zająca. Ta decyzja wzbudziła duże emocje, w związku z tym zapytaliśmy o powody takiego zachowania.


    Był Pan jednym z pretendentów do wygrania wyborów na prezydenta Stargardu, skąd decyzja o rezygnacji ze startu?

    - Decyzja o sposobie zachowania się w obliczu przedterminowych wyborów prezydenckich nie była łatwa i jednoznaczna. Od kilku lat jesteśmy, jako Liga Powiatu Stargardzkiego, członkiem Forum Bezpartyjni. Nasza wizja samorządności w ogromnej części przypisana jest do społeczności lokalnej. Naturalnymi partnerami dla nas nie są więc partie polityczne lecz stowarzyszenia miejscowe. To założenie w pewnym stopniu zdeterminowało naszą ale i Stargard XXI decyzję. W połowie kadencji lepiej zaufać obecnej ekipie i dać szansę na dokończenie podjętych zobowiązań. Moja pozycja czy też popularność wśród mieszkańców Stargardu pozwala mieć nadzieję, że poparcie tego projektu uzyska duże poparcie wyborców. Co będzie później ? Zobaczymy. Koalicje powyborcze mogą być różnie ułożone, nawet zadaniowo.

    Czy dostał Pan jakąś propozycję w zamian za rezygnację ze startu w wyborach?

    - Rezygnacja ze startu w wyborach to wyłącznie moja osobista decyzja. Wiele osób z różnych środowisk namawiało mnie do startu. W chwili obecnej postanowiłem zająć się poparciem naszego wspólnego kandydata Pana Rafała Zająca oraz swoją pracą zawodową. Wybory Prezydenta łączą się w czasie z konkursem na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2. Praca w mojej szkole daję mi tyle satysfakcji, że żadne inne stanowisko mnie nie interesuje. A więc handlu nie było.

    Dlaczego LPS nie wystawił swojego kandydata?

    - LPS nie wystawił innego kandydata w moje miejsce przyjmując moją argumentację za swoją. To bardzo ważne dla mnie, że uszanowano moją decyzję popierając takie rozwiązanie. Jestem koleżankom i kolegom bardzo wdzięczy za okazane zaufanie.

    Jest Pan przedstawicielem Ligi Powiatu Stargardzkiego, która do tej pory była totalną opozycją i negowała większość propozycji Sławomira Pajora. Teraz LPS oficjalnie poparł Rafała Zająca, który chcę kontynuować politykę byłego prezydenta. Jak Pan to skomentuje, czy to nie jest lekko obłudne?

    - Liga Powiatu Stargardzkiego nigdy nie była totalną opozycją. Popieraliśmy wielokrotnie uchwały, które bądź były naszego autorstwa bądź spełniały nasze oczekiwania. Ostatnia uchwała budżetowa, przypomnę, przyjęta została w grudniu jednogłośnie. Od listopada 2016 roku prowadziliśmy rozmowy z Prezydentem Sławomirem Pajorem na temat przyszłej współpracy przy różnych projektach i uchwałach. Teraz, już bez Prezydenta Pajora nadszedł czas współpracy stowarzyszeń lokalnych dla dobra miasta.

    JF - 27.02.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Stracił u mnie. Tia lepiej zachować to co się ma niż stracić:)
    kto mieciem wojuje.... (95.160.152...) 27-02-2017 15:15
    2.
          Brawo Panie Marcinie! Konkretna decyzja konkretnego faceta
    Julia (83.20.199...) 27-02-2017 15:50
    3.
          Głosowałam na Pana wraz z całą rodziną i wieloma znajomymi w 1 i 2 turze ostatnich wyborów. Po tej decyzji w następnych wyborach ani Pan ani nikt inny z LPS na pewno nie dostanie naszego głosu. Sprawiliście nam olbrzymi zawód!
    Diana (79.186.194...) 27-02-2017 16:12
    4.
          Brawo dla Pana Marcina,ostatni będą pierwszymi.Wystartuje Pan w wyborach już wkrótce.
    bibi (77.114.181...) 27-02-2017 16:40
    5.
          LPS na takiej decyzji na pewno straci dużo głosów a w szczególności Pan Marcin
    mieszkaniec (178.235.42...) 27-02-2017 16:56
    6.
          Nie macie "jaj politycznych". A idź pan w ....
    lizus (95.160.152...) 27-02-2017 17:53
    7.
          To jeszcze dzieciak. I pajac.
    wergiliusz (46.171.15...) 27-02-2017 18:00
    8.
          Czas współpracy stowarzyszeń lokalnych dla dobra miasta czy dla dobra kolegów na stołkach w spółkach miejskich?
    kd (83.20.238...) 27-02-2017 19:17
    9.
          Dziękuje za poparcie dla pana Zająca i za rozwagę w tak trudnych i przerażających czasach.Pozdrawiam, pełen szacun.
    babka (79.191.255...) 27-02-2017 19:34
    10.
          Pan Marcin Przepióra pokazał w ten sposób swoją "klasę" na tle innych partii politycznych w Stargardzie. Patriotyzm pana Marcina Przepióry to stawianie dobra Stargardu i jego społeczności ponad interes osobisty. Pan Rafał Zając jako prawa ręka prezydenta śp. Sławomira Pajora, zna jak nikt inny wszystkie inwestycje i projekty zaplanowane, które realizowane będą w naszym mieście. Najlepszy wybór by dokończyć dzieło swojego przełożonego Prezydenta śp.Sławomira Pajora to pan Rafał Zając.
    Stargard (79.186.193...) 27-02-2017 19:58
    11.
          a może po złości układom zagłosować na pis jasna dupa bo handel stołkami zniszczy to miasto i jak xxl jest dla mieszkańców to ja jestem papież poukłądali się już z wszystkimi maciory aby stołki utrzymać liczę że jeszcze ktoś normalny wystartuje gdzie nowoczesna gdzie zieloni
    anty sitwa (91.226.236...) 27-02-2017 20:05
    12.
          popieram wpis 11. a Pan Przepióra zagwarantował sobie wygranie konkursu na dyrektora i o to chodziło. Taka to lokalna "bezinteresowność". Nawiasem-ponoc sprawdza się w ZS nr2,a teraz już jest bezstresowy konkurs.
    może pis (89.229.101...) 27-02-2017 20:27
    13.
          zając musi wygrać te wybory, aby rygiel mógł być dalej prezydentem! Popieram marionetkę zająca i cenię szarą eminencję rygla!
    Kolega zajaca i rygla (82.6.190...) 27-02-2017 20:30
    14.
          Taki patriota, a gdzie schował legitymację PZPR-u? Zwykły komuch.
    vonTusk (89.228.244...) 27-02-2017 20:49
    15.
          Zenada te cale stargard XxI i te lps ukladaja miasto jak chca pan Marcin i lps sie wystrzelali na ostatniej kampani i tule w tym temacie Panie Rygiel wez sie pan za robote
    Janek (188.146.128...) 27-02-2017 20:58
    16.
          Ad.10 Czy ty wiesz pajacu do czego służy cudzysłów i co znaczy tak użyty, jak ty to zrobiłeś? Oznacza ironię, ćwoku. Więc pochwała Przepióry ci nie wyszła. Jak ma być w tym kraju dobrze, jak takie głąby mają prawa wyborcze.
    qqłka (81.190.36...) 27-02-2017 22:18
    17.
          Szkoda Panie Marcinie, bardzo liczyłam, że Pan w końcu ten układ przerwie. Szkoda! Nie wiem na kogo teraz głosować.
    Kasia (83.23.253...) 27-02-2017 22:40
    18.
          Śmierdzi tym porozumieniem na kilometr. Do niedawna przeciwnicy, teraz nagle przyjaciele...Tylko w imię czego? Wyborcy to kupią? Obłuda!
    mgpk (88.156.155...) 27-02-2017 22:45
    19.
          W poprzednich wyborach prezydenckich rywalizował ze śp. panem Pajorem, teraz ich popiera ( ciekawe za co?:)) Mam dość w tym mieście takich układów.
    szkoda pisania (95.160.152...) 27-02-2017 22:50
    20.
          "W POŁOWIE KADENCJI LEPIEJ ZAUFAĆ OBECNEJ EKIPIE I DAĆ SZANSĘ NA DOKOŃCZENIE PODJĘTYCH ZOBOWIĄZAŃ" i to jest rozsądny argument przemawiający za wyborem Pana Zająca. Wiem już, że na Niego oddam głos.
    xxx (83.23.124...) 27-02-2017 22:57
    21.
          bla, bla, bla, kontynuacja,kontynuacja...15 lat, a może czas najwyższy na zmiany i początek nowego.
    ehh...lud kurskiego (95.160.152...) 27-02-2017 23:09
    22.
          A mnie wizja prezydentury Pana Rafała Zająca odpowiada.
    Pan Tadeusz (31.0.33...) 28-02-2017 00:11
    23.
          Ciekawe czy temu Marcinowi chodzi wyłącznie o stołek dyrektora ZS nr 2, czy może o drugi stołek v-ce prezydenta który będzie do wzięcia.😯
    zniesmaczony (178.235.43...) 28-02-2017 00:25
    24.
          Wszyscy mówią o stołkach, że jak wygra "nowy" to będzie rozpierducha... itp. itd. No ale niestety dla tych co to jest jedyny argument aby zmienić na "nowego" wszyscy z tych "stołków" sobie poradzą, właśnie dzięki ś. p. Prezydentowi, bo pracy wokoło mnóstwo i nie musi w cale do być urząd czy spółki miejskie. Już ze Spółek odchodzą ludzie bo to nie jest el dorado, i zatrudniają się na lepszych warunkach własnie w firmach które do Stargardu przyszły
    Gizmo (95.51.124...) 28-02-2017 08:00
    25.
          brawo Panie Marcinie , bardzo dobra decyzja, ja zagłosuje na Rafała Zająca
    Lalka (83.11.242...) 28-02-2017 08:54
    26.
          Dla higienny samorządowej powinnien po 15 latach być nowy kandydat-nie ważne jaki, ale nowy.
    świeże powietrze (95.160.152...) 28-02-2017 09:31
    27.
          Ooo!
    aaach (37.47.157...) 28-02-2017 09:48
    28.
          Co boli jak odrywasz d... od stołka?:)
    haha (95.160.152...) 28-02-2017 10:03
    29.
          do 26. Tosz przecież jest nowy kandydat RAFAŁ ZAJĄC.
    abc (83.23.122...) 28-02-2017 12:45
    30.
          Jaki on nowy, 15 lat rządzili:)
    pączek (95.160.152...) 28-02-2017 15:13
    31.
          to Rafał Zając jest w 2 osobach. Pączek czasy towarzyszy już dawno minęły
    abc (88.156.155...) 28-02-2017 19:14
    32.
          Brawo Panie Marcinie, trzeba mieć szacunek dla pańskiej decyzji. Natomiast inni się wożą na śp. Sł. Pajorze chociaż nogi jemu podkładali. Wybory 09 kwietnia będą wielką weryfikacją szczególnie dla tych co noszą głowy w chmurach nie widząc co mają pod nogami!
    zorro (178.235.42...) 28-02-2017 22:49
    33.
          Widać, że szlag niektórych hejterów z obu partii i ich mocodawców trafia, że są w Stargardzie mądrzy ludzie, którzy nie rzucają się na łup po zmarłym prezydencie lecz pragną zgodnie coś dalej dla miasta i jego mieszkańców pozytywnego wspólnie zrobić. Dla każdego rozsądnego i logicznie myślącego winno być oczywistym, że naturalnym kandydatem nieuwikłanym w partyjne gierki i rozkazy z góry, przynajmniej do terminowych wyborów dokończenie przerwanej kadencji powinien być R. Zając.
    metro (37.47.143...) 28-02-2017 22:55
    34.
          Zorro każdy to inaczej odbiera:).Moneta ma 2 stronny:) Metro idź spać, żeby rano mieć siły obsługiwać petentów:)
    lud kurskiego (95.160.152...) 28-02-2017 23:38
    35.
          Na razie jedynym który rzuca się na łup po Pajorze jest Zając,tylko on wie lepiej i oczywiście bez niego miasto padnie..tak jak po śmierci Pajora..oj ale nie padło...ciekawe.Myślę że na cmentarzach jest więcej niezastąpionych.Przepióra faktycznie kompletnie bez układów...no taki mały konkursik na dyrektora się nie liczy przecież ;)
    lolowic (178.235.40...) 01-03-2017 00:15
    36.
          od 8 lat prowadzę firmę i podoba mi się nasze miasto, ja zagłosuje na Rafała Zająca
    mieczysław (83.20.91...) 01-03-2017 08:43
    37.
          Mieczysław chyba nie poruszasz sie na piechote po mieście tylko autem. Przejdź się w strone wojska polskiego i inne obrzezne ulice, chociaz w centrum tez to zobaczysz:).
    kazimierz (95.160.152...) 01-03-2017 09:08
    38.
          zrozumiał mądrze że z Rogowskim szans nie ma żadnych
    5 (83.21.83...) 01-03-2017 10:00
    39.
          http://pis.stargard.pl
    pis (83.21.83...) 01-03-2017 10:07
    40.
          kazimierz (95.160.152...)masz rację miasto ma tak wiele drobnych usterek gdzie nie potrzeba dużych pieniędzy tylko chęci aby je usunąć a Stargardzkie władze mają przecież kasy jak lodu widać po projektach jak.np.glorietta:)ciekawy jestem czy ktoś z np. inżynierii przeszedł się po mieście z aparatem i sporządził raport fuszerek,usterek itp.Na pewno nie bo co tam w UM kasa taka sama czy się robi czy kawę pije i plotkuje a gospodarz to kolega bez ikry i al.....to czego mają się bać ,że kawy zabraknie to zaraz telefon i jakaś stażystka do sklepu na jednej nodze pomknie:)Głosuję za obecnym bo kolega otworzył sklep koło UM i na kawie największe obroty.
    agent bold (46.76.52...) 01-03-2017 10:26
    41.
          Sprzedawczyk i tyle. Nie chciał startować to nie musiał popierać układu. Ciekawe za ile się sprzedał? Teraz pozostaje tylko głosować na PiS! Na przekór układowi samorzadowemu
    Koza (37.47.145...) 01-03-2017 11:00
    42.
          Drodzy Państwo ! Łatwo jest siedzieć za klawiaturą i krytykować wszystko co się w mieście dzieje. W obecnej sytuacji gdy tak właściwie wszystko wam nie pasuje bo : Zając od Pajora, Przepióra komuch, itd.,itd., macie jakieś swoje propozycje na stołek Prezydenta? Może wybierzecie jakiegoś Zenka z kotłowni bo ten z pewnością nie będzie uwikłany (chociaż też nie wiadomo). Uświadomcie sobie, że każdy z nas ma jeszcze swoje problemy osobiste, które powodują takie czy inne decyzje. W obecnej chwili tak naprawdę kandydatura Zająca i postawa Przepióry to jedyne logiczne rozwiązanie dla Stargardu. Za półtora roku będą następne wybory i wówczas będziemy mogli ocenić to rozwiązanie a do tego czasu dajcie sobie spokój z wariactwami i idiotycznymi opiniami. Miasto musi funkcjonować i całe szczęście, że ci faceci się dogadali i nie będzie kolejnej części serialu zajadłej i chorej kampanii wyborczej. Szacun i tyle ! Do autora : określenie "kapitulacja" wyraża jedynie płyciznę intelektualną. Jako dziennikarz należy oceniać zachowania w wielu kontekstach. Przyszłości także.
    funk (83.18.65...) 01-03-2017 11:38
    43.
          Mieczysław - bo wygrywasz wszystkie albo prawie wszystkie przetargi .
    nick (178.235.43...) 01-03-2017 11:42
    44.
          Nie obrażajcie się na Przepiórę ! Trzeba docenić to co zrobił i nie jest to żadna porażka. Czasami trzeba dokonywać wyborów nie koniecznie zgodnych z naszą wolą ale logicznie uzasadnionych sytuacją. Sądzę, że właśnie jego postawa jest właściwa i dobra dla miasta. Gdyby zależało mu na stołku Prezydenta i kasie to wystartowałby w wyborach za wszelką cenę. Natomiast w przypadku Zająca trzeba pamiętać, że mimo, iż przez wiele lat był przysposabiany przez Pajora to z pewnością posiada też swoje osobiste ambicje, koncepcje i wizje kierowania miastem i z pewnością będzie chciał je realizować. Widzę w tym układzie coś dobrego i mam nadzieję, że to się sprawdzi. Wszystkich na raz nie da się wymienić. Trzeba tylko śledzić politykę kadrową Zająca w przypadku jego prezydentury. A wszystkim oskarżycielom o kolesiostwo zapodaję informację, że gdybym kiedyś został prezydentem miasta to także obstawiłbym się ludźmi do których mam zaufanie czyli znajomymi o odpowiednich oczywiście kwalifikacjach i tak postąpiłoby 100 na 100 w podobnej sytuacji. To jest normalne i zrozumiałe. Popatrzcie na władze w innych miastach i rządy w innych państwach (Trump w USA robi to samo, Merkel w Niemczech też). Musimy wybierać wśród "swoich", chyba, że macie ochotę aby Prezydenta Miasta przywożono nam w teczkach jak kiedyś sekretarzy !!!
    funk (83.18.65...) 01-03-2017 12:45
    45.
          funk, teraz jest komisarz i co ? miasto nie funkcjonuje?? Koniec. 15 lat, nowa świeża krew.
    kadecyjność (95.51.71...) 01-03-2017 13:57
    46.
          Czym się różni kolesiostwo od partyjniactwa ? NICZYM :)
    kadecyjność (95.51.71...) 01-03-2017 13:58
    47.
          do "kadencyjność": komisarz jest na kilka tygodni i koniec. Jasne, że miasto funkcjonuje i nie twierdzę, że za chwilę się zawali ale skoro mamy krytykować wszystko i wszystkich, domagać się końca 15 letnich rządów i żądać świeżej krwi to proszę kogoś zaproponować bo jakoś nie widzę wśród kandydatów przedstawiciela "świeżej krwi" Wybieramy jedynie spośród oficjalnie zgłoszonych kandydatów i tyle, zaproponuj więc kogoś.
    funk (83.18.65...) 01-03-2017 18:20
    48.
          Może być każdy kandydat, który nie rządził. Ci już 15 lat są. Jedyna kobieta pani Ławrynowicz, a nawet pan Sy. Uwierzcie dadzą sobie radę jak inni. jedyne panaceum to kadecyjność: rządzi ktoś 2 kadencje i koniec, a nie 3 kadencje i jeszcze,jeszcze,jeszcze Co to jest?
    kad (95.160.152...) 01-03-2017 23:43
    49.
          Pan Rafał startuje na I kadencję więc o co chodzi?
    Senior (79.186.63...) 02-03-2017 09:25
    50.
          O to chodzi że byli przy władzy 3 kadencje - 15 lat.
    ehh (95.160.152...) 02-03-2017 09:32
    51.
          Jestem wściekły i jestem bardzo zawiedziony Panie Marcinie. Głosowałem w ostatnich wyborach na Pana i co? Okazał się Pan najpospolitszym tchórzem! Poprostu kupili Pana!
    antypajor (178.235.43...) 02-03-2017 15:56
    52.
          Dobra decyzja. Ja też popieram Pana Zająca i na niego oddam swój głos.
    Z.M. (31.0.66...) 04-03-2017 16:20
    53.
          Brawo antypajor! też tak uważam. Żeby czasem ponownie nie potwierdziło się \"miałeś chamie złoty róg\" i nie zostanie nic, nawet szkoła. LPS postawiło na manipulację, szkoda Panie GIL - miał Pan w swoich szeregach wielu rozsądnych a stracił Pan rzeszę wyborców.
    G.L. (89.228.244...) 05-03-2017 07:45
    54.
          Nie chce miec bialorusi w stargardzie
    lukaszenka (94.254.130...) 07-03-2017 20:38
    55.
          AD. 51 Kupili, kupili... ale jak niewiele kosztował! Tam gdzie gilu, tam nigdy nie będzie normalnie. Podobnie jak u kaczora, mały, samolubny, żądny władzy za wszelką cenę (co widzimy), niereformowalny. Masakra.
    rr (78.51.140...) 19-03-2017 13:20