rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Solidarni z Adamowiczem (11)
  • Ińsko zagłosuje jeszcze raz (1)
  • Sąd zdecydował: w jednym z okręgów ponowne wybory (2)
  • Dlaczego odeszłam z PiS? (31)
  • Radna Powiatu odeszła z PiS (14)
  • Idą mrozy - nie bądźmy obojętni (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Biedroń odwołał spotkanie
  • Połączyli siły
  • Przepióra i Rogowski w Sejmiku
  • Nowy skład Rady Powiatu
  • Nowa Rada Gminy
  • Nowy skład Rady Miejskiej!
  • 17 mandatów dla KWW Rafała Zająca
  • Trwa liczenie głosów, bezkonkurencyjny Zając
  • Jak głosować?
  • Przetwarzanie danych podczas wyborów
  • Pierwsza w historii miasta kobieta prezydent
  • Kasa czy misja?
  • Kto wygra wybory?
  • Briefing Koalicji Obywatelskiej
  • Hit wyborczy
  • Briefing prasowy Bezpartyjnych
  • Elżbieta i Krzysztof Dybowscy rezygnują ze startu
  • Marcin Przepióra kandydat do sejmiku
  • Seredyński kolejnym kandydatem
  • W którym okręgu się znajduję?
  • Kandydat PiS przedstawił swój plan
  • 52 kandydatów od Rafała Zająca
  • Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów
  • Prezentacja kandydatów
  • Premier odwiedził Stargard
  • Rafał Zając przedstawił plan na Stargard
  • Platforma.Nowoczesna
  • PiS wystawił kandydata na prezydenta
  • RODO a kampania wyborcza
  • Znamy kolejnego kandydata na prezydenta
  • Lewica - Nasz Stargard
  • Prezydent Andrzej Duda - czy ma szanse na drugą kadencję?
  • Parlamentarzyści PO odwiedzą Stargard
  • Nie ma chętnych na dodatkowe 4500 zł
  • Marchewka szefem zachodniopomorskiej PO
  • Nowe władze PiSu w powiecie
  • Demonstracja KOD-u w Stargardzie
  • Rafał Zając nowym prezydentem
  • Zgrzyt wokół debaty - oświadczenie TVP
  • Briefing Zofii Ławrynowicz
  • Lewica - Nasz Stargard
    Tagi: SLD, Nasz, wybory, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2493

       

       Lewica - Nasz Stargard to nazwa porozumienia wyborczego, które połączyło członków stowarzyszenia Nasz Stargard oraz lokalnych struktur SLD. Jutro na sesji Rady Miejskiej powstanie nowy samorządowy klub radnych w skład, którego wejdą Wojciech Seredyński, Marcin Badowski, Amadou Sy oraz Piotr Wisiński.

       Te zmiany oznaczają jedno - wybory coraz bliżej. Porozumienie zapowiedziało wystawienie swoich kandydatów zarówno do Rady Powiatu jak i Rady Miejskiej. Na pytanie dotyczące programu wyborczego odpowiedział Marcin Badowski - program będzie oczywiście opracowany. Komitet powstał w zeszłym tygodniu więc jesteśmy na etapie organizacyjnym. Stanowić go będą oczywiście założenia miejsko-powiatowe. Wiemy doskonale, że program samorządowy każdego komitetu jest generalnie podobny.

       Warto dodać, że porozumienie nie wyklucza również wystawienia swojego kandydata na prezydenta Miasta. Do tej pory oficjalnie kandydaturę zapowiedział tylko i wyłącznie Rafał Zając.

    JF - 27.08.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          aktualnie Klub Radnych Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem składał się z 1. Amadou Sy - Przewodniczący Klubu 2. Piotr Wisiński - Zastępca Przewodniczącego Klubu 3. Anna Rybak Czyli Pani Radana Anna od jutrzejszej sesji rady zostanie radną bez przynależności do żadnego klubu radnych
    Jaro (178.235.180...) 27-08-2018 19:43
    2.
          Oni juz byli.
    gienia (178.235.182...) 27-08-2018 20:27
    3.
          Nie dla lewicy. Precz
    Mieszkaniec (94.254.136...) 27-08-2018 22:32
    4.
          Tylko Lewica
    ze Stargardu (83.11.184...) 27-08-2018 23:03
    5.
          Są w sejmie od 45 roku, tylko nazwę zmieniali
    Dosc (94.254.227...) 27-08-2018 23:11
    6.
          Nie Lewica, nie Prawica..... Cyganka prawdę Ci powie :) ..
    Stargard the best :) (83.11.186...) 28-08-2018 08:14
    7.
          Ty cyganka, papuge sobie kup na ramie i jak pantera zółta:)
    junior (178.235.182...) 28-08-2018 09:51
    8.
          Same chłopy, lewica jak zawsze postępowa inaczej.
    zzzzzzzz (89.229.102...) 28-08-2018 10:11
    9.
          a co to za kobieta za tym stołem prezydialnym?
    ciekawy (178.235.182...) 28-08-2018 15:08
    10.
          precz z nimi
    popo (178.235.179...) 28-08-2018 16:38
    11.
          Program PPS-WRN W Programie zapowiedziano, iż „Pierwszy Rząd Niepodległej Rzeczypospolitej mający za sobą zdecydowaną wolę mas ludowych, wyda natychmiast po swoim powstaniu dekrety, ustalające zasadnicze zręby tak politycznej jak społeczno-gospodarczej struktury nowej rzeczypospolitej”[28]. Do podstawowych dekretów dziedzin przewidzianych dekretami uznano: reformę rolną poprzez wywłaszczenie i stworzenie zapasu ziemi do parcelacji; wywłaszczenie i przekazanie państwu, samorządowi i spółdzielczości dojrzałych do uspołecznienia przedsiębiorstw przemysłowych; tworząc uspołecznione kierownictwo; reformę systemu podatkowego zmierzającego do sprawiedliwego rozłożenia ciężarów podatkowych w społeczeństwie; unieważnienie wszystkich aktów wydanych przez okupantów w zakresie mienia i dobrobytu obywateli; odpowiedzialność karną obywateli Rzeczypospolitej, którzy zdradzili Polskę lub wysługiwali się okupantom; utworzenie specjalnego Trybunału, przed którym staną dygnitarze wojskowi i cywilni sanacji odpowiedzialni za szkody wyrządzone państwu i obywatelom. Zapowiedziano również, iż rząd ten ogłosi demokratyczne wybory do Sejmu i Senatu oraz opracuje plan przebudowy Rzeczypospolitej opierający się na następujących tezach: A) w zakresie politycznym: zapewnienie ustroju demokratyczno-republikańskiego; przywrócenie demokratycznego parlamentu oraz wprowadzenie prawa plebiscytu i inicjatywy ludowej; zbudowanie szeroko rozbudowanego samorządu terytorialnego, gospodarczego, społecznego; swobodę wyrażania opinii; swobodę organizowania życia ideowego, społecznego i kulturalnego na płaszczyźnie demokracji i niepodległości; równe warunki startu życiowego poprzez rzeczywiście powszechne, bezpłatne nauczanie, zapewniające minimum wykształcenia i dostępu do kultury; równe prawa bez względu na różnice wyznania i narodowości dla lojalnych obywateli. Przewidziano, że ludność niemiecka osadzona na ziemiach polskich w celach germanizacyjnych zostanie przesiedlona do Niemiec. Pozostać będą mogli tylko ci, którzy udowodnią lojalność dla państwa polskiego. B) w zakresie społeczno-gospodarczym podstawową formą uspołecznienia będzie przejęcie poszczególnych funkcji życia społecznego poprzez zorganizowane społeczeństwo (spółdzielczość, samorząd); upaństwowienie będzie zastosowane przede wszystkim do działów związanych z obronnością oraz mających charakter kluczowy dla gospodarki (kolej, poczta, komunikacja, przemysł wojenny, surowcowy, hutniczy); drobne przedsiębiorstwa będą objęte kontrolą ze strony związków samorządowych; wielkie obszary ziemskiej zostaną wywłaszczone bez odszkodowania; podstawą ustroju rolnego będą rodzinne gospodarstwa; infrastruktura będzie budowana w oparciu o spółdzielczość; aparat bankowo-kredytowy przejdzie w całości w ręce organizacji społecznych i państwa; rozbudowana zostanie sieć instytucji ubezpieczeń społecznych. Zapowiedziano, że rozwój życia gospodarczego oparty zostanie na zasadach gospodarki planowej. Organizacja życia gospodarczego, zaś na zasadach „samorządu reprezentującego poszczególne gałęzie życia gospodarczego, a skupiające w swoich szeregach wszystkie zainteresowane elementy społeczne, a więc robotników, pracowników umysłowych oraz właścicieli zakładów przemysłowych”[29]. Powstać miały wojewódzkie izby przemysłowe i izby rolnicze. Nadbudową zaś miała być Naczelna Izba Gospodarcza. Program był rozwijany w trzech zeszytach Materiałów do Programu Polski Ludowej, jako komentarz do programu. Materiały opracowywał zespół z udziałem: Józefa Stopnickiego, Tadeusza Szturm de Sztrema i Zygmunta Zaremby. Rozwinięciem była również praca Zygmunta Zaremby wydana pod ps. „Wit Smrek” – Demokracja społeczna. Próba wizji ustroju przejściowego.
    Janek (89.229.102...) 28-08-2018 18:35
    12.
          A bambus
    Edek (178.235.179...) 28-08-2018 19:32
    13.
          Stargard jest tak zainfekowany ,że nic już nam nie pomoże w UM to już nawet szeregowi wałki robią (dotacje itp.) nikt już nie ma kontroli jak jedna wielka rodzina ciągnie tylko do siebie wszyscy już zapomnieli po co te urzędy to nie prywatna firma a tak się zachowują szok te same mordy raz tu raz tam i do koryta nie dopuszczą gorzej niż za PRLu bo tam kradło kilku a teraz wszyscy.
    omg (37.248.39...) 29-08-2018 13:47
    14.
          Badowski i Serdyński zgrany duet :)
    zbynio (80.53.133...) 04-09-2018 13:18
    15.
          Lewica juz nie staruje pod swoja nazwa??:))) Why - dlaczego?? :))
    mireczka (178.235.182...) 07-09-2018 10:02
    16.
          Czy to stypa??
    Mix (94.254.231...) 09-09-2018 13:00
    17.
          O jest ten bagażowy Gawłowskiego niejaki Badowski ciekawe czy mu coś skapnęło z tych ciemnych interesów Gawła !!!!!!
    waldek (80.53.133...) 12-09-2018 08:29
    18.
          którego Gawła???
    sam (83.11.137...) 13-09-2018 11:12
    19.
          Sam obecny i nieprzytomny ,tego *** z PełO cwaniaka i łobuza !!!!!
    waldek (31.0.34...) 18-09-2018 08:48
    20.
          udało się stworzyć listy?bo coś nie widać?
    kakakakaka (83.23.185...) 19-09-2018 12:05
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: