rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • W Dobrzanach ponowne głosowanie (0)
  • Solidarni z Adamowiczem (11)
  • Ińsko zagłosuje jeszcze raz (1)
  • Sąd zdecydował: w jednym z okręgów ponowne wybory (3)
  • Dlaczego odeszłam z PiS? (32)
  • Radna Powiatu odeszła z PiS (14)
  • Tematy wcześniejsze
  • Idą mrozy - nie bądźmy obojętni
  • Biedroń odwołał spotkanie
  • Połączyli siły
  • Przepióra i Rogowski w Sejmiku
  • Nowy skład Rady Powiatu
  • Nowa Rada Gminy
  • Nowy skład Rady Miejskiej!
  • 17 mandatów dla KWW Rafała Zająca
  • Trwa liczenie głosów, bezkonkurencyjny Zając
  • Jak głosować?
  • Przetwarzanie danych podczas wyborów
  • Pierwsza w historii miasta kobieta prezydent
  • Kasa czy misja?
  • Kto wygra wybory?
  • Briefing Koalicji Obywatelskiej
  • Hit wyborczy
  • Briefing prasowy Bezpartyjnych
  • Elżbieta i Krzysztof Dybowscy rezygnują ze startu
  • Marcin Przepióra kandydat do sejmiku
  • Seredyński kolejnym kandydatem
  • W którym okręgu się znajduję?
  • Kandydat PiS przedstawił swój plan
  • 52 kandydatów od Rafała Zająca
  • Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów
  • Prezentacja kandydatów
  • Premier odwiedził Stargard
  • Rafał Zając przedstawił plan na Stargard
  • Platforma.Nowoczesna
  • PiS wystawił kandydata na prezydenta
  • RODO a kampania wyborcza
  • Znamy kolejnego kandydata na prezydenta
  • Lewica - Nasz Stargard
  • Prezydent Andrzej Duda - czy ma szanse na drugą kadencję?
  • Parlamentarzyści PO odwiedzą Stargard
  • Nie ma chętnych na dodatkowe 4500 zł
  • Marchewka szefem zachodniopomorskiej PO
  • Nowe władze PiSu w powiecie
  • Demonstracja KOD-u w Stargardzie
  • Rafał Zając nowym prezydentem
  • Zgrzyt wokół debaty - oświadczenie TVP
  • Pierwsza w historii miasta kobieta prezydent
    Tagi: Edyta Domińczak, prezydent, wybory, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2711
    Artykuł sponsorowany

       

       21 października Mieszkańcy Stargardu rozstrzygną batalię o fotel prezydenta miasta. Wtedy się okaże, czy zostanie wszystko po staremu, czy też stargardzianie dadzą kredyt zaufania nowej osobie... Może będzie to pierwsza w historii miasta kobieta prezydent.

       Podejmując decyzję o kandydowaniu musiałam rozważyć wszystkie głosy za i przeciw. Nie był to czas łatwy, tym bardziej, że odpowiedzialność za Miasto i Jego Mieszkańców jest ogromna. Dzisiaj, na kilka dni przed wyborami, wiem, że podjęłam słuszną decyzję. Jestem zaskoczona pozytywną reakcją Mieszkańców. Po wielu spotkaniach, w różnych częściach Stargardu i głosach poparcia mojego planu dla Miasta, jestem dodatkowo zmotywowana do działania.

       Chcę być z dala od lokalnej polityki, z dala od uzurpowania sobie patentu na wiedzę samorządową. Wreszcie z 
    dala od lokalnej pogoni za władzą. Rządzenie to dla mnie wsłuchiwanie się w głosy Mieszkańców, rozwiązywanie codziennych problemów stargardzkich Rodzin, to w końcu kierowanie sztabem urzędników, w taki sposób, by zawsze dobro miasta i społeczności lokalnej było ich priorytetem.

       Moja dotychczasowa praca zawodowa nauczyła mnie jednego. Nie ma spraw ważnych i mniej 
    ważnych. Jeśli wszystkie dotyczą człowieka, to jest to wystarczający powód, by spróbować je rozwiązać, poszukać sposobu wyjścia z trudnej sytuacji. Tak też postrzegam rolę gospodarza miasta. Prezydent musi umieć słuchać i pochylać się nad ludzką krzywdą i niesprawiedliwością...

     Stargard to miasto olbrzymich możliwości rozwoju w różnych dziedzinach. A kto jest siłą napędową 
    samorządu?...Oczywiście Mieszkańcy. To w Nas drzemie potencjał tego miasta i deklaruję współpracę z każdym komu zależy na rozwoju i rozkwicie Stargardu. Nie jestem politykiem, jestem pragmatykiem. Nie mam obszernego programu wyborczego. Mam plan rozwoju Naszego Miasta na kolejne lata. Jako bezpartyjny, nieuwikłany w jakiekolwiek układy Gospodarz Naszego Miasta zadbam o tańszą wodę i ścieki, bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży uczącej się, remonty dróg i chodników, rewitalizację Starówki i Centrum Stargardu oraz zdegradowanych zakątków miasta. Ogłoszę konkursy na stanowiska prezesów spółek miejskich i do rad nadzorczych. Powołam Radę Biznesu w skład, której wejdą przedsiębiorcy oraz ludzie kultury i sztuki - doradcy, którym dobro Naszego miasta leży na sercu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców raz w tygodniu wydłużę czas pracy Urzędu Miejskiego do godz.18.00.

       Będę uczciwie i mądrze gospodarować pieniędzmi podatników - to kolejny krok w przyszłą kadencję. 
    Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że ideały, zasady i obywatelskość zostały zastąpione dążeniem do utrzymania władzy. Władzy za wszelka cenę. Daleka jestem od oceny postaw kandydatów na prezydenta, czy radnych. Budowanie list, na których znajdują się te same nazwiska od kilkunastu lat, tylko co wybory w innej konfiguracji, jest przejawem walki o utrzymanie lokalnego status quo bez możliwości podejmowania obiektywnych decyzji w Radach. A przecież nie musi tak być. Jako kobieta prezydent deklaruję rozwój gospodarczy i społeczny miasta, wspieranie sportu, rekreacji i turystyki, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i ochronę środowiska.

       My w przeciwieństwie do innych komitetów nie mamy za sobą wielkich środków finansowych co widać po ilości 
    banerów. Postawiliśmy na Nasze działania choć czasem spontaniczne, ale przemyślane. Dlatego uważam, że Mieszkańcy powinni mieć możliwość wyboru i oceny naszych zamierzeń, a jeśli będą je podzielać to mogą zagłosować na kandydatów KWW Edyty Domińczak Bezpartyjni. Lista Bezpartyjnych to ludzie pełni zapału do pracy, zaangażowani w sprawy społeczne i na rzecz naszego Miasta. Mamy szeroki przekrój wiekowy, zawodowy i światopoglądowy.

       W tym roku obchodzimy setną rocznicę uzyskania praw wyborczych dla kobiet. Jest to więc doskonała okazja, by 
    21 października zagłosować na moją skromną osobę... Pierwsza kobieta prezydent Stargardu - Edyta Domińczak. Deklaruję, uczciwą i wytężoną pracę zarówno moją, jak i moich współpracowników. Jestem pełna optymizmu i wiary, że to będzie nasz sukces...sukces Mieszkańców Stargardu. Bo przyszłość Stargardu jest najważniejsza.

    Edyta Domińczak - 18.10.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          nie nie będzie
    www (37.47.174...) 18-10-2018 10:48
    2.
          Zainwestowaliscie Edyto duzo kasy; przykładowo prezentujesz się na wielu wwielkich banerach. Nie masz doświadczenia ani patentu na miasto. Twój program dla miasta to garsc obiecanek i porcja populizmu. Pan Zając kompetencjami doswiadczeniem i fryzurą znacznie Cię przewyzsza. Gdyby to był konkurs urody wtedy oddał bym glos na Ciebie.
    Analiza wyboru (37.47.182...) 18-10-2018 11:48
    3.
          góra 12-15%
    nah (83.11.66...) 18-10-2018 12:06
    4.
          Fajna kobitka, trzeba pomyslec nad oddaniem glosu …, damska solidarnosc.
    sasiadka (217.153.142...) 18-10-2018 12:07
    5.
          Nie ma szans, gładką gadką Zając omamił wyborców, a szkoda! Porozmawiajcie z zarządzającymi podległymi pod niego jak za jego rządów wygląda rządzenie, będziecie zdziwieni.
    czas prawdy (193.200.150...) 18-10-2018 12:23
    6.
          Pamiętajcie tylko teraz 21.10.2018 roku możecie jemu i jego poplecznikom odpłacić za ciągłe poniżanie.
    czas prawdy (193.200.150...) 18-10-2018 12:25
    7.
          chyba ty
    danka (83.11.66...) 18-10-2018 12:39
    8.
          Cienko to widzę pan Rafał Zając wygra w pierwszej turze no może pani wygra z cieniasem z PiS-u ale nie z Zającem !!!!! mimo to Powodzenia !!!!!
    waldek (80.53.133...) 18-10-2018 13:30
    9.
          Głosuje na bezpartyjnych
    M (5.173.160...) 18-10-2018 14:00
    10.
          Kobieta 1 w historii Stargardu. Może stanie się cud:)
    wierzymy (91.226.236...) 18-10-2018 14:51
    11.
          Nie chce łysego chce piękną kobiete.
    Marian (178.235.186...) 18-10-2018 18:04
    12.
          tytuł trochę z chmur bo nie będzie ona pierwszą prezydent Stargardu
    ladaco (83.11.145...) 18-10-2018 18:36
    13.
          Brawo Pani Edyto niech Pani pogoni starą sitwę !
    Ja (95.40.0...) 18-10-2018 19:33
    14.
          Posłuchajcie debaty w niby niezależnym radiu gdzie Pani Edyta losowala niby pytanie od niby słuchaczy treść wszystkich pytań identyczna - przypadek ? Czy ustawka
    Tomek (5.173.240...) 18-10-2018 19:41
    15.
          Dała Pani rade dzisiaj z chłopami:))
    popieram (178.235.186...) 18-10-2018 20:36
    16.
          Debata na plus dla Pani
    M (5.173.192...) 18-10-2018 20:45
    17.
          Niewątpliwie atrakcyjna, miła i sympatyczna pani. Możliwe, że kompetentny urzędnik, ale szanse na wygraną z obecnym prezydentem znikome. Po co ten pęd do władzy?... Wystarczy przecież nadal być dobrym rzecznikiem konsumenta i ewentualnie radną.
    oobserwator (178.235.185...) 18-10-2018 22:37
    18.
          Niech się Pani nie przejmuje żołnierzami siedzącymi tu na forum starego układu który podtrzymuje Zając. Ma Pani wielką szansę wygrać! Mam sporo znajomych w urzędzie i w innych spółkach, którzy mówią inaczej ale zagłosują na Panią. Radio bardzo stronnicze i po dzisiejszej debacie NIEWIARYGODNE !!!!
    zenek (89.229.104...) 18-10-2018 22:46
    19.
          Czysta prawda.Ma Pani i mój głos!
    wyborca (88.156.152...) 18-10-2018 22:57
    20.
          Radio faktycznie stronnicze.
    M (5.173.184...) 18-10-2018 23:11
    21.
          Tak dla Edyty/ Ma spore poparcie wśród mieszkańców.
    tak (5.173.160...) 19-10-2018 07:16
    22.
          Wracajac do debaty - prowadzace stronnicze, a wtargniecie wlasciciela /ja bez zadnego trybu - praktyki Jarka /i ustawka z pytaniami - za to zabrac koncesje
    maniek (46.20.60...) 19-10-2018 08:09
    23.
          jak w Koreii:))) 1 wódz, 1 partia:))
    TWA a kysz (178.235.186...) 19-10-2018 09:03
    24.
          Macie prawdę jak kawę na ławę : https://www.o2.pl/short/bedzie-ci-glupio-rysunek-demaskuje-prawde-o-wyborach-6307552958179457s
    fafik (193.200.150...) 19-10-2018 11:12
    25.
          jest w Stargardzie potrzebny kandydat co by nie bal sie zrobić porządku w Komendzie i na SOR pan Zajac sie do tego zupełnie nie nadaje, w stosunku do policji jest uległy i potulny widać to bylo po tzw drifcie na rondo, gdzie Policja nie zabezpieczyła nielegalnego zdarzenia posiadając o tym informacje i wiedze dla czego banalne pytanie... , co nie zwalniało ich od odpowiedzialności za to, i o dziwo pan Zajac poparł ich działania jak to powiedział stoi za nimi murem, a powinien za mieszkańcami, niestety nagranie z tej sesji RADY Zostalo beszczelnie usunięte przed kampania, bo by to odkryło cala prawdę o świetnym Zającu
    koko (80.62.116...) 19-10-2018 13:43
    26.
          Lud patrzy na plakaty:)) a kto powiesił najwiecej zajac ( ciekawe z czyjych pieniedzy?:)))
    lud Kurskiego:) (178.235.186...) 19-10-2018 14:19
    27.
          Mój głos na Edytę
    Jarosław (178.235.178...) 19-10-2018 15:16
    28.
          Twój głos to za mało. Rusz się i kopiuj niezdecydowanych. Ma kobita parcie na stanowisko to jej pomóż. Będziesz mógł liczyć na stanowisko końca. No rusz się czas ucieka...
    Szansa dla klakiera (89.229.103...) 19-10-2018 16:38
    29.
          Niezależne radio włączyło się w kampanie wyborcza Zająca, bo kto utrzyma radio . Spółki miasta oczywiście zlecając reklamę. Prezes zniżył się do tak niskiego poziomu, myślałem ze się rozpłacze w obronie Prezydenta - zenada
    Maniek (5.173.240...) 19-10-2018 16:50
    30.
          28. a ty komu kibicujesz? czy walczysz o zachowanie stołeczka?:)))
    przyganiał kocioł.... (178.235.186...) 19-10-2018 16:56
    31.
          Ja chce prezydenta, który potrafi mądrze formułować zdania. Pan Rafał takim jest. Reszta powinna być jego uczniami "z indeksami".
    Tchibo (188.146.130...) 19-10-2018 17:15
    32.
          Tylko Zająć gada wkoło to samo jak zdarta płyta. Wiadomo co powie nic nowego nauczył się i gada gada gada taka gadka może zanudzić od kilku lat to samo. O coś nowego będzie zmuszał pracodawców aby więcej płacili czy nawet ich do tego zmusi. To nie PRL
    Maniek (5.173.240...) 19-10-2018 17:45
    33.
          Widzę końcówkę brudnej kampani wyborczej Zająca do Radia Stargard doliczył się Nasz Stargard. Dno i bagno . Co się zrobi za kasę można sprzedać swoją godnosc
    Maniek (5.173.240...) 19-10-2018 18:42
    34.
          Ja tam bym na miejscu P.Zająca jeszcze pochwalił bym się MC Donaldem :),Uzbrajaniu i robieniu infrastruktury dla Pana Z.lokalnego dewelopera sponsorującego jego klub wyborczy(gdzie inni brodzą w błocie i ciemnościach przez wiele lat.Pochwaliłbym się rzeką INA gdzie same wodorosty,syf i rozpadające mosty,brakiem policji na ulicach.Fakturami z MOPS i TBSu za utrzymanie menelstwa i pijaków itd itd.
    pytam (5.173.184...) 19-10-2018 19:22
    35.
          Jeszcze w piatek na Wyszynskiego rozdawał długopisy:))
    kiełbasa wyborcza 2 (178.235.186...) 19-10-2018 19:46
    36.
          przyganiał kocioł.... (drogi palniku ja oddam głos na Pana Zająca. O stołeczek nie zabiegam, jestem emerytem, działam charytatywnie na polu ekologii. Stołeczek i swoje 5 minut już miałem, teraz chcę spokojnego fachowca w roli prezydenta.
    To nie konkurs piękności (89.229.103...) 19-10-2018 19:50
    37.
          To oddawaj, a ja oddam głos na kobiete-płeć piękną, która też da sobe rade, bez obaw.
    anty stołkom (178.235.186...) 19-10-2018 20:50
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: