Witaj
52.14.168.56

Euforia na stadionie Błękitnych – wygrali!

Błękitni wygrali historyczny półfinałowy mecz w Pucharze Polski z Lechem Poznań.

1427919057.JPG
Ilość wyświetleń: 4534
   Mówiono, że Lechici przerwą piękny sen Błękitnych. Ale nie,  nasi Bohaterowie sięgneli jeszcze wyżej i dzisiaj wygrali historyczny półfinałowy mecz w Pucharze Polski z ekstraligowym Lechem. To jest ewenement i najwększy sukces w 70-letniej historii Błękitnych. Stargardzcy kibice oszaleli a Kolejorze ocierali łzy. Wynik mówi sam za siebie 3:1 (0:1).

Najpierw nasi piłkarze w ćwierćfinale sensacyjnie pokonali Cracovię. To nie był przypadek - dwumecz zakończył się wynikiem 4:0 (2:0 i 2:0). To już jest sensacja dla naszych II-ligowych piłkarzy. Po takim wyniku Lech nie mógł zlekceważyć naszych. W poznańskim zespole widać było pełną mobilizację, która jednak okazała się być mniejsza od naszej.

Półfinałowy mecz poprzedziło ogromne zainteresowanie kibiców, którzy błyskawicznie wykupili wszystkie bilety. Dzisiaj, Ci którym udało się kupić bilet nie zawiedli. Emocje, które towarzyszyły na stadionie były nie do opisania.
Błękitni spokojni i zdopingowani wyszli na stargardzką murawę. Wiedzieli, że dla prawie 3000 tys. kibiców i tak są zwycięzcami. Nie mieli nic do stracenia i może dlatego właśnie WYGRALI! Wygrali półfinałowy mecz Pucharu Polski z ekstraklasowym Lechem Poznań.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne, ale z minuty na minutę robiło się coraz bardziej nerwowo. W 9 minucie bramkę strzelił Zaur Sadajew z poznańskiego Lecha. Trener Błękitnych nakazał piłkarzom utrzymać wynik do końca pierwszej połowy a Lechici grali coraz pewniej. Publiczność Kolejorza szalała na trybunach a nasi kibice czekali. Czekali na gola, którego w 54 minucie drugiej połowy strzelił Tomasz Pustelnik. Radość z remisowego wyniku nie zadowoliła wszystkich. Publiczność czekała na więcej.  Ponownie Tomasz Pustelnik w  64. minucie strzelił kolejną bramkę. Wynik 2:1 był wspaniały ale publiczność krzyczała – Jeszcze jeden! Tuż przed końcem meczu prośby zostały wysłuchane -  wspaniały wynik poprawił Łukasz Kosakiewicz w 83. minucie.  Radość kibiców i piłkarzy nie miała końca.

Mecz bardzo nerwowy, głównie ze strony Gości – Ci nie dowierzali, że przegrywają. Sadajew dostał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko w 86 minucie. Żółte kartki dostało jeszcze trzech zawodników Lecha: Linetty, Kamiński, Kadar. Nasi też dostali od kluczborskiego sędziego Jarosława Przybyły cztery żółte kartki: bramkarz Ufnal, Poczobut, Kosakiewicz i Gajda.

W konferencji po meczu, przy jednym stole spotkało się dwóch trenerów. Pierwszy trener Lecha, ze łzami w oczach nie miał ochoty tłumaczyć swojej drużyny: -  Można po takim meczu szukać usprawiedliwień (...) dzisiaj przyjechaliśmy tutaj żeby wygrać, pokazać, że jesteśmy drużyną lepszą. Niewiele zrobiliśmy w tym kierunku,  mogę tylko pogratulować drużynie Błękitnych i na tym zakończę – powiedział Maciej Skorża. Trener Błękitnych spokojny i powściągliwy mówił: -Wygraliśmy z topową drużyną, jaką niewątpliwie jest Lech Poznań. Cieszę się niezmiernie to jest święto piłki nożnej w Stargardzie – powiedział Krzysztof Kapuściński.

Za ścianą sali, w której odbywała się konferencja znajduje się szatnia. Radość naszych nie miała końca. Dobiegały okrzyki, śpiew – Macie okazję posłuchać – oni tam siedzą a ja nie mogę się doczekać aż do nich pójdę – powiedział na zakończenie szkoleniowiec Kapuściński.

Rewanż 9 kwietnia o 20:45 w Poznaniu.
MM - 01-04-2015

Zapraszamy do galerii zdjęć:
Artykuły powiązane:
  • Remis Błękitnych w Częstochowie (30-05-2021)

• Błękitni pokonali drużynę z Pruszkowa (16-05-2021)

• Wygrana w Lublinie była blisko (14-09-2020)

• Rozgrzewka dla Błękitnych (24-01-2019)

• Mecz przełożony (04-09-2018)

1.
            El. Ligi Europy? Jeśli nie przegramy w Poznaniu więcej jak jedna bramka a Legia będzie mistrzem ... ,,bo fantazja jest od tego..,,.!!!
    dp (91.226.236...) 01-04-2015 22:44
    2.
            Gratulować tylko że grają ostatnio bardzo dobrze. Tak trzymać nie schodzić na psy jak inne drużyny.
    Rysiek (91.226.237...) 01-04-2015 23:16
    3.
            Gratulację dla Piłkarzy Błękitnych a Lech... jeśli się nie postara to może zapomnieć o Pucharze. Ciekawy artykuł na błękitnych jakiś czas temu czytałem na pilkarskaprawda24.pl
    JaToJa (79.184.21...) 01-04-2015 23:23
    4.
            Od tego sezonu w przypadku, gdy Puchar Polski zdobędzie zespół, który zakwalifikował się do pucharów z miejsca w lidze, do eliminacji LE awansuje 4 zespół ekstraklasy. Tylko zwycięstwo w PP gwarantuje start w pucharach.
    7.
            Do krzysiek: Owszem, ale do tej pory nie dotyczyło to sytuacji, gdy zdobywcą pucharu był mistrz kraju. Wtedy do gry w eliminacjach LE miał prawo finalista pucharu. Od tego roku UEFA odgórnie nakazała, że jeśli mistrz zdobywa też puchar, do el LE awansuje kolejna drużyna z ligi. http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/europuchary,uefa-zdecydowala-ze-finalista-pucharu-nie-zagra-w-lidze-europy,artykul,181782,1,833.html
    koko (84.38.87...) 02-04-2015 12:40