Kuchnia i salon w jednym. Jak urządzić mieszkanie dwupokojowe?
Kuchnia i salon w jednym. Jak urządzić mieszkanie dwupokojowe?
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 993
Stale rosnące ceny nieruchomości powodują, że coraz częściej decydujemy się na zakup mieszkania o niewielkim metrażu. Warto pamiętać, że aranżacja małego mieszkania nie należy jednak do najłatwiejszych, ale przy zastosowaniu kilku trików możemy stworzyć funkcjonalne i praktyczne wnętrze.
Analiza potrzeb mieszkańców
Mieszkania dwupokojowe na sprzedaż w Szczecinie - i wielu innych miejscowościach - od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pierwszym krokiem do wykonania dobrego projektu jest analiza potencjału, jaki posiada dany lokal mieszkalny oraz wypisanie potrzeb przyszłych mieszkańców. Zastanówmy się nad tym, jak pracujemy, jak przygotowujemy posiłki, ile czasu spędzamy oglądając telewizję czy czytając książki. Nie bez znaczenia będzie fakt, czy urządzamy w domu rodzinne przyjęcia lub organizujemy spotkania ze znajomymi. Takie nieruchomości na sprzedaż można znaleźć pod linkiem https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/szczecin/t/dwupokojowe/
Salon z aneksem kuchennym
Projektując małe mieszkanie warto wykorzystać wielofunkcyjne rozwiązania. W mieszkaniu dwupokojowym doskonale sprawdzi się salon z aneksem kuchennym. Oświetlenie jest kluczowym elementem aranżacji niewielkich wnętrz. Wykorzystując kilka zasad, możemy w szybki sposób powiększyć optycznie niewielką przestrzeń dzienną. Do oświetlenia salonu z aneksem kuchennym doskonale sprawdzą się lampy sufitowe oraz reflektory. W strefie wypoczynkowej z sofą użyjmy lamp sufitowych, które dzięki rozproszonemu, miękkiemu światłu stworzą przyjemne miejsce odpoczynku. Aby komfortowo korzystać z aneksu kuchennego do jego oświetlenia warto wykorzystać reflektory.
Wygodna sypialnia
Sypialnia w małym mieszkaniu musi spełniać kilka zadań. Po pierwsze musi być funkcjonalna, na małym metrażu musimy umieścić wiele mebli, a przy tym stworzyć miejsce sprzyjające relaksowi. Warto wykorzystać dostępną przestrzeń i zdecydować się na zabudowane szafy na wymiar, najlepiej z białymi lub lustrzanymi frontami. Łóżko w sypialni dwuosobowej powinno mieć co najmniej 160 centymetrów szerokości, a po jego obu stronach należy zachować 70 cm. na przejście, które zapewni swobodny dostęp do łóżka. Jeśli sypialnia jest bardzo mała, możemy wybrać łóżko o szerokości 140 cm.
Dobrze zaprojektowana łazienka
Projektując małą łazienkę warto wykorzystać kilka sprytnych sztuczek, które spowodują, że pomieszczenie będzie wyjątkowo funkcjonalne i sprawi wrażenie większego. Po pierwsze musimy zadbać o spójność kolorystyczną. Wybierając farby, płytki do łazienki ograniczmy się do maksymalnie trzech kolorów. Jako baza doskonale sprawdzą się jasne barwy (np. biel, beż, kremowy, pudrowy róż) zestawione z dodatkami w kontrastowych kolorach. Wybierając dodatki: ręczniki, dywanik łazienkowy, mydelniczkę, zdecydujmy się na zakup produktów w jednym stylu i kolorze.
Kolejnym zabiegiem jest użycie wielkoformatowych luster. Możemy wykorzystać gotowe rozwiązania dostępne w sklepach lub zamówić lustro na wymiar, które nakleimy na ścianę, tworząc minimalistyczną aranżację. W małej łazience doskonale sprawdzą się sprytne rozwiązania dotyczące przechowywania. Jeśli decydujemy się na toaletę w zabudowie, nad stelażem koniecznie zamontujmy wąską szafkę, w której będziemy mogli schować niezbędne detergenty lub kosmetyki. W niewielkiej łazience warto zdecydować się na wybór kilku lamp zawieszonych obok lustra, dzięki czemu dodatkowo oświetlimy małą przestrzeń nadając jej lekkości.